حال خوب جانبازی که واکسن کرونا تزریق کرد؛

به کادر درمان ایرانی اعتماد دارم

با وجود تبلیغاتی که دشمنان داخلی و خارجی علیه واکسن کرونا تزریق شده در داخل کشور داشتند اما به نظر شرایط و حال دریافت کنندگان این واکسن مطلوب است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، واکسیناسیون کرونا طی دو مرحله تاکنون در استان فارس هم زمان با سایر کشور انجام شده است.

 

به کادر درمان ایرانی اعتماد دارم

محمد مهدی برزین که یکی از جانبازان عزیز هشت سال دفاع مقدس می باشد، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری اظهار داشت: با توجه به شدت آسیب های ریوی بنده ناشی از  صدمات بمب های شیمیایی در دوران دفاع مقدس و بنا به تشخیص کادر درمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران برای واکسیناسیون کرونا انتخاب شدم .

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ترس و دلهره ای بابت تزریق این واکسن نداشتید، عنوان کرد: به مدیران، مسئولین و به ویژه کادر درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران اعتماد کامل دارم .

جانباز 70 درصد شیمیایی هشت سال دفاع مقدس در پاسخ به سوال دیگری درخصوص اوضاع و احوال خویش پیش و پس از تزریق واکسن گفت: قبل از تزریق واکسن حالم خوب بود، اگرچه تنگی نفس ناشی از مصدومیت شیمیایی دارم و در حال حاضر که چندین ساعت از تزریق واکسن می گذرد حالم خوب است و مشکلی ندارم .

وی درخصوص داشتن عوارض واکسن کرونای تزریق شده، تصریح کرد: چیزی درخصوص عوارض واکسن کرونا به ما گفته نشد و بنا به اعلام و اخبار واصله ۹۰ درصد تزریق واکسن بدون مشکل است و از این بابت نگرانی ندارم .

رزمنده جبهه های حق علیه باطل پیرامون شرایط جسمانی خود اظهار داشت: با تنگی نفس ناشی از مصدومیت شیمیایی دست و پنجه نرم می کنم و اکنون این مشکل 35 سال است که همراه من می باشد و بسیار دشوار است، آن هم در طی یک سال گذشته که کرونا شیوع یافته و باید ماسک استفاده کنیم .

وی ادامه داد: بعضی مواقع به علت تنگی نفس و پایین آمدن سطح اکسیژن خون خصوصا به هنگام خواب و استراحت باعث می شود خواب های آشفته نظیر غرق شدن در آب ببینم که راهی جز استفاده از کپسول اکسیژن نیست .

برزین با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از وظایف همگانی برای شکست ویروس کرونا می باشد، اذعان داشت: بنده به دلیل اینکه جانبار درصد بالا هستم و همچنین واکسن کرونا نیز تزریق کرده ام، باید بیش از گذشته پروتکل ها و نکات بهداشتی را رعایت کنم .

وی در پایان گفت: آرزوی سلامتی برای همه مردم جهان به ویژه جانبازان و مصدومین و بیماران درگیر این ویروس منحوس را دارم .

 

دو مرحله تزریق واکسن کرونا در استان فارس

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، اولین مرحله از تزریق واکسن کرونا در استان فارس روز سه شنبه، 21 بهمن ماه با گروه هدف کارکنان بخش ‌های مراقبت ویژه بیمارستان ‌ها انجام شد .

در این مرحله، ۳۰۰ دوز واکسن به فارس تخصیص داده شده بود و سه پایگاه تزریق واکسن برای کارکنان بخش‌های مراقبت ویژه در استان این مهم را اجرا می کردند. قابل ذکر است که در شیراز بیمارستان علی اصغر برای واکسیناسیون درنظر گرفته شده بود .

شنبه 9 اسفند ماه نیز مرحله دوم واکسیناسیون کرونا در فارس انجام شد. در این مرحله ۵ هزار و ۹۰۰ دوز واکسن علیه کرونا به  کارکنان بهداشت و درمان، جانبازان درصد بالا و سالمندان در سراهای سالمندان تزریق شد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مورد تزریق واکسن کرونا خاطر نشان کرد: واکسیناسیون علیه کرونا ویروس، نخست به افراد آسیب پذیر جامعه تزریق می‌ شود و پس از آن دیگر گروه‌ های هدف واکسینه می ‌شود که لازم است تا پایان واکسینه شدن افراد جامعه، رعایت شیوه نامه ‌های بهداشتی بیش از پیش جدی گرفته شود .

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۵:۰۰

شناسه خبر: 95176

مطالب مرتبط :
دریافت واکسن کرونا توسط رهبر

جان تازه‌ای که رهبر انقلاب به روحیه خودباوری کشور تزریق کرد

استاد اقتصاد دانشگاه مازندران، گفت: رهبر انقلاب اسلامی ایران با تزریق واکسن کرونا ایرانی امید را در دل جوانان و نخبگان علمی زنده کرده و بار دیگر روحیه ما می‌توانیم را به بدنه جامعه تزریق کرده است.

تجلیل نماینده مردم اردکان در مجلس از کادر درمان

تجلیل نماینده مردم اردکان در مجلس از کادر درمان از نگاه دوربین

نماینده مردم اردکان در مجلس و امام جمعه اردکان از کادر درمان بیمارستان ضیایی تجلیل کردند.

تشییع شهید

جانباز دفاع مقدس خوزستانی آسمانی شد

یکی از دیگر از آلاله های بوستان ایثار و شهادت از شهرستان هفتگل در استان خوزستان به آسمان پر کشید و میهمان همرزمان شهیدش شد.

واکسن

واکسن کرونا در ایستگاه اورژانس کشور

​مسئول اورژانس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از تزریق واکسن کرونا بین ۶۰۰ نفر از پرسنل عملیاتی اورژانس مازندران خبر داد.

باروری

واکسن های کرونا باعث ناباروری نمی شوند

پست های اخیر در شبکه های اجتماعی ادعا کرده است که واکسن های کرونا ویروس تازه تأیید شده باعث ناباروری می شوند.

کرونا

کرونا هر روز ترسناک تر از دیروز :

شواهد جدید نشان می دهد که ویروس کرونا می تواند سلول های عضلانی قلب را آلوده کرده و از بین ببرد

این تحقیق شواهد قطعی ارائه می دهد که ویروس کرونا چگونه می تواند قلب را آلوده کرده و از بین ببرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب