در گفت وگو با علم و فناوری مطرح شد:

پرورش خلاقیت و ایده تا راه اندازی کسب و کار و ایجاد اشتغال

مسئول علمی و پژوهشی سپاه ناحیه محمد رسول الله (ص) شیراز از برگزاری کلاس های کارآفرینی با توجه به نیازهای روز در مرکز رشد دانشگاه آزاد شیراز و ایجاد فضای برای رشد و پرورش خلاقیت جوانان و نوجوانان خبر داد .

مسئول علمی و پژوهشی سپاه ناحیه محمد رسول الله (ص) شیراز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم وفناوری در شیراز پیرامون موفقیت خود در جشنواره جهادگران علم و فناوری در سال 1399 اظهار داشت: لطف خدا، عنایت شهدا و با همت بسیجیان در کارگروه خانه نخبگان و خبرنگار پرتلاشمان و همچنین ایجاد زیرساختهای لازم برای کارهای علمی در سطح زیرمجموعه ها، حمایت از مخترین و معرفی به سازمان علمی استان، تشکیل کارگروه و فعال بودن در حوزه صنعت جهت رفع نیازهای جامعه و استفاده از دانش سایر بسیجیان در پیشبرد اهداف سازمان بسیج علمی باعث شد در سال جاری به عنوان مدیر نمونه انتخاب شده و در جشنواره جهادگران مورد تجلیل قرار بگیرم .

مهدی حسین پور در خصوص برنامه های معاونت علمی و پژوهشی سپاه ناحیه محمد رسول الله (ص) شیراز در سال جهش تولید گفت: با توجه به نامگذاری سال توسط رهبری عزیز به نام سال جهش تولید، مخترعین و مبتکرین را با سازمان بسیج علمی استان معرفی کردیم تا زمینه همکاری و راهنمایی آنان برای ایجاد کسب و کار و اشتغال فراهم شود .

وی ادامه داد: تولیدکنندگان و واحدهای صنعتی مشکل دار را به سازمان های مربوطه معرفی کرده و زمینه رفع مشکل آن ها را فراهم کردیم .

این مقام مسئول همچنین از برگزاری کلاس های کارآفرینی با توجه به نیازهای روز در مرکز رشد دانشگاه آزاد شیراز و ایجاد فضای برای رشد و پرورش خلاقیت جوانان و نوجوانان خبر داد .

وی در خصوص برنامه های سال آینده معاونت علمی و پژوهشی سپاه ناحیه محمد رسول الله (ص) شیراز عنوان کرد: درصورت بهبود شرایط بیماری کرونا برگزاری کلاس های علمی و تقویتی ریاضی و زبان انگلیسی جهت نوجوانان و جوانان در پایگاه علمی امیرالمومنین(ع) این ناحیه، ایجاد زمینه مناسب جهت اشتغال فارغ التحصیلان در شرکت ها با همکاری کارگروه خانه نخبگان و بازدیدهای علمی جهت  علاقه مندان با موضوع علمی و پژوهشی از جمله مخترعین در دستورکار ما خواهد بود .

مسئول علمی و پژوهشی سپاه ناحیه محمد رسول الله (ص) شیراز تصریح کرد: با توجه به حضور تعداد زیادی از مراکز علمی و دانشگاهی و همچنین شرکت های فناور و دانش بنیان در شمال غرب شیراز، یکی از برنامه های شناسایی و معرفی نخبگان و مخترعین می باشد تا بتوانیم بستری مناسب را برای رشد و شکوفایی آنان و رساندن ایده هایشان به مرحله کسب و کار و ایجاد اشتغال فراهم آوریم .

وی افزود: با راه اندازی کارگروه های مختلف در موضوعات گوناگون و برگزاری کلاس های خلاقیت و کارآفرینی در مرازک علمی و دانشگاهی، کمک شایانی در حوزه های شناسایی نخبگان و ایده پروری خواهد بود که در نهایت می تواند به شکوفایی و توسعه اقتصادی استان و حتی کشور منجر شود .

حسین پور در پایان خاطر نشان کرد: از مسو‌ولین محترم خواهشندم نسبت به حل مسائل چه داخل سازمان و چه بیرون سازمان جهت پیشبرد اهداف علمی پژوهشی در سایر حوزه های مرتبط کمک کنند تا بتوانیم با کمک عزیزان پژوهشگر، مخترع و مبتکر علاوه بر ایجاد کسب و کار، در آبادانی کشورمان سهیم باشیم و بتوانیم به فصل خدا تحریم های تحمیل شده دنیا به ایران را از پیش برداریم .

 

گفت و گو از احسان ایوبی

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 95175

مطالب مرتبط :
ایده

ایده صنعتی بسیجی عشایری استان فارس

یک بسیجی مخترع عشایری گفت: درخواست دارم از کلیه مسئولین که از مخترعین، مبتکرین و کارآفرینان شهرستان بیشتر حمایت داشته باشند. ایده های بسیاری در شهرستان ها نهفته است که درصورت وجود امکانات و تجهیزات می تواند شکوفا شود.

ی

مخترع برتر جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد از بی مهری‌ها می‌گوید

مخترع جوان شیرازی با بیان اینکه کلیه هزینه های این طرح کاربردی از جمله طراحی، برنامه نویسی، مونتاژ و ساخت دستگاه تستر سیم کشی و شبیه ساز سنسورهای خودرو از محل درآمد شخصی اش پرداخت شده، گلایه کرد: تاکنون هیچ ارگان و سازمانی هیچگونه حمایتی از شرکت و ایده ما نداشته است .

۱

مسئول سازمان علمی و پژوهشی استان همدان؛

بیش از ۱۰ طرح مخترعین با حمایت سپاه به مرحله تجاری سازی و ایجاد اشتغال رسیده است

مسئول سازمان علمی و پژوهشی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان گغت : از مجموع ۳۰۰ طرح رسیده به این سازمان، ۵۰ طرح آن تبدیل به محصول اولیه شده‌ و حدود ۱۰ طرح نیز به نمونه صنعتی تبدیل شده است.

علمی

رئیس پارک علم و فناوری کرمان:

«پرورش» واژه ای که در نظام آموزشی مغفول مانده است

مسعود ترک زاده گفت: آموزش نوجوانان حلقه مفقوده بین مدرسه و خلق ثروت است، در حال حاضر آموزش تک بعدی و معلم محوری در سازمان آموزش و پررش کشور در حال انجام است و این واژه پرورش است که ناکام مانده، این واژه معانی بسیار و فراری دارد و پرورش به معنای استعداد سازی، استعداد یابی و پرورش استعداد یک فرد برای یک موقعیت مکانی ویژه است.

۱۰۲

مسئول علمی ناحیه محمدرسول الله(ص) در گفتگو با علم و فناوری:

متاسفانه برخی در سپاه حوزه علمی را هنوز به درستی درک نکرده اند

حسین پور گفت: متاسفانه برخی در سپاه حوزه علمی را هنوز به درستی درک نکرده اند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب