بسیج دانشجویی استان کرمان خبر داد؛

کسب رتبه برتر جشنواره افرا با طرح سیستم تعلیق خودرو توسط دانشجوی نخبه کرمانی

محمدرضا سالاری گفت: سیستم تعلیق خودرو در دهه های اخیر مورد پژوهش بسیاری از محقین قرار گرفته است که هدف آن کم کردن جابجایی و شتاب سرنشین است لذا ما توانسته ایم با استفاده از کنترل کننده های PID,Fuzzy و ترکیبی از این کنترل کننده ها،جابجایی و شتاب را کاهش بدهیم.

محمدرضا سالاری بردسیری دانشجوی نخبه رشته مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی سیرجان در گفتگو با خبرنگار علم و فنآوری خبر از کسب رتبه برتر در جشنواره افرا داد و گقت: افرا،یک جشواره ایده پردازی بود که در کنار زنده کردن روحیه ایده پردازی به دنبال آموزش نحوه ارائه دادن ایده هم بود لذا با آموزش هایی که صورت گرفت و آگاهی یافتن  از مشکلات جامعه ما نیز  به سمت حل این مشکلات سوق داده شدیم.

 

وی با بیان این که جشنواره افرا با مجری گری بسیج دانشجویی و قرارگاه خاتم النبیا اجرا شده است ، ادامه داد: از قبل به مسائل پژوهشی  علاقه ی زیادی داشتم زمانی که پوستر این دوره را دیدم انگیزه بنده برای پرداختن به این علاقه بیشتر شد زیرا دوره افرا یک فرصت مناسب برای شناخت بیشتر استعداد خودم بود.

 

سالاری اذعان کرد: با تعدادی از دوستان فعال یک گروه تشکیل دادیم و در مسیر دشوار ایده پردازی قرار گرفتیم و پس از سعی و خطا های بسیار و البته با مشورت های استاد گرامی آقای ستوده به نتیجه نهایی رسیدیم.

 

وی با بیان اینکه تا کنون اختراع و ابداعی نداشته ام، تاکید کرد: سه مقاله در زمینه کنترل و ارتعاشات سیستم تعلیق خودرو دارم که برای ارائه حر فهای بسیاری در عرصه خودرو دارد.

 

سالاری ادامه داد: سیستم تعلیق خودرو در دهه های اخیر مورد پژوهش بسیاری از محقین قرار گرفته است که هدف آن کم کردن جابجایی و شتاب سرنشین است لذا ما توانسته ایم با استفاده از کنترل کننده های PID,Fuzzy و ترکیبی از این کنترل کننده ها،جابجایی و شتاب رو کاهش بدهیم.

 

وی به دیگر مقاله مورد تحقیق خود اشاره کردو گفت : پهپادکشاورز هوشمند که مراحل تحقیقاتی را طی می کند و در این طرح ما به دنبال شبیه سازی هوش مصنوعی آموزش دیده ، برای یک پهپاد سم پاش هستیم، هوش مصنوعی به پهپاد این امکان را می دهد که در فرآیند سم پاشی تصمیماتی را اخذ کند که منجر به صرفه جویی در مصرف محلول سم گردد.

 

این دانشجوی نخبه عنوان کرد: خداوند را شاکر هستم  می کنم که ما را در این مسیر قرار داده است و ان شاءالله با انقلابی کار کردن  به نتایج و دستاوردهای بزرگی خواهیم رسید.

 

وی در پایان از اعضای تیم تحقیقاتی خود تشکر و خاطر نشان کرد: استاد دلسوزم دکتر سید مسعود ستوده بحرینی  و از اعضای تیممون،آقای اسماعیل صفری زاده و آقای رضا گرکانی نژاد کسانی هستند که در تمامی مراحل همراه بوده اند و شاکر هستیم که در کنار این افراد دلسوز و متعهد به نظام علمی کشور خدمت می کنیم.

انتهای پیام /طهماسبی

زمان انتشار: جمعه ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 95339

مطالب مرتبط :
تاب آوری و خلاقیت، دو مهارت لازم برای گذراندن صحیح تعطیلات نوروزی است/

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید کرد:

ازدیاد سفرهای نوروزی، سوغاتی جز تشدید بحران به همراه ندارد

دکتر زهرا امینی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و سرپرست واحد سلامت اجتماعی مرکز بهداشت استان، گفت: «تقویت روحیه تحمل و تاب آوری» و «خلاقیت و ابتکار در مدیریت اوقات فراغت» دو مهارت مهم برای گذراندن صحیح تعطیلات نوروزی در سال پیش‌رو است.

ایتالیا پس از مرگ یک معلم، واکسن آسترازنکا را به حالت تعلیق درآورد

منطقه شمال ایتالیا پس از مرگ یک معلم، واکسن آسترازنکا را به حالت تعلیق درآورد

مقامات بهداشت منطقه‌ای در ایتالیا اعلام کردند، منطقه شمال پیمونت ایتالیا روز یکشنبه استفاده از واکسن آسترازنکا را پس از مرگ معلمی که روز قبل آن را دریافت کرده بود، به حالت تعلیق درآورد.

kasj

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد:

نگاه ما در انتخابات باید نگاه به تفکرات صحیح نامزد انتخاباتی باشد

سید امین موسوی، کارشناس مسائل سیاسی عنوان نمود: در انتخابات به فرد اکتفا نکنید بلکه به تفکرات صحیح دقت داشته باشید چراکه تفکرات صحیح و در تراز انقلاب اسلامی میتواند گرهگشای مشکلات داخلی و خارجی ایران اسلامی باشد.

​فعالیت ۳۲ شرکت فن آور در قائن/ پارک علم و فن آوری خانه امنی برای افراد فن آور است

مدیر مرکز رشد واحدهای فن آور قائن :

​فعالیت ۳۲ شرکت فن آور در قائن/ پارک علم و فن آوری خانه امنی برای افراد فن آور است

وثوقی با بیان اینکه هدف پارک علم وفن آوری ایجاد اشتغال پایدار و فن آور است، گفت:این موضوع کمک می کند تا بتوانیم از فرار نخبگان در داخل جلوگیری کنیم.

نخ

نخبه دانشجو:

دانش آموزان و دانشجویان در فضای آرام المپیاد ها به رقابت علمی بپردازند

پیام فتاحی یکی از دانشجویا ن نخبه در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی است که از دانش آموزان و دانشجویان می خواهد در فضای آرام و سالم المپیاد ها به رقابت علمی بپردازند.

شاسی و سیستم تعلیق خودرو وانت نیسان با قابلیت حرکت بر روی سه چرخ طراحی و ساخته شد

توسط گروه علمی پژوهشی شهید هاشمیان طراحی و ساخته شد؛

شاسی و سیستم تعلیق وانت نیسان با قابلیت حرکت بر روی سه چرخ

شاسی و سیستم تعلیق خودرو وانت نیسان با قابلیت حرکت بر روی سه چرخ توسط گروه علمی پژوهشی شهید هاشمیان چرخ طراحی و ساخته شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب