همزمان با عید مبعث پیامبر اکرم (ص) رخ داد؛

افتتاح تقاطع غیر هم سطح امیر کبیر کرمان / نوع قوس این پل برای اولین بار در جهان اجرایی شده است

این پروژه( امیر کبیر) از جمله چند پلی است که احداث آن از سال‌ها قبل در شهر کرمان توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) آغاز و به‌منظور کاهش و روان‌سازی ترافیک مسیر بلوار جمهوری‌ اسلامی، در تقاطع بلوار امیرکبیر به بلوار کشاورز ساخت شده است و به نوعی شاهکاری جهانی در نحوه قوس این سازه محسوب می شود.

 

به گزارش خبرنگار علم و فناوری ؛تقاطع غیرهمسطح سربازان گمنام امام زمان(عج) کرمان (پل تقاطع امیرکبیر) صبح امروز همزمان با عید سعید مبعث با حضور علی زینی‌وند استاندار کرمان، محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، سیدمصطفی آیت‌الهی موسوی معاون امور عمرانی استانداری، سرهنگ عبدالعلی روانبخش جانشین فرماندهی انتظامی استان کرمان و سیدمهران عالم‌زاده شهردار کرمان افتتاح شد.

در این آیین سیدمهران عالم‌زاده شهردار کرمان با بیان اینکه از همه کسبه و مردمی که در اطراف این پروژه زندگی می‌کنند به لحاظ طول کشیدن پروژه عذرخواهی می‌کنم اظهار داشت: پویش هر هفته یک افتتاح شهرداری در حال برگزاری است و امروز در هفته سی و هفتم افتتاحات هستیم.

وی با اشاره به اینکه این پروژه با اعتبار حدود 90 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده عنوان کرد: هزار و 200 میلیارد تومان در این دوره شهرداری کرمان پروژه عمرانی افتتاح شده است.

شهردار کرمان با بیان اینکه تا پایان این دوره شهرداری کرمان 20 بوستان دیگر نیز به بهره‌برداری خواهد رسید گفت: از ابتدای فروردین سال آینده کلنگ‌زنی حدود سه تقاطع غیرهمسطح دیگر نیز در شهر کرمان انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پروژه سربازان گمنام از حدود 10 ماه پیش به‌طور جدی فعالیت خود را آغاز کرد و جا دارد از تمام کسانی که در این پروژه زحمت کشیدند از جمله قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) تشکر کنم افزود: این تقاطع به پاس زحمات نیروهای امنیتی اطلاعات در ایجاد امنیت استان به نام سربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری شده است.

 

پروژه تقاطع غیرهمسطح سربازان گمنام امام زمان(عج) یکی از پروژه‌های مهم شهرداری کرمان است که با اعتباری در حدود 90 میلیارد تومان در مسیری به طول 826 متر شمال به جنوب، 804 متر در مسیر جنوب به شمال، 300 متر شرق به جنوب و 361 متر در مسیر جنوب به غرب احداث شده است.

این پروژه از جمله چند پلی است که احداث آن از سال‌ها قبل در شهر کرمان توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) آغاز و به‌منظور کاهش و روان‌سازی ترافیک مسیر بلوار جمهوری‌ اسلامی، در تقاطع بلوار امیرکبیر به بلوار کشاورز ساخت شده است.

 قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا به غیر از پروژه تقاطع غیرهمسطح سربازان گمنام امام زمان(عج)، پروژه‌های بزرگ دیگری از جمله تقاطع میدان آزادی، تقاطع غیرهمسطح شهید الله‌دادی، تقاطع غیرهمسطح میدان ولیعصر‌(عج)، تقاطع غیرهمسطح شهید مدافع حرم حسین بادپا کرمان را در شهر کرمان احداث کرده است.

جواد فلاح مدیرعامل مؤسسه شهید رجایی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) نیز در آیین افتتاح تقاطع غیرهمسطح سربازان گمنام امام زمان(عج) شهر کرمان با تبریک عید مبعث و گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: پروژه تقاطع غیرهمسطح سربازان گمنام امام زمان(عج) کرمان 18 هزار مترمربع زیربنا و 2.5 کیلومتر طول مسیر تقاطع است.

وی با عنوان اینکه 170 شمع در این پروژه با حدود 6 هزار تن آرماتور و 45 هزار مترمکعب بتن اجرا شده است گفت: این روش پل‌سازی از روش‌های به روز و مدرن در صنعت بتن‌سازی در دنیا است.

مدیرعامل مؤسسه شهید رجایی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) با بیان اینکه این پروژه معارضین شهری داشت و حدود یک کیلومتر خطوط آب و 2.5 کیلومتر خطوط انتقال برق و همچنین خط انتقال گاز جابه‌جا شده است افزود: 120 هزار نفر روز در این پروژه مشغول کار بودند.

وی بیان کرد: تقاطع غیرهمسطح سربازان گمنام امام زمان (عج) پنجمین پروژه‌ای است که به همت مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم ساخته و تحویل مردم کرمان می‌شود.

در این جلسه رضا رحمانی قائم مقام هلدینگ راه و شهرسازی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) نیز با بیان اینکه باعث افتخار است که در این روزها پروژه‌های متعدد شهری در نقاط مختلف کشور افتتاح می‌شود اظهار داشت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در سالی که مشکلات اقتصادی بوده توانسته است پروژه‌های بزرگ و متعددی را به بهره‌برداری برساند.

وی با اشاره به اینکه راه‌آهن خاف-هرات امسال به بهره‌برداری رسید گفت: پروژه بزرگ کنارگذر جنوبی تهران نیز در همین شرایط سخت به بهره‌برداری رسیده است.

قائم مقام هلدینگ راه و شهرسازی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) با بیان اینکه در حال حاضر در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) حدود 300 پروژه بزرگ داریم که در حال ساخت است افزود: استان کرمان تعداد کمی از این پروژه‌ها را دارد.

وی با اشاره به اینکه از ظرفیت قرارگاه در این استان کمتر استفاده شده است گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) اعلام آمادگی می‌کند در استان کرمان که زادگاه شهید سپهبد قاسم سلیمانی است با همکاری مسئولین استانی فعالیت موثر داشته باشد.

به گزارش علم و فناوری پروژه تقاطع غیرهمسطح سربازان گمنام امام زمان(عج) یکی از پروژه‌های مهم شهر کرمان است که به همت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) با اعتباری در حدود 90 میلیارد تومان در مسیری به طول 826 متر شمال به جنوب، 804 متر در مسیر جنوب به شمال، 300 متر شرق به جنوب و 361 متر در مسیر جنوب به غرب احداث شده است.

این پروژه از جمله چند پلی است که احداث آن از سال‌ها قبل در شهر کرمان توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) آغاز و به‌منظور کاهش و روان‌سازی ترافیک مسیر بلوار جمهوری‌ اسلامی، در تقاطع بلوار امیرکبیر به بلوار کشاورز ساخت شده است.

شایان ذکر است  قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) به غیر از پروژه تقاطع غیرهمسطح سربازان گمنام امام زمان(عج)، پروژه‌های بزرگ دیگری از جمله تقاطع میدان آزادی، تقاطع غیرهمسطح شهید الله‌دادی، تقاطع غیرهمسطح میدان ولیعصر‌(عج)، تقاطع غیرهمسطح شهید مدافع حرم حسین بادپا کرمان را در شهر کرمان با استفاده از نیروهای متخصص داخلی احداث کرده است.

انتهای پیام/ طهماسبی

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷:۲۸

شناسه خبر: 95267

مطالب مرتبط :
محمدزاده

به همت قرارگاه خاتم الانبیا:

سردار سلامی:ایران در تولید بنزین فوق سوپرسوخت هواپیما خودکفا شد

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پنجمین جشنواره‌ ملی جهادگران علم و فناوری اظهار کرد: قرارگاه خاتم انبیا(ص) امکان تولید بنزین فوق سوپر سوخت را دارد

بازدید اعضای قرارگاه جهادی مدیریت دانش استان کرمان

صبح امروز صورت گرفت:

بازدید اعضای قرارگاه جهادی «مدیریت دانش» از کارگاه پروژه تقاطع های غیر هم سطح شهر کرمان+ تصاویر

صبح امروز اعضای قرارگاه جهادی مدیریت دانش استان کرمان از کارگاه پروژه تقاطع های غیر هم سطح موسسه شهید رجایی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا بازدید کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب