دانشمندان خبر دادند :

ایمپلنت دریچه ی قلب در حال رشد جایگزین ندارد

وقتی کودک دریچه ی قلب جایگزین دریافت می کند، دستگاه همراه آنها رشد نمی کند. این بدان معنی است که باید چندین بار با جراحی تعویض شود. با این حال، ممکن است چنین موردی وجود نداشته باشد، اما دریچه ی جدیدی در حال حاضر در حال تولید است.

به گزارش خبرگزاري علم و فناوري از خراسان جنوبي و به نقل از Newatlas، به استثنای برخی استثناهای تجربی، بیشتر جایگزینی دریچه های قلب از مواد شیمیایی مشتق شده از حیوانات ساخته می شوند که در حالی که قلب کودک بزرگتر می شود در همان اندازه باقی می مانند. در نتیجه آنها باید به طور دوره ای با نسخه های بزرگتر از طریق جراحی قلب باز عوض شوند - این روش ممکن است قبل از رسیدن کودک به بزرگسالی تا 5 بار انجام شود.-

 

دانشمندان دانشگاه مینه سوتا برای حل این مشکل تصمیم گرفتند ابتدا سلول های پوست گوسفند را با یک پروتئین ژلاتینی معروف به فیبرین در یک راکتور بیولوژیکی لوله ای ترکیب کنند. سپس پروتئین های فاکتور رشد سلول اضافه شده و باعث می شود که این مخلوط به لوله ای از مواد بیولوژیکی تبدیل شود.

 

در مرحله ی بعد از مواد شوینده برای شستشوی سلول های گوسفند از آن ماده استفاده شد و فقط ساختار لوله ای ساخته شده از ماتریس کلاژن را پشت سر گذاشت. از آنجا که آن لوله دیگر حاوی سلول نبود، در صورت کاشت توسط سیستم ایمنی بدن میزبان رد نمی شود.