بانوی پژوهشگر بیرجندی مطرح کرد:

حفظ روحیه جهادی در جامعه از اولویت های نخبگان و پژوهشگران است

حسین پوربا بیان اینکه امنیت موجب توسعه علمی است، گفت: پژوهشگران و نخبگان علمی باید روحیه جهادی داشته و سپاس گذار شهیدان و امنیت جامعه باشند.

مریم حسین پورنخبه علمی و دارای کارشناسی ارشد مهندسی منابع طبیعی از دانشگاه کشاورزی بیرجند است وی در گفتگو با خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی اظهارداشت: در دومین همایش ملی بیابان در دانشگاه سمنان و دهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری ایران شرکت و طرح پژوهشی ارائه داده ام.

وی  با اشاره به ارایه یک مقاله به استاد برای مجلات معتبر علمی افزود: گذراندن دوره کارورزی آزمایشگاه آب و خاک به مدت یکسال و داشتن گواهینامه نظام مهندسی و مهارت کار با برنامه    GIS، دارا بودن گواهی نظام مهندسی منابع طبیعی در این زمینه ار جمله ثوابق پزوهشی من است.

 این بانوی پژوهشگر بیرجندی با اشاره به نقش نخبگان علمی وپژوهشی در ارتقای علمی جامعه گفت: نخبگان علمی باعث پویا و فعال بودن جامعه می شوند و این پویایی سبب پیشرفت کشور است.

وی ادامه داد: مثلا شرکت دانش بنیان در توسعه اقتصادی موثرو ازلحاظ فرهنگی باعث شناخت بیشتر جامعه و استفاده از  امکانات هر محل و گسترش آموزش در جامعه میشود.

حسین پور با اشاره به وظیفه نخبگان علمی بر اساس منویات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: افراد نخبه باید روحیه جهادی داشته و سپاس گذار شهیدان و امنیت جامعه باشند.

وی ادامه داد: توسعه علمی زمانی بروز میکند که شرایط مختلف از جمله امنیت در سطح جامعه وجود داشته باشد.

یکی از مسائل مهم در جامعه نخبگان عدم مهاجرت است

این بانوی جوان بیرجندی تصریح کرد: افراد نخبه باید تمام سعی خود رو برای پیشرفت علمی واقتصادی کشور انجام دهند و در این خصوص شرکت های دانش بنیان  نقش موثری را در توسعه پایدار و علمی جوامع ایفا می کنند.

وی تاکید کرد: نخبگان علمی با فعالیت در عرصه های مختلف  نباید به فکر مهاجرت به کشور های دیگر باشند آنها باید با تمام تلاش توسعه کشور را مورد توجه خود قرار دهند.

انتهای پیام/ 

زمان انتشار: سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 95450

مطالب مرتبط :
پژوهشگر حوزه زنان اعظم رستمی رهنما

گفتگو با بانوی پژوهشگر کارآفرین؛

علم و پژوهش برای خدمت رسانی و آفرینی

خانم رستمی رهنما کارشناس حوزوی، پژوهشگر و نویسنده حوزه زنان، بسیجی، فعال اجتماعی و کارآفرین نمونه شهرستان قرچک از دغدغه مندان امور بانوان است و همین دغدغه او باعث شده عضو شورای معتمدین محله شده و در یکی از محله های شهرستان قرچک مرکز خیریه و کارآفرینی با عنوان" یاس کبود" را برای بانوان بویژه بانوان سرپرست خانوار راه اندازی کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب