محققان مینه سوتا گزارش کردند:

رشد دریچه‌های ‌قلب آزمایشگاهی در گیرنده محقق شد/ روزنه امیدی برای هزاران کودک با نقص مادرزادی قلب

یک مطالعه جدید و پیشگامانه به سرپرستی محققان شهرهای دوقلوی مینه سوتا از دانشکده علوم و مهندسی و دانشکده پزشکی برای اولین بار نشان می‌دهد که دریچه‌های قلب آزمایشگاهی ایجاد شده در بره‌های جوان برای مدت یک سال قادر به رشد در گیرنده هستند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از نیوز مدیکال، یک مطالعه جدید و پیشگامانه به سرپرستی محققان شهرهای دوقلوی مینه سوتا از دانشکده علوم و مهندسی و دانشکده پزشکی برای اولین بار نشان می‌دهد که دریچه‌های قلب آزمایشگاهی ایجاد شده در بره‌های جوان برای مدت یک سال قادر به رشد در گیرنده هستند. دریچه‌ها همچنین کاهش کلسیفیکاسیون و بهبود عملکرد جریان خون را در مقایسه با دریچه‌های مشتق شده از حیوانات نشان می‌دهد که در حال حاضر هنگام آزمایش در همان مدل بره در حال رشد استفاده می‌شود. روزنه امیدی باز شده و آزمایشات بالینی انسان در طول چند سال آینده آغاز می‌شود.

در صورت تایید در انسان، این دریچه‌های قلب جدید می‌توانند از نیاز به جراحی‌های مكرر تعویض دریچه در هزاران كودك كه هر سال با نقص مادرزادی قلب متولد می‌شوند، جلوگیری كنند. همچنین می‌توان دریچه‌ها را حداقل برای شش ماه نگهداری کرد، به این معنی که آنها می‌توانند گزینه "خارج از قفسه" را برای درمان در اختیار جراحان قرار دهند.

این مطالعه امروز در Science Translational Medicine ، یک مجله پزشکی بین رشته‌ای توسط انجمن آمریکایی پیشرفت علم   (AAAS)  منتشر شد. روش ساخت سوپاپ نیز به ثبت رسیده است و به شرکت راه اندازی دانشگاه مینه سوتا مجوز داده شده است.

رابرت ترانکیو ، محقق ارشد این مطالعه و استاد دانشگاه مینه سوتا در بخش‌های مهندسی پزشکی و گروه مهندسی شیمی و علوم مواد، گفت: "این یک گام بزرگ به جلو در تحقیقات قلب کودکان است." "این اولین تظاهراتی است که یک دریچه کاشته شده به یک مدل حیوانی بزرگ، در مورد ما یک بره، می‌تواند همراه با حیوان تا بزرگسالی رشد کند. ما هنوز راهی داریم که باید طی کنیم، اما این ما را از مسیر بالینی آینده دور می‌کند. آزمایشات در کودکان. ما در مورد احتمال وقوع این واقعیت در سال‌های آینده هیجان زده و خوشبین هستیم. "

در حال حاضر، محققان نتوانسته‌اند دریچه قلبی ایجاد کنند که بتواند برای بیماران کودکان و نوجوانان رشد کرده و عملکرد آنها را حفظ کند. تنها گزینه‌های پذیرفته شده برای این کودکان با نقص قلبی دریچه‌هایی است که از بافت‌های حیوانی تحت شرایط شیمیایی ساخته شده‌اند که اغلب به دلیل کلسیفیکاسیون از کار می‌افتند و به دلیل رشد نکردن آنها با کودک نیاز به تعویض دارند. این کودکان معمولاً تا زمان کاشت دریچه مکانیکی در بزرگسالی، باید حداکثر تا پنج عمل جراحی قلب باز را تحمل کنند. این امر مستلزم آن است که تا آخر عمر رقیق کننده خون مصرف کنند.

در این مطالعه ، ترانکیو و همکارانش از ترکیبی از مهندسی بافت و داروهای احیا کننده برای ایجاد دریچه‌های قلب در حال رشد استفاده کردند. طی یک دوره هشت هفته‌ای، آنها از تکنیک مهندسی بافتی ویژه‌ای که قبلاً ایجاد کرده بودند برای تولید لوله‌هایی مانند رگ در آزمایشگاه از سلول‌های پوستی اهدا کننده پس از زایمان استفاده کردند. برای تولید لوله‌ها، محققان سلول‌های پوست گوسفند اهدا کننده را در ماده‌ای ژلاتینی مانند، فیبرین، به صورت لوله‌ای ترکیب کردند و سپس مواد مغذی لازم برای رشد سلول را با استفاده از راکتور بیولوژیکی تهیه کردند.

محققان سپس با استفاده از مواد شوینده ویژه کلیه سلول‌های گوسفند را از لوله‌های بافت مانند شستشو داده و ماتریس کلاژنی بدون سلول را پشت سر گذاشتند که هنگام کاشت واکنش ایمنی ایجاد نمی‌کند. این بدان معنی است که لوله‌ها می‌توانند بدون نیاز به رشد سفارشی با استفاده از سلول های گیرنده، ذخیره و کاشته شوند.

 

مرحله بعدی دواتصال دقیق سه عدد از این لوله‌ها (قطر حدود 16 میلی متر) به یکدیگر در یک حلقه بسته بود. محققان سپس آنها را کمی اصلاح کرده و اقدام به ایجاد بروشورهایی برای تکثیر ساختاری شبیه دریچه قلب به قطر 19 میلی متر کردند.

ترانکیو گفت: "بعد از این مراحل اولیه، به نظر می‌رسید یک دریچه قلب است، اما این سوال مطرح شد که آیا می‌تواند مانند دریچه قلب کار کند یا رشد می‌کند؟" "یافته‌های ما هر دو را تأیید کرد."

این نسل دوم دریچه‌های سه لوله‌ای در شریان ریوی سه بره کاشته شد. پس از 52 هفته، شیر با تولید ماتریس خود توسط سلول‌های گوسفند گیرنده جمع شد و قطر از 19 میلی‌متر به یک شیر طبیعی از نظر فیزیولوژیکی حدود 25 میلی متر افزایش یافت. محققان همچنین شاهد افزایش 17 تا 34 درصدی طول برگچه‌های دریچه بودند که از تصاویر سونوگرافی اندازه‌گیری شده است. علاوه بر این، محققان نشان دادند که دریچه‌های سه لوله‌ای بهتر از دریچه‌های فعلی مشتق شده از حیوانات کار می‌کنند و تقریباً هیچ یک از کلسیفیکاسیون یا لخته شدن خون که دریچه‌های دیگر پس از کاشت در بره‌های هم سن نشان دادند، نبود.

وی گفت: "ما از مطالعات قبلی می‌دانستیم كه لوله‌های مهندسی شده توانایی تولید مجدد و رشد در یك مدل بره در حال رشد را دارند، اما بزرگترین چالش این بود كه چگونه می‌توان عملكرد برگچه را در یك مجرای دریچه‌ای در حال رشد كه 40 میلیون چرخه در سال است، حفظ كرد." ، زیزان سیدین محقق اصلی تحقیق و همکار ارشد تحقیقاتی دانشگاه مینه سوتا در آزمایشگاه وقتی دیدیم دریچه‌ها از یک بره جوان تا گوسفند بالغ به مدت یک سال چقدر کار می‌کنند، بسیار هیجان انگیز بود."

ترانکیو گفته که مراحل بعدی کاشت دریچه سه لوله به طور مستقیم در بطن راست قلب است تا از رایج‌ترین ترمیم جراحی تقلید شود و سپس روند درخواست تأیید از سازمان غذا و داروی آمریکا  (FDA) برای آزمایشات بالینی انسان آغاز شود. درطول چند سال آینده.

ترانکیو گفت: "اگر بتوانیم روزی این دریچهها را برای کودکان تأیید کنیم، چنین تأثیری زیادی روی کودکانی که از نقص قلب رنج می‌برند و خانواده‌های آنها که باید با استرس بی حد و حصر چندین عمل جراحی کنار بیایند، خواهد داشت." "ما می‌توانیم به طور بالقوه تعداد جراحی‌هایی را که این کودکان باید تحمل کنند از 5 مورد به یک مورد دیگر کاهش دهیم. این رویا است."

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.news-medical.net/news/20210317/Lab-created-heart-valves-implanted-in-young-lambs-can-grow-with-the-animal.aspx

زمان انتشار: دوشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 95395

مطالب مرتبط :
سوئیچ مخفی درمان سکته قلبی کشف شد

موسسه تحقیقات قلب ویکتور چانگ اعلام کرد؛

سوئیچ مخفی درمان سکته قلبی کشف شد

دانشمندان در انستیتوی تحقیقات قلب ویکتور چانگ در سیدنی یک ژن جدید حیاتی معروف به Klf۱ را کشف کرده‌اند که امید می‌رود بتواند به قلب انسان‌ها کمک کند تا ماهیچه آسیب دیده قلب را پس از حمله قلبی ترمیم کند.

دریچه قلب

دانشمندان خبر دادند :

ایمپلنت دریچه ی قلب در حال رشد جایگزین ندارد

وقتی کودک دریچه ی قلب جایگزین دریافت می کند، دستگاه همراه آنها رشد نمی کند. این بدان معنی است که باید چندین بار با جراحی تعویض شود. با این حال، ممکن است چنین موردی وجود نداشته باشد، اما دریچه ی جدیدی در حال حاضر در حال تولید است.

اسپیکر

خبری جدید در حوزه ی هوش مصنوعی :

تشخیص ریتم نامنظم قلب در اتاق با اسپیکر هوشمند

دانشمندان دانشگاه واشنگتن (UW) از فناوری مدرن یادگیری ماشین برای تولید یک نمونه ی اولیه ی بلندگوی هوشمند استفاده کرده اند که می تواند قلب فرد را کنترل کند، بدون اینکه نیازی به لمس فیزیکی آن باشد.

کودک

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران مطرح کرد

ضرورت توجه به گفتار و تکلم کودکان توسط والدین/کودک را به سکوت وادار نکنید

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران بر ضرورت توجه به گفتار و تکلم کودکان توسط والدین تاکید کرد.

اولین واکسیناسیون علیه پروتئین جهش یافته در بیماران مبتلا به تومور مغزی آزمایش شد

پزشکان آلمانی گزارش کردند:

اولین واکسیناسیون علیه پروتئین جهش یافته در بیماران تومور مغزی آزمایش شد

پزشکان و محققان سرطان هایدلبرگ و مانهایم در آلمان برای اولین بار آزمایشات بالینی را برای آزمایش واکسن مختص جهش علیه تومورهای بدخیم مغزی با ۳۲ بیمار انجام داده‌اند، این واکسن در ایجاد پاسخ ایمنی مطلوب در تومورهای سرطان مغز ایمن و موثر است،

ایمنی‌زایی نامیدکننده واکسن‌های فایزر و مدرنا برای گیرندگان پیوند عضو و نقص ایمنی

توسط محققان پزشکی جان هاپکینز ؛

یافته‌های ناامید‌کننده ایمنی‌زایی واکسن‌های "فایزر" و "مدرنا" برای گیرندگان پیوند عضو و نقص ایمنی منتشر شد

محققان پزشکی جان هاپکینز نتایج اولین بررسی نحوه پاسخ افرادی که پیوند اعضای جامد دریافت کرده‌اند و افرادی که دچار نقص ایمنی هستند و به اولین دوز یکی از دو واکسن "مدرنا" و "فایزر" پاسخ می‌دهند، به طرز ناامیدکننده‌ای نشان می‌دهد که تنها ۱۷ درصد این افراد آنتی بادی‌های قابل تشخیص علیه کروناویروس جدید تولید می‌کنند.

آژانس بهداشتی آمریکا

آژانس بهداشتی آمریکا "نگرانی" را درباره دادههای آزمایش واکسن آسترازنکا افزایش می‌دهد

یک آژانس دولتی ایالات متحده امروز سه شنبه این نگرانی را مطرح کرد که ممکن است آسترازنکا اطلاعات مربوط به داروی تاریخ گذشته را در اطلاعات ارائه شده در آزمایشات ایالات متحده برای واکسن کووید۱۹ خود ارائه دهد.

پارچه

تبدیل پلاستیک های زائد به لباس های دوستدار محیط زیست

مهندسان MIT کاربرد جدیدی را برای یک پلاستیک معمول پیدا کرده اند، که قادر به چرخاندن پلی اتیلن به پارچه ای است که می تواند با اجازه دادن به تبخیر گرما و تبخیر رطوبت، فرد را به طور منفعل خنک کند. این کشف می تواند کیسه های پلاستیکی زائد را به لباس ورزشی تبدیل کند


سلول درمانی سکته مغزی به کمک سلول پوست،۹۰٪ عملکرد را بازیابی می‌کند

محققان گزارش کردند:

سلول درمانی سکته مغزی به کمک سلول پوست، ۹۰٪ عملکرد را بازیابی می‌کند

دانشمندان مرکز پزشکی دانشگاه وکسنر اوهایو، فناوری را توسعه داده‌اند که می‌تواند سلول‌های پوست را "دوباره آموزش" دهد تا به ترمیم بافت آسیب دیده مغز کمک کند. آنها در آزمایشات، موش‌های مبتلا به سکته مغزی که از طریق سلول‌های داخل جمجمه تزریق می‌شوند، گزارش کردند: تقریباً تمام عملکرد حرکتی خود را بازیابی می‌کنند و نواحی آسیب دیده مغز را ترمیم می‌کنند.

ثبت اختراع بین المللی

توسط عضو هیات علمی دانشگاه کاشان محقق شد؛

ثبت اختراع بین المللی "حلال آمینی همه‌کاره" دانشمند ایرانی در مرکز ثبت اختراعات آمریکا

پرفسور جواد صفایی قمی عضو هیات علمی دانشگاه کاشان به همراه دانش آموخته دکترا این دانشگاه منصوره نادری، برای اولین بار در جهان موفق به تولید۲-(۲-آمینو اتوکسی) اتانول یک حلال آمینی همه‌کاره شد. نتیجه این پژوهش، در مرکر ثبت اختراع آمریکا به چاپ رسیده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب