معاونت علمی و پژوهشی بسیج دانشجویی برگزار نمود:

گام اول از طرح جامع راه مهندسی، با هدف ارتقای دانش علمی دانشجویان جدیدالورود

به همت معاونت علمی و پژوهشی بسیج دانشجویی کرمانشاه، گام اول طرح جامع راه مهندسی با عنوان "زندگی دانشجویی" و با موضوع؛ چگونه در دانشگاه زنده بمانیم، باهدف ارتقای دانش علمی دانشجویان جدیدالورود برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه، معاونت پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی کشور در راستای ارتقای دانش علمی دانشجویان دانشگاه‌های کشور " طرح جامع راه مهندسی" را تدوین و آن را در ۷ گام تحت عناوین: زندگی دانشجویی، آشنایی با رشته تحصیلی، چگونه درس بخوانیم، چگونه در تحصیل موفق شویم، بررسی فضای صنعت و بازار کار در رشته تحصیلی، مسیر شرکت‌های دانش‌بنیان و چگونگی ورود دانشجویان به این حوزه و در نهایت بازدید علمی از شرکت دانش‌بنیان توسط تیم‌های راه مهندسی بسیج دانشجویی دانشگاه‌ها، آموزش و اجرا می‌نماید.

در همین راستا، معاونت علمی و پژوهشی و فناوری بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با همکاری معاونت علمی و پژوهشی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های رازی و دانشگاه فرهنگیان استان، وبینار آموزشی گام اول این طرح را با موضوع " زندگی دانشجویی" و با عنوان چگونه در دانشگاه زنده بمانیم برگزار نمود.

در این طرح که بیشتر دانشجویان جدیدالورود دانشگاه‌ها را به‌عنوان دانشجویان هدف شناسایی و آموزش می‌دهد، طی دو روز و به‌صورت وبینار، مواردی همچون: زندگی دانشجویی و زندگی دانشجو معلمی و تفاوت آن با زندگی دانشجویان سایر رشته‌های غیر معلمی، شرایط تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، شرایط خوابگاه و زندگی در خوابگاه، کاربرد دروس و... آموزش داده شد.