استاد بخش اقتصاد دانشگاه شیراز؛

مانع مهم دیگر تولید در کشور؛ بایسته سالاری به جای شایسته سالاری

مانع مهم دیگر تولید در کشور؛ بایسته سالاری به جای شایسته سالاری است وقتی نیروی آموزش دیده هیچ تناسبی بین شغل- فرد نمی بیند و هیچ ملاکی علمی و عقلی برای کسب پست ها و مشاغل وجود ندارد، عاقلانه ترین کار را فقط در گرفتن مدرک به جای تلاش برای درک بیشتر می بیند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب سال ۱۴۰۰ را به شعار «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» مزین کردند و حال وقت این است که پژوهشگران بررسی کنند که موانع تولید در کشور چیست و نتیجه بدست آمده را به مسئولین ارائه کنند تا موانع برداشته شود و در تولید به خودکفایی برسیم.

 

علی حسین صمدی، استاد بخش اقتصاد دانشگاه شیراز طی یک بررسی انجام شده، اولین مانع تولید را نبود حاکمیت قانون عنوان کرد و گفت: مانع مهم دیگر تولید در کشور؛ بایسته سالاری به جای شایسته سالاری است وقتی نیروی آموزش دیده (در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و محل کار)، هیچ تناسبی بین شغل- فرد نمی بیند و هیچ ملاکی علمی و عقلی برای کسب پست ها و مشاغل وجود ندارد (رونق شدید بایسته سالاری)، عاقلانه ترین کار را فقط در گرفتن مدرک (افزایش کمیت سرمایه انسانی) به جای تلاش برای درک بیشتر (افزایش کیفیت سرمایه انسانی) می بیند. بنابراین درصورت نبود شایسته سالاری، انباشت سرمایه انسانی فقط در حد کمیت باقی خواهد ماند و روز به روز از کیفیت آن کاسته خواهد شد.

وی افزود: از سوی دیگر، بازی مدیریت در هر سه قوه کشور،  در حال حاضر در ظاهر مانند بازی فوتبال است؛ اما تفاوت های اساسی با آن دارد و عامل اساسی تضعیف کیفیت سرمایه های انسانی و مانعی عمده بر سر راه انباشت آن است برخلاف بازی فوتبال، هیچ مدیری زمین بازی را ترک نمی کند و جای خود را به دیگران نمی دهد حتی درصورت مصدوم شدن (تعویض بازکنان وجود ندارد). در واقع اصل بقای مدیران (انتقال از پستی به پست دیگر) حاکمیت دارد.

صمدی با اشاره  به نقش مدیران تصریح کزد: کسی در جای خود بازی نمی کند، یک روز در نقش هافبک، روز دیگر دفاع، روز دیگر دروازه بان و ... (هیچ تناسبی بین شغل-فرد وجود ندارد حتی در مدیریت ارشد کشور) هیچ بازیکنی (مدیر احتمالی آتی) در نیمکت ذخیره ها وجود ندارد.هیچ مدیری با مدیریت خداحافظی نمی کند مگر به جبر طبیعت. برنده و بازنده شدن تیم هیچ نقشی در ارنج تیم برای بازی های بعدی ندارد افراد با توجه به بازی کنان حریف انتخاب نمی شوند. مدیران افرادی هستند همه فن حریف  و مردی برای تمام فصول.

وی در ادامه گفت: اینها بخشی از عواملی هستند که اقتصاد کشور را به اقتصاد رفاقتی (به دلیل بایسته سالاری) و نه اقتصاد رقابتی(در صورت حاکمیت شایسته سالاری) تبدیل کرده اند.

این استاد دانشگاه با ارائه یک پیشنهاد برای برطرف کردن این مانع اظهار داشت: برای ترویج شایسته سالاری و بنابراین بهبود کمی و کیفی سرمایه انسانی در کشور و در نهایت رونق تولید در کشور، پیشنهاد می شود در مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ( و یا در هر بخشی از نظام حقوقی کشور) مرکزی با عنوان پایش عملکرد مدیران حاکمیت ایجاد شود. وظیفه این مرکز می تواند مطالعه و معیاربندی برای تصدی پست های مهم مدیریتی کشور  و پایش مدوام و پویای عملکرد مدیران حاکمیت و تولید شناسنامه مدیریتی باشد. مثلاً معیارهای کلی می تواند به معیارهای تعهد (با ضریب اهمیت 30%) و تخصص (با ضریب اهمیت 70%) دسته بندی شده و متخصصان متعهد در اولویت اول تصدی پست ها باشد (جزییات به بحث بیشتری نیاز دارند).

 

وی در ادامه براساس این طرح و پایش مستمر عملکرد مدیران گفت: فردی می تواند بر مسند مدیریت تکیه بزند که حداقل های لازم (به ویژه حداقل های تناسب شغل-فرد) را کسب کرده و هم زمان با مدیریت، شاغل به تحصیل در هیچ مقطعی نباشند. روسای ستادهای انتخاباتی استانها هیچ گاه مدیران خوبی در حد استاندار و مقام های بالاتر نبوده اند.

صمدی افزود: فردی می تواند در یک سال گذشته در مسند مدیریت باقی بماند که حداقل های لازم را کسب کرده باشد.فردی می تواند به پست های بالاتر انتقال یابد که حداقل های لازم را کسب کرده باشد.فردی که عملکرد ضعیف (از یک حد استاندارد به پایین) داشته باشد، باید برای همیشه از پست مدیریت خداحافظی کند.

انتهای پیام/

خبرنگار:حسینی مفرد

 

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۸:۲۱

شناسه خبر: 95436

مطالب مرتبط :
ر

تاثیر مدیریت شهری بر بناهای تاریخی و ارزشمند شیراز

کارشناس معماری گفت: شهرهای کهن که در برخی از شهرها در مراکز یا همان درون شهر و یا در بیرون از شهرها واقع شده‌اند با بناها و بافت های تاریخی ارزشمند و بناهای غیر ارزشمندی روبه‌رو هستیم که شناسایی و شناساندن آن ها همواره اهمیت می‌یابند و می‌توانیم با شناخت نسبی از آن ها، پشتوانه فکری یا به اصطلاح علمی آن پشتوانه نظری در مداخلات و اقدامات خود در این عرصه ها داشته باشیم.

رهبر انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری کردند

رهبر انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری کردند

شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع کاملاً محقق شود

دکتر رستمی

شایسته سالاری نخبگان رمز توسعه عادلانه کشور است

شایسته سالاری نخبگان رمز توسعه عادلانه کشور است که به تولید ثروت و رفاه همه جانبه جامعه می انجامد

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب