در مراسم افتتاح اب خلیج فارس به مس سرچشمه مطرح شد؛

سه پروژه جدید در حوزه مس در دره زار، درآلو و مس سرچشمه افتتاح می شود

سال آینده سه پروژه جدید در حوزه مس در دره زار، درآلو و مس سرچشمه افتتاح می شود و معادل ۸۰۰ میلیون دلار به آورده مس اضافه خواهد شد.

"اردشیر سعدمحمدی" در مراسم انتقال آب خلیج‌فارس به مجتمع مس سرچشمه که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور رییس جمهور افتتاح شد، اظهار کرد: ایران سه درصد از آب های شیرین جهان را مصرف می کند و در حال حاضر روزانه در منطقه خلیج فارس ۲۴.۶ درصد معادل ۲۶ میلیون‌ مترمکعب آب شیرین سازی می شود که نیاز بیشتر به شیرین سازی آب داریم.

وی ادامه داد: در سال جاری برای اولین بار به ۲۸۰ هزار تن مس کاتد با ۱۲ درصد افزایش تولید نسبت به سال قبل رسیدیم که رکورد بسیار خوبی است.

سعدمحمدی تصریح کرد: همچنین در میزان فروش و صادرات هم با ۲۷۰ هزار تن به رقم بسیار خوبی رسیدیم.

وی گفت: با توجه به طرح های توسعه ای که برای صنعت مس تعریف شده، تا پایان سال ۱۴۰۰ طرفیت تولید مس کاتد کشور به ۶۰۰ هزار تن افزایش خواهد یافت.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت بیان کرد: سال آینده سه پروژه جدید در حوزه مس در دره زار، درآلو و مس سرچشمه افتتاح می شود و معادل ۸۰۰ میلیون دلار به آورده مس اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شرکت مس حدود ۲۷ میلیون مترمکعب آب در سال مصرف می کند ادامه داد : برای انجام‌ پروژه ها نیازمند 31 میلیون مترمکعب آب جدید هستیم که با افتتاح طرح انتقال آب از خلیج فارس؛ برای توسعه طرح ها و پروژه ها نگرانی مان رفع شده است.

انتهای پیام/ طهماسبی

زمان انتشار: دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲:۱۳

شناسه خبر: 95341

مطالب مرتبط :
رنگ

پژوهشگران :

مطالعات نشان می دهد کرم ها حتی بدون چشم می توانند رنگ را ببینند

محققان آزمایش می کنند که چگونه نور متفاوت رنگ بر رفتار جستجوی کرم ها تأثیر می گذارد.

محیط زیست

رئیس اداره محیط زیست و بهداشت محیط مجتمع مس سرچشمه خبر داد:

آغاز عمليات احداث پارك معدني زيست محيطي در مجتمع مس سرچشمه در هفته منابع طبیعی

رئیس اداره محیط زیست و بهداشت محیط مجتمع مس سرچشمه از آغاز عمليات احداث پارك معدني زيست محيطي در مس سرچشمه خبر داد و افزود: این پارک معدنی با استفاده از ضايعات صنعتي ایجاد خواهد شد که توسعه فضاي سبز منطبق با شرايط اكولوژيك منطقه را به وسعت ۱۵ هزار مترمربع در معدن مس سرچشمه در بر خواهد داشت.

ب

مدیرکل ایمنی و بهداشت وزارت صمت:

معرفی مجتمع مس سرچشمه یکی از صنایع برتر کشور در زمینه ایمنی، بهداشت و محیط زیست در سال۹۶

مدیرکل ایمنی و بهداشت وزارت صمت گفت: مجتمع مس سرچشمه یکی از صنایع برتر کشور در زمینه ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) در سال ۹۶ معرفی شده و بزودی از دست وزیر صنعت، معدن و تجارت لوح تقدیر خواهد گرفت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب