ایده صنعتی بسیجی عشایری استان فارس

یک بسیجی مخترع عشایری گفت: درخواست دارم از کلیه مسئولین که از مخترعین، مبتکرین و کارآفرینان شهرستان بیشتر حمایت داشته باشند. ایده های بسیاری در شهرستان ها نهفته است که درصورت وجود امکانات و تجهیزات می تواند شکوفا شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، مهم ترین سلاح و ابزار کشورها در برهه کنونی، علم، دانش و تکنولوژی آن کشورها می باشد که می تواند دست بالاتر برای آن کشور را به همراه داشته باشد. در گوشه و کنار کشورمان نیز ایده های بسیاری وجود دارد که هنوز به مرحله عمل نرسیده است، ایده ها و طرح هایی که می تواند باعث رونق و حتی جهش در بخش های مختلف کشور از جمله کسب و کار و صنعت شود. این بار به سراغ یک مخترع بسیجی عشایری رفتیم و با وی به گفت وگو نشستیم که مشروح آن را در ادامه می خوانید:::

 

 

** * با سلام خودتان را معرفی کنید.

با سلام فرزاد حیدری از استان فارس شهرستان کازرون بالاده فارسیمیدان هستم و به عنوان مسوول علمی پژوهشی و فناوری و شورای حوزه مقاومت بسیج عشایری فارسیمیدان و شغل مکانیک و کشاورز می باشم.

 

** * درمورد اختراعتان و کاربرد آن توضیح دهید؟

موتور نظامی با قدرت بالا و موتور عمومی قدرت کم داشته و هردو مدل باهم متفاوت هستند. موتور نظامی به دو مدل جفت سیلندر و تک سیلندر ۶۶۱/۵سی سی  و قدرت ۳۵/۵اسب بخار می باشد. گشتاور ۲۷نیوتن متر تک سیلندر ۳۳۰/۷۵  و قدرت ۱۷/۵ اسب بخار می باشد. موتور داخل کشور قدرت اسب بخار گشتاور و کمترین زیر ۲۰۰سی سی استفاده می شود. تنظیمات مختلف در کارهای ضروری موتور نظامی می باشد. موتور نظامی تنظیمات بیشتری از موتور عمومی داشته و دارای قدرت بالا و بدون آب و با هوا خنک می شود .

 

** * هزینه تولید این نمونه صنعتی چقدر شده است؟ 

با حمایت سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان فارس و چند سازمان دیگر بخشی از هزینه های ساخت موتور تامین شد اما به دلیل هزینه های بالای آن، با درآمد خودم از راه کشاورزی و مکانیکی توانستم آن را تامین کنم.

 

** * برای افزایش تولید چه برنامه برای سال آینده دارید توضیح دهید؟

 به یاری خداوند  درسال آینده در جشنواره خوارزمی و نمایشگاه بین المللی تهران شرکت خواهم کرد و دنبال سرمایه گذار در تولید در استان فارس بتوانم استارت تولید را خواهم زد. کمک بخش های مختلف می تواند بسیار برای من موثر و مفید باشد.

 

** * آیا با این نمونه صنعتی در جشنواره ای شرکت کردید توضیح دهید؟

بله در جشنواره جهادگران علم و دانش استان هدیه و لوح تقدیر و دریافت نمودم و در نمایشگاه علمی و پژوهشی دستگاه انجبین موتور بدون شاسی روی چهارچوب شرکت کرده بودم.

** * چه صحبتی با مسئولین دارید بفرمائید؟

درخواست دارم از کلیه مسئولین که از مخترعین، مبتکرین و کارآفرینان شهرستان بیشتر حمایت داشته باشند. ایده های بسیاری در شهرستان ها نهفته است که درصورت وجود امکانات و تجهیزات می تواند شکوفا شود.

 

گفت وگو از احسان ایوبی

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 95330

مطالب مرتبط :
۰

نقش اساسی ریاضیات در خوش نویسی

مسوول انجمن خوشنویسی سازمان بسیج هنرمندان استان فارس گفت: در آماده سازی یک قطعه هنری اندازه گیری و محاسبات ریاضی و هندسه حرف اول را می زند . از نوشتن حروف و کلمات گرفته تا قطعه سازی و پاسپورتو و قاب کردن اثر همه براساس محاسبات ریاضی و هندسه انجام می شود.

۰

در گفت وگو با علم و فناوری مطرح شد:

پرورش خلاقیت و ایده تا راه اندازی کسب و کار و ایجاد اشتغال

مسئول علمی و پژوهشی سپاه ناحیه محمد رسول الله (ص) شیراز از برگزاری کلاس های کارآفرینی با توجه به نیازهای روز در مرکز رشد دانشگاه آزاد شیراز و ایجاد فضای برای رشد و پرورش خلاقیت جوانان و نوجوانان خبر داد .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب