با محوریت بسیج مهندسین صنعت و علمی پژوهشی کرمان رخ می دهد:

برگزاری اولین رویداد ایده پردازی و عارضه یابی در عرصه سیمان و صنایع وابسته آن در کرمان

محمد ایمانی گفت : رویداد تخصصی عارضه یابی با نام TechnoTAG برای اولین بار در کشور برگزار خواهد شد که رویداد اول آن در رسته تخصصی سیمان و صنایع وابسته از جمله بتن که در کل کشور پراکنده هستند، به شکل ملی در حال برگزاری می باشد و تولید کنندگان و صاحبان دانش، فن و ایده ، از سراسر کشور در آن مشارکت می کنند.

محمد ایمانی، مسئول بسیج مهندسین صنعت و معدن استان کرمان، در گفتگو با خبرنگار علم وفناوری کرمان در خصص برگزاری اولین رویداد استارتاپی در عرصه عارضه یابی و مشکلات هر عرصه که د رابتدا با صنایع سیمان اغاز خواهد شد گفت : طی نشستی تخصصی ذیل قرارگاه صما استان کرمان، ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته، در قالب طرح صنعت یار و معدن یار در استان کرمان، به بیان برنامه های سال 1400 در این زمینه پرداخته شد .

این مقام مسئول در خصوص قرارگاه صما ابراز کرد: صنعت ، معدن و انرژی یک قرار گاه تشکیل داده اند در سراسر کشور با محوریت سپاه استان ها و دبیری بسیج مهندسین صنعت که به نوعی ناظر حوزه های نام برده در سطح استان در حوزه توسعه کسب و کار خواهند بود که رفع موانع تولید و حمایت از ایجاد فرصت های شغلی جدید از عوامل اجرایی آن محسوب می شوند که ضمت جذب سرمایه گذار و ایجاد شغل در حال حاضر در عرصه عارضه یابی هر عرصه گام برداشته است .

مسئول بسیج مهندسین صنعت تاکید کرد: عارضه یابی اصلی ترین عامل شناسایی چالش ها و مشکلات است که با تحقیقات فناورانه و علمی در هر عرصه از معدن تا صنایع بالادستی را می توان حل کرد لذا در هر عرصه ایی یک سری مشکلاتی وجود دارد از مواد الیه تا مشکلاتی تولیدی در عرصه صنعت که البته چالش هم بعضا خواهند بود که با ورود علم و فناوری  فعالیت های تکنولوژیک دانش بنیان بی شک قابل حل شدن هستند لذا با برگزاری این رویداد به دنبال رفع مشکلات با حضور نخبگان هستیم .

ایمانی افزود:  یکی از قوی ترین و متخصص ترین کلینیک های تخصصی کشور، حاصل همراهی و مشارکت جهادی اعضاء قشر و سایر مسئولین و متخصصین استان بوده است که در قالب این کلینیک، بجای کمیت، تمرکز خود را بر کیفیت و نتیجه بخش بودن عارضه یابی ها گذاشتیم و لاجرم، زمان و انرژی بسیار بیشتری، صرف حصول نتایج خواهد شد. اما از مزیت های مدل فعالیت ما در بسیج مهندسین استان کرمان، حصول نتایج تجمیعی در بازه زمانی قابل قبول است که متخصصین ما، بجای نگاه منفرد و صرف به هر واحد تولیدی، به کل واحدهای صنعتی و معدنی درون یک رسته توجه می کنند و عارضه یابی ها نیز بصورت رسته ای صورت می گیرد.

وی اذعان کرد: برای مثال، واحدهای رسته زغالسنگ در استان کرمان، در حال پایش و عارضه یابی هستند و بشکل کلان، تمامی عوارض زیرساختی، مالی، قوانین، تحقیق و توسعه و انواع منابع آنها از مرحله اکتشاف و استخراج، تا فرآوری و محصولات جانبی، مورد توجه قرار می گیرد و به تناسب اندازه بازار، رتبه بندی واحدها و میزان تاثیر گذاری مداخلات ما، گام های بعدی برداشته می شود.

مسئول بسیج مهندسین صنعت ابراز کرد: یکی دیگر از نکات بسیار مهم، نیاز اساسی به تحول در بنگاه های ماست که از مسیر نوآوری و تعامل با فناوران، دانشگاهیان، شرکت های دانش بنیان و افراد صاحب ایده می گذرد.

ایمانی اظهار کرد: در این راستا نیز، طی تعامل با شرکت شهرک های صنعتی و مرکز نوآوری و شتابدهی تگ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تلفیقی از رویدادهای تخصصی Idea Show, Reverse Pitch و StartUp Weekend  با نام TechnoTAG برای اولین بار در کشور برگزار خواهد شد که رویداد اول آن در رسته تخصصی سیمان و صنایع وابسته از جمله بتن که در کل کشور پراکنده هستند، به شکل ملی در حال برگزاری می باشد و تولید کنندگان و صاحبان دانش، فن و ایده ، از سراسر کشور در آن مشارکت نموده اند.

وی ادامه داد: یکی از ورودی های مهم این سلسله رویدادها، خروجی های پایش و عارضه یابی تخصصی بسیج مهندسین صنعت و معدن خواهد بود و با اینکار، عمق و گستره اثربخشی اقداماتمان را افزایش خواهیم داد.

این مقام مسئول اذعان کرد:  در جهت تعامل بیشتر و بهتر سایر اقشار تخصصی بسیج، در فرآیند جمع آوری چالش ها،  ایده ها و انشاالله رفع آنها، با مشارکت بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان، دوره جدیدی از هم افزایی بین قشری را آغاز کرده  و تمامی افراد حقیقی و حقوقی صاحب توان و ایده از سراسر کشور را برای مشارکت و هم افزایی، به سلسله رویدادهای تکنوتگ استان کرمان، دعوت می نماییم.

شایان ذکز است : بسیج مهندسین صنعت و علمی پژوهشی در این رویدادها، تسهیلگر ارتباط میان طرفین، عقد قراردادها و اجرای طرح ها و پروژه ها خواهد بود .

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴:۴۲

شناسه خبر: 95254

مطالب مرتبط :
افزایش جذب کربن با فرمول جدید سیمان

کاهش دی اکسید کربن جو زمین با یک روش جدید:

افزایش جذب کربن با فرمول جدید سیمان

بتن یکی از پرکاربردترین مواد در جهان است و متأسفانه تولید آن، منبع اصلی دی اکسید کربن در اتمسفر است. اکنون مهندسان دانشگاه پوردو یک دستورالعمل جدید برای سیمان تهیه کرده اند که می تواند CO۲ را دو برابر سریعتر جذب کند، با این امید که آن را به یک گودال کربن تبدیل کند.

تصویر جلسه بازدید از فر نخ

کارخانجات فرنخ و مه نخ شروع به فعالیت نموده و در راستای بالا بردن ظرفیت تولید انواع نخ فاستونی گام های موثری برداشته اند، تا از قبل خود، بهتر و بالا نده تر شوند.

کارخانجات تولیدی مه نخ، فرنخ و نازنخ استان قزوین پس از ۲۰ سال تعطیلی و رکود احیا شد و بخش بزرگی از مطالبات کارگری آن پرداخت گردید.

تصویر جلسه عارضه یابی از شرکت البرز دارو

البرز دارو یکی از مهمترین شرکت های داروسازی ایران می باشد که در شهر صنعتی البرز استان قزوین مستقر می باشد.

شرکت البرز دارو تامین کننده بیش از ۵۰ درصد داروی مورد نیاز کشور در قالب ۱۰۹ قلم دارو را تولید و به بازار مصرف عرضه می کند، مدیران موفق این شرکت با نوسازی خطوط تولید ، باعث افزایش تولید و اشتغال زایی شده اند.

سیمان استخوانی رادیواکتیو جایگزینی ایمن پرتودرمانی تومورهای استخوانی است

محققان دانشگاه کالیفرنیا گزارش کردند:

سیمان استخوانی رادیواکتیو جایگزینی ایمن برای پرتودرمانی تومورهای استخوانی است

بر اساس مطالعه ای که توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا، ایروین انجام شده است، یک سیمان استخوان رادیواکتیو که برای تأمین حمایت و تابش موضعی به استخوان تزریق می‌شود، جایگزینی ایمن برای پرتودرمانی معمولی برای تومورهای استخوانی است.

مرتضی شریفی باهنر

در گفت وگو با علم و فناوری مطرح شد:

کلینیک عارضه یابی صنعت در جهت تحقق جهش تولید

معاون دانشگاه فنی وحرفه ای استان فارس از تشکیل و فعالیت کلینیک عارضه یابی صنعت در جهت تحقق جهش تولید در سطح استان فارس خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب