توسط مخترع درمیان صورت گرفت:

ساخت اولین پاراموتورالکتریکی چرخدار به همت بسیج علمی

​مصطفایی گفت: با همکاری سازمان بسیج علمی پژوهشی وفن آوری سپاه انصارالرضا(ع) اولین پاراموتور الکتریکی چرخدار ایرانی ساخته و مورد تست فنی و پروازی قرار گرفت.

محمدرضا مصطفایی مخترع بسیجی درمیانی در گفتگوبا خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی اظهارداشت: با توجه به علاقه مندی شدید اینجانب به علم پروازی توانستم پس از طی دوره های پروازی تئوری و عملی با پاراگلایدر و پاراموتور در سال ۸۷ در شهر مشهد موفق به دریافت گواهینامه خلبانی فوق سبک شوم.

این مخترع و مبتکر جوان درمیانی گفت: درسال ۸۸ عضویت رسمی جامعه هلیکوپتری ایران را دریافت وموفق به دریافت گواهینامه تعمیر موتورهای هواپیمای دو نفره و هلیکوپترهای سبک رتکس شدم.

وی با بیان اینکه در سال ۹۲ علم پرواز با پراگلایدر و پاراموتور را همزمان با افتتاح باشگاه پروازی را به شهر بیرجند آورده ام، افزود: ازآنجایی که ارتفاعات خراسان جنوبی بیشتر صخره‌ای است و شرایط سایت پروازی با پاراگلایدر را نداشت و با توجه به گران بودن تجهیزات و کمیاب بودن تجهیزات پروازی به فکر ساختن پاراموتور افتادم.

مصطفایی یادآورشد: با کمک سازمان بسیج علمی پژوهشی اولین پاراموتور ایرانی چرخدار در کارگاه مرکز علمی پژوهشی و فن آوری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی ساخته شد و مورد تست فنی و پروازی قرار گرفت.

پاراموتور ایرانی نسبت به مشابه اروپایی ارزانتر است

این مخترع و مبتکر درمیانی تصریح کرد: با توجه به نمونه های وارداتی این مدل ارزان تر و راحت تر در دسترس قرار می گرفت اما یکسری عیب و ایرادی داشت از قبیل سنگینی و استفاده از سوخت بنزین که خطرساز بود و ناچاراً به فکر ساختن پاراموتور الکتریکی افتادم از آن جایی که علم ساختن و طراحی پاراموتور الکتریکی فقط مربوط به چند کشور اروپایی می باشد.

وی ادامه داد: مشکلات زیادی سد راهم بود که در نهایت کمبود امکانات و تجهیزات عاقبت اولین و سبک ‌ترین پاراموتور الکتریکی در سطح خاورمیانه همزمان با افتتاحیه پردیس شرکت های دانش بنیان در مرکز استان خراسان جنوبی رونمایی گردید.

یکی از شاخصه های مهم پاراموتور الکتریکی یک سوم ورزن نسبت به مشابه خارجی آن است

این مخترع و مبتکر درمیانی با اشاره به قابلیت های پاراموتور الکتریکی تاکید کرد: این پاراموتور دارای چند ویژگی از قبیل دارا بودن یک سوم وزن نسبت به نمونه های وارداتی، قدرت بسیار بالا و ارزان بودن آن و از همه مهمتر رادارگریز بودن آن می باشد که در کل دنیا متفاوت است و هم اکنون این تلاش موفق به مرحله ثبت رسیده است.

وی بیان داشت: خداوند بزرگ را شاکرم که هر آنچه در خیالاتم تداعی می کند قادر به ساختن آن هستم و موفق شده ام.

مورد حمایت مسئولین قرار نگرفته ام

 وی در پایان ضمن گلایه از مسئولین استان گفت: از مسئولین استانی گلایه دارم چرا که با توجه به اینکه اختراع و فعالیت من چندین دفعه رسانه‌ای شد ولی تاکنون هیچ حمایتی از بنده در هیچ مورد به عمل نیامده خواهشمند است.

مصطفایی بیان کرد: از مسئولین می خواهم برای گسترش علم هوانوردی و پیشرفت فنون هوایی دراستان و حتی در سطح کشور اقدامات لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/ 

زمان انتشار: شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۹:۳۹

شناسه خبر: 95449

مطالب مرتبط :
​ساخت پهباد با قابلیت برنامه ریزی پروازی تا ۴۰۰ نقطه / نخبگان می روند مسئولین حمایت نمی کنند

به همت نخبه بیرجندی صورت گرفت:

​ساخت پهباد با قابلیت برنامه ریزی پروازی تا ۴۰۰ نقطه / نخبگان می روند مسئولین حمایت نمی کنند

​طراحی، ساخت پهباد با بال ثابت که قابلیت، ذخیره تصاویر و ارسال همزمان اطلاعات را به صورت زنده همراه با کنترل و هدایت هوشمند خودکار و برنامه ریزی پروازی تا ۴۰۰ نقطه را دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب