شناسایی ۱۲ بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی یاسوج گفت: تاکنون ۱۲ بیمار مبتلا به کرونای جهش یافته (انگلیسی) در این استان شناسایی شده است.

دکتر پرویز یزدان پناه در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: با توجه به افزایش آمار بیماران کرونایی در این استان به بیماری کرونای جهش یافته (انگلیسی) مشکوک شده و پس از رایزنی های لازم با مسئولان انستیتو پاستور تهران کیت برای 80 نفر دریافت شد و با استخراج RNA ژنوم کرونای جهش یافته (انگلیسی) تشخیص داده شد.

وی افزود: به صورت تصادفی از 20 بیمار مبتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد که تست P.C.R مثبت داشتند تست کرونای جهش یافته (انگلیسی) انجام شد که 12 نفر مبتلا به بیماری کرونای انگلیسی بودند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی یاسوج بیان کرد: سه نفر در شهرستان بهمئی، سه نفر در شهر دهدشت، سه نفر در شهر گچساران، 2 نفر در شهرستان بویراحمد و یک نفر نیز در شهرستان دنا به عنوان بیمار مبتلا به کرونای جهش یافته (انگلیسی) تشخیص داده شدند. 

دکتر یزدان پناه عنوان کرد: ویروس کرونای جهش یافته (انگلیسی) استان های جنوبی کشور از جمله خوزستان، هرمزگان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد را درگیر کرده است. 

وی ابراز داشت: پیش بینی می شود که تا یک ماه آینده ویروس کرونای جهش یافته (انگلیسی) بر این استان ها غالب شود. 

دکتر یزدان پناه گفت: این ویروس به سرعت و سادگی منتشر شده و افراد با سنین پایین را درگیر می کند. 

وی اظهار داشت: این ویروس میزان سرایت پذیری بالایی داشته و میزان کشندگی آن نیز بالا بوده و می تواند موجب افزایش مرگ و میر در کهگیلویه و بویراحمد و استان های جنوبی کشور شود. 

انتهای پیام/  

 

 

زمان انتشار: جمعه ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲:۵۲

شناسه خبر: 95398

مطالب مرتبط :
کرونا

کرونا ادامه دارد :

عفونت مجدد ویروس کرونا به خصوص در افراد زیر ۶۵ سال نادر به نظر می رسد

عفونت های قبلی تا ۸۰ درصد از حملات بعدی COVID-۱۹ محافظت می کنند.


سلول درمانی سکته مغزی به کمک سلول پوست،۹۰٪ عملکرد را بازیابی می‌کند

محققان گزارش کردند:

سلول درمانی سکته مغزی به کمک سلول پوست، ۹۰٪ عملکرد را بازیابی می‌کند

دانشمندان مرکز پزشکی دانشگاه وکسنر اوهایو، فناوری را توسعه داده‌اند که می‌تواند سلول‌های پوست را "دوباره آموزش" دهد تا به ترمیم بافت آسیب دیده مغز کمک کند. آنها در آزمایشات، موش‌های مبتلا به سکته مغزی که از طریق سلول‌های داخل جمجمه تزریق می‌شوند، گزارش کردند: تقریباً تمام عملکرد حرکتی خود را بازیابی می‌کنند و نواحی آسیب دیده مغز را ترمیم می‌کنند.

ثبت اختراع بین المللی

توسط عضو هیات علمی دانشگاه کاشان محقق شد؛

ثبت اختراع بین المللی "حلال آمینی همه‌کاره" دانشمند ایرانی در مرکز ثبت اختراعات آمریکا

پرفسور جواد صفایی قمی عضو هیات علمی دانشگاه کاشان به همراه دانش آموخته دکترا این دانشگاه منصوره نادری، برای اولین بار در جهان موفق به تولید۲-(۲-آمینو اتوکسی) اتانول یک حلال آمینی همه‌کاره شد. نتیجه این پژوهش، در مرکر ثبت اختراع آمریکا به چاپ رسیده است.

عصاره قاصدک کروناویروس جدید با پنج جهش سنبله را در شرایط آزمایشگاهی مهار می‌کند

محققان گزارش کردند:

عصاره قاصدک انواع کروناویروس جدید را در شرایط آزمایشگاهی مهار می‌کند

محققان در یک مطالعه جدید هیجان انگیز گزارش کردند:عصاره قاصدک کروناویروس جدید با پنج جهش سنبله را در شرایط آزمایشگاهی مهار می‌کند.

داروی

محققان دانشگاه کلرادو آنشوتس گزارش کردند:

داروی "سارگراموستیم" باعث بهبود حافظه بیماران آلزایمر خفیف تا متوسط می‌شود

محققان پردیس پزشکی دانشگاه کلرادو آنشوتس در یک کارآزمایی بالینی گزارش کردند: داروی سارگراموستیم دارویی که اغلب برای تقویت گلبول‌های سفید خون پس از درمان‌های سرطان استفاده می‌شود، در درمان و بهبود حافظه در افراد مبتلا به بیماری آلزایمر خفیف تا متوسط نیز موثر است.

ویروس کرونا

چهار قدمی که برای پایان همه گیری باید انجام دهیم

حال و با تایید چند مورد واکسن کرونا، امیدواری جهانی به پایان همه گیری کرونا تقویت شده است. اما برای پایان همه گیری چه اقداماتی باید انجام شود؟

هیدروژل

به رهبری دانشمند ایرانی تحقق یافت؛

کاربرد هیدروژل رسانا در رباتیک نرم

دانشمندان دانشگاه کارنگی ملون به رهبری دانشمند ایرانی خود ماده ای نرم و انعطاف پذیر ساختند که می تواند رسانای الکتریکی زیادی را تولید کند.

۱۲۳

محققان مینه سوتا گزارش کردند:

رشد دریچه‌های ‌قلب آزمایشگاهی در گیرنده محقق شد/ روزنه امیدی برای هزاران کودک با نقص مادرزادی قلب

یک مطالعه جدید و پیشگامانه به سرپرستی محققان شهرهای دوقلوی مینه سوتا از دانشکده علوم و مهندسی و دانشکده پزشکی برای اولین بار نشان می‌دهد که دریچه‌های قلب آزمایشگاهی ایجاد شده در بره‌های جوان برای مدت یک سال قادر به رشد در گیرنده هستند.

از واکسن ایرانی کرونا چه میدانید؟

نوبت واکسن کرونا به بیماران خاص در فارس رسید

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از آغاز تزریق واکسن به بیماران مبتلا به بیماری‌های خاص علیه کووید-۱۹ در این استان خبر داد.

بنیاد ملی نخبگان

حمایت بنیاد ملی نخبگان از برترین های کنکور کهگیلویه و بویراحمد

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برترین ‌های کنکور سراسری این استان به مدت یک سال از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان استفاده می‌ کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب