شناسایی ۲۱ مورد کرونای جهش یافته انگلیسی در آذربایجان غربی

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از شناسایی ۲۱ مورد کرونای جهش یافته انگلیسی در استان خبر داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در صدو هفتمین جلسه ستاد مقابله و مدیریت بیماری کووید ۱۹ استان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز جانباز گفت: از امروز واکسیناسیون افراد سالمند ساکن در سرای سالمندان و همچنین جانبازان عزیز استان را آغاز کردیم.

دکتر جواد آقازاده درباره وضعیت واکسیناسیون علیه بیماری کووید۱۹ در استان افزود: تاکنون ۹ هزار دوز واکسن در استان دریافت شده است که ۵۰ درصد این دوز تزریق شده است.

وی در ادامه بیان کرد: پس از اتمام واکسیناسیون کادر درمان، سالمندان ساکن در سرای سالمندی و همچنین جانبازان استان، برای بقیه گروه‌های هدف واکسیناسیون انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی افزود: در وضعیت فعلی ۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۲ شهر در وضعیت آبی و سایر شهر‌ها در وضعیت زرد قرار دارند.

دکتر آقازاده بیان کرد: استان وضعیت شکننده‌ای دارد و باید در سال جدید تمهیدات ویژه‌ای انجام گیرد. در شهر‌ها با وضعیت نارنجی پروتکل‌ها باید جدی گرفته شود علاوه بر این نیز بحث واکسیناسیون با جدیت پیگیری می‌شود.

وی درباره شناسایی ویروس جهش یافته انگلیسی افزود: تاکنون ۲۱ مورد ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در استان شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی بیان کرد: در بررسی یکی از پرواز‌هایی که با مبدا یکی از کشور‌های همسایه و به مقصد ارومیه انجام گرفت، از بین ۷۴ مسافر، ۲ مورد کرونای جهش یافته انگلیسی شناسایی شد.

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱:۴۸

شناسه خبر: 95393

مطالب مرتبط :
واکسن کرونا

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

بیم و امیدهای روزهای کرونایی مازندران

اگرچه این روزها شاهد تغییر وضعیت رنگ‌ها کرونایی در استان مازندران هستیم اما برنامه‌ریزی برای تزریق واکسیناسیون گروه‌های پرخطر زمینه امیدواری برای کاهش تلفات انسانی این بیماری فراهم شده است.

هشدار پزشکان پاریس در مورد کمبود تخت مراقبت ویژه  و افزایش فشار برای محدودیت کامل فرانسه

هشدار پزشکان پاریس در مورد کمبود تخت مراقبت ویژه

پزشکان مراقبت‌های ویژه در پاریس می‌گویند که افزایش عفونت ویروس کرونا می‌تواند به زودی توانایی آنها در مراقبت از بیماران را در بیمارستان‌های پایتخت فرانسه تحت فشار قرار دهد، و احتمالاً آنها را مجبور به انتخاب بیمارانی می‌کند که منابع لازم برای درمان را دارند.

عصاره قاصدک کروناویروس جدید با پنج جهش سنبله را در شرایط آزمایشگاهی مهار می‌کند

محققان گزارش کردند:

عصاره قاصدک انواع کروناویروس جدید را در شرایط آزمایشگاهی مهار می‌کند

محققان در یک مطالعه جدید هیجان انگیز گزارش کردند:عصاره قاصدک کروناویروس جدید با پنج جهش سنبله را در شرایط آزمایشگاهی مهار می‌کند.

ریزش مو

کرونا می‌تواند در بلند مدت به ریزش مو بیانجامد

اگر از مرحله ابتلا به کرونا جان سالم به در ببرید، به نظر می رسد با عوارض بسیاری دست به گریبان خواهید بود. اخیرا محققان از ارتباط ریزش مو با ابتلا به کرونا گفته اند.

از واکسن ایرانی کرونا چه میدانید؟

نوبت واکسن کرونا به بیماران خاص در فارس رسید

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از آغاز تزریق واکسن به بیماران مبتلا به بیماری‌های خاص علیه کووید-۱۹ در این استان خبر داد.

ویرایش ژن استنشاقی عفونت‌های آنفلوانزا و کرونا را هدف قرار می‌دهد

افزایش عطش سفر به مازندران و جولان کرونا انگلیسی

کرونا انگلیسی در حالی تصمیم به قطع نسل گرفته است که شاهد افزایش سفرهای نوروزی به مازندران هستیم و مسافران و خوش نشین‌ها بدون توجه به این خطرها عازم مازندران هستند.

کرونای انگلیسی

شناسایی ۱۲ بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی یاسوج گفت: تاکنون ۱۲ بیمار مبتلا به کرونای جهش یافته (انگلیسی) در این استان شناسایی شده است.

کرونای انگلیسی چیست؟

​نخستین مورد کرونای انگلیسی در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی یاسوج گفت: نخستین بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد.

آفریقای جنوبی واکسیناسیون با آسترازنکا را متوقف کرد/ هفته های پراسترس با یک میلیون دوز واکسن که روی دستش ماند

ناگفته‌های یک پرستار پس از تزریق واکسن روسی کرونا

پرستار مازندرانی با تشری وضعیت جسمی خودش پس از تزریق واکسن کرونا و اشتیاقی که برای دریافت دوز دوم این واکسن دارد صحبت به میان آورد

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب