حمایت بنیاد ملی نخبگان از برترین های کنکور کهگیلویه و بویراحمد

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برترین ‌های کنکور سراسری این استان به مدت یک سال از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان استفاده می‌ کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کهگیلویه و بویراحمد، سید حمدالله اکوانیان در آئین تجلیل از سه دانش آموز برتر کنکور سراسری سال  ۱۳۹۹ کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: بنیاد ملی نخبگان همه ساله از رتبه ‌های زیر ۱۰۰ کنکور سراسری رشته های علوم تجربی و علوم ریاضی، زیر ۸۰ رشته علوم انسانی و زیر ۴۰ رشته هنر تجلیل می کند. 

وی افزود: این عده از برترین ‌های کنکور سراسری می توانند به مدت یک سال از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان بهره مند شوند. 

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: خدمات ارزنده مسئولان آموزش و پرورش و معلمان این استان برای تقویت جایگاه استان در حوزه آموزش قابل تقدیر است. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز با اشاره به روند رو به رشد جایگاه این استان در کنکور سراسری، گفت: طی چند سال اخیر رتبه های زیر یک هزار دانش آموزان استان در کنکور سراسری رشد چشمگیری داشته است. 

هادی زارع‌ پور نخبگان را جزو مهمترین سرمایه‌ های انسانی کشور دانست و اظهار داشت: آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از تمامی ظرفیت ‌ها برای ایجاد بستر لازم به منظور بهبود آموزش در این استان استفاده خواهد کرد.  

رئیس دانشگاه یاسوج نیز گفت: آموزش عالی پس از انقلاب اسلامی در شاخص توسعه از تمامی  حوزه‌ های دیگر جلوتر بوده است. 

احمد عریان به نخبگان کهگیلویه و بویراحمد توصیه کرد برای تعالی روزافزون جامعه بکوشند و در مسیر نخبگی نیز تقویت وجوه اخلاق علمی را سرلوحه کار خود قرار دهند. 

در این آئین از احمدرضا پوزش رتبه ۳۸ رشته علوم تجربی و هادی عنبری بیدسردره رتبه ۵۸ رشته علوم انسانی از شهرستان بویراحمد و  محمدمهدی ضامنی‌ پور رتبه ۷۲ رشته علوم تجربی از شهرستان گچساران با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده تجلیل شد.

انتهای پیام/ 

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹:۰۲

شناسه خبر: 95394

مطالب مرتبط :
ثبت اختراع بین المللی

توسط عضو هیات علمی دانشگاه کاشان محقق شد؛

ثبت اختراع بین المللی "حلال آمینی همه‌کاره" دانشمند ایرانی در مرکز ثبت اختراعات آمریکا

پرفسور جواد صفایی قمی عضو هیات علمی دانشگاه کاشان به همراه دانش آموخته دکترا این دانشگاه منصوره نادری، برای اولین بار در جهان موفق به تولید۲-(۲-آمینو اتوکسی) اتانول یک حلال آمینی همه‌کاره شد. نتیجه این پژوهش، در مرکر ثبت اختراع آمریکا به چاپ رسیده است.

«لومتادون» دستاورد دانشمند ایرانی در مرکز ثبت اختراعات آمریکا به چاپ رسید

توسط پرفسور جواد صفایی قمی محقق شد؛

«لومتادون» دستاورد دانشمند ایرانی در مرکز ثبت اختراعات آمریکا به چاپ رسید

پرفسور جواد صفایی قمی به همراه دانش آموخته دکترا این دانشگاه منصوره نادری، موفق به تولید لومتادون (فرم خالص انانتیومر R متادون) یک ماده مخدر سنتزی شد، نتیجه این پژوهش، در مرکز ثبت اختراع آمریکا به چاپ رسیده است، این ترکیب، ۲-۱.۵ برابر قوی تر از متادون است،

۱۲۳

محققان مینه سوتا گزارش کردند:

رشد دریچه‌های ‌قلب آزمایشگاهی در گیرنده محقق شد/ روزنه امیدی برای هزاران کودک با نقص مادرزادی قلب

یک مطالعه جدید و پیشگامانه به سرپرستی محققان شهرهای دوقلوی مینه سوتا از دانشکده علوم و مهندسی و دانشکده پزشکی برای اولین بار نشان می‌دهد که دریچه‌های قلب آزمایشگاهی ایجاد شده در بره‌های جوان برای مدت یک سال قادر به رشد در گیرنده هستند.

کرونای انگلیسی

شناسایی ۱۲ بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی یاسوج گفت: تاکنون ۱۲ بیمار مبتلا به کرونای جهش یافته (انگلیسی) در این استان شناسایی شده است.

سید شمس الدین هاشمی

صدور مجوز تأسیس صندوق پژوهش و فناوری کهگیلویه و بویراحمد

رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد گفت: مجوز تأسیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی این استان با سرمایه گذاری ۲ شرکت فناور و دانش بنیان زیرمجموعه پارک علم و فناوری استان صادر شد.

دانش بنیان

در حاشیه بازدید رئیس بنیاد ملی نخبگان کرمان؛

ترميم ترک با روش اتصال سرد در شرکت دانش بنیان کرمانی

يکي از مشکلات اساسي صنايع صنعتي و معدني شکست و سايش قطعات صنعتي است که ترمیم و جوشکاری انها بسیار مشکل است لذا ايده استفاده از روش اتصال سرد بعنوان يکي از اهداف اصلي شرکت پيشرو صنعت تعيين گرديد و پس از نزديک به دو سال کار مداوم، دانش فني و تکنولوژي آن کسب گرديد و تمامي اتصالات آن توسط شرکت طراحي و با متريال خاصی ساخته شد. خوشبختانه اتصالات توليدي تمامي مراحل تست آزمايشگاهي را با موفقيت پشت سر گذاشته و نمونه هايي از اين نوع اتصال در برخي از صنايع اجرا گرديده است.

کنکور

موفقیت در کنکور با تلاش مستمر

به مناسبت هفته بسیج گفتگویی با یکی از بسیجیان موفق در کنکور سراسری سال ۹۹ داشتیم تا از تجربیات خود برای کنکوری ها بگوید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب