با صدور بیانیه ای؛

روسیه اولین واکسن کووید برای حیوانات را ثبت کرد

روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد اولین واکسن کرونا ویروس جهان را برای حیوانات ثبت کرده است، واکسن Carnivak-Cov از ابتدای اکتبر بر روی سگ، گربه، راسو، روباه و سایر حیوانات آزمایش شده و اثبات شده است که موثر است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از مدیکال اکسپرس، روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد اولین واکسن کرونا ویروس جهان را برای حیوانات ثبت کرده است و این مرحله را مهم برای مختل کردن جهش‌ها می‌داند.

گفته می‌شود تولید انبوه واکسن می‌تواند در ماه آوریل آغاز شود.

آژانس نظارت بر کشاورزی راسلخوزنادزور در بیانیه ای اعلام کرد که واکسن Carnivak-Cov از ابتدای اکتبر بر روی سگ، گربه، راسو، روباه و سایر حیوانات آزمایش شده و اثبات شده است که موثر است.

کنستانتین ساونکوف، معاون رئیس راسلخوزنادزور گفت: "تمام حیوانات آزمایش شده که واکسینه شده‌اند، در 100 درصد موارد آنتی بادی برای ویروس کرونا ایجاد کردند."

وی گفت: "این اولین و تنها محصول در جهان برای جلوگیری از کووید19در حیوانات است."

راسلخوزنادزور با بیان این که توسعه واکسیناسیون آن به جلوگیری از جهش در حیوانات کمک می‌کند، به تصمیم دانمارک برای از بین بردن 15 میلیون راسو گوشتی در سال گذشته پس از مشخص شدن برخی از ویروس‌های جهش یافته اشاره کرد.

در این بیانیه آمده است: "به گفته دانشمندان روسی استفاده از واکسن می‌تواند از بروز جهش‌های ویروسی جلوگیری کند."

این آژانس افزود که امکانات تولید دام و شرکت‌های خصوصی از کشورهایی از جمله یونان، لهستان، اتریش، ایالات متحده، کانادا و سنگاپور نسبت به کارنیواک-کوف ابراز علاقه کرده اند.

مقامات نظامی در شهر سن پترزبورگ روسیه اوایل این هفته اعلام کردند که سگ‌های ارتش قبل از استقرار در فرودگاه‌ها و شرکت در مراسم بزرگداشت جنگ جهانی دوم در ماه مه واکسیناسیون اجباری انجام می‌دهند.

روسیه واکسن کرونا ویروس خود را با حمایت دولتی به شدت در خارج از کشور تبلیغ کرده است، اما در غرب و حتی بسیاری در روسیه با بدبینی روبرو شده است.

مقامات واکسن Sputnik V را در آگوست گذشته ثبت کردند، پیش از انجام آزمایشات کلینیکی گسترده، نگرانی بسیاری از کارشناسان در مورد روند سریع را ایجاد کرد. از آن زمان دو واکسن دیگر ثبت شده است.

مجله پزشکی برجسته لنست از آن زمان اسپوتنیک وی را ایمن و بیش از 90 درصد موثر دانست.

مسکو برای به دست آوردن تأیید استفاده از اسپوتنیک وی در بلوک 27 کشور، به تنظیم کننده داروهای اروپا مراجعه کرده است، اما هنوز منتظر پاسخ است.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://medicalxpress.com/news/2021-03-russia-registers-world-covid-vaccine.html

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۱:۵۶

شناسه خبر: 95502

مطالب مرتبط :
یک مقام رسمی EMA واکسن آسترازنکا با ترومبوز مرتبط است

سرانجام پذیرفتند:

یک مقام رسمی EMA ، واکسن آسترازنکا با لخته خون مرتبط است

یک مقام عالی رتبه در آژانس داروهای اروپایی (EMA) در مصاحبه‌ای که امروز سه‌شنبه منتشر شد، گفت که بین واکسن آسترازنکا کرونا ویروس و لخته‌های خون ارتباط وجود دارد.

واکسن کرونا

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

بیم و امیدهای روزهای کرونایی مازندران

اگرچه این روزها شاهد تغییر وضعیت رنگ‌ها کرونایی در استان مازندران هستیم اما برنامه‌ریزی برای تزریق واکسیناسیون گروه‌های پرخطر زمینه امیدواری برای کاهش تلفات انسانی این بیماری فراهم شده است.

فیلتر

تصفیه آب آشامیدنی با فیلترهایی از شاخه های درختان

مهندسان MIT فیلترهایی را از شاخه های درختان برای تصفیه آب آشامیدنی تولید می کنند و می توانند ۹۹درصد از باکتری‌های موجود در آب آلوده را از بین ببرند.

مقالات

سنجش درجه و اعتبار مجلات بین المللی و داخلی بر اساس شاخص Q

شاخص Q در مجلات علمی یکی از فاکتورهای سنجش و رتبه بندی علمی است که برای تفکیک مجلات درجه یک از مجلات فاقد اعتبار استفاده می شود.

واکسن

آخرین خبر از واکسن آسترازنکا :

متخصصان می گویند واکسن AstraZeneca COVID-۱۹ با لخته شدن خون ارتباط ندارد

گزارش لخته شدن خون در افرادی که این واکسن را دریافت کرده اند، نگرانی هایی ایجاد کرده است.

کرونا

کرونا ادامه دارد :

عفونت مجدد ویروس کرونا به خصوص در افراد زیر ۶۵ سال نادر به نظر می رسد

عفونت های قبلی تا ۸۰ درصد از حملات بعدی COVID-۱۹ محافظت می کنند.

حسگر فوق نازک دانشمند ایرانی غلظت فوق العاده پایین دی اکسید نیتروژن را تشخیص می‌دهد

در آزمایشگاه و دانشگاه برکلی؛

حسگر فوق نازک دانشمند ایرانی غلظت فوق العاده پایین دی اکسید نیتروژن را تشخیص می‌دهد

امین عزیزی، دانشمند فوق دکترا از دانشگاه برکلی دستگاه حسگر فوق نازک را تولید کرده است که می‌تواند تلفن هوشمند شما را به یک حسگر گاز فوق العاده هوشمند تبدیل کند. این سنسور در دمای اتاق کار می‌کند و قادر است غلظت فوق العاده پایین دی اکسید نیتروژن حداقل ۵۰ قسمت در میلیارد را تشخیص دهد.

جزایری

تزریق نوبت دوم واکسن کرونا در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

رئیس مرکز بهداشت استان چهارمحال و بختیاری گفت: تزریق نوبت دوم واکسن کرونا امروز در چهارمحال و بختیاری با ۳۵۰۰ دز آغاز شد.

مخاط مصنوعی

دانشمندان مخاط مصنوعی با خواص ضد میکروبی تولید می کنند

یک تیم MIT موفق به ایجاد یک نسخه مصنوعی از مخاط شده اند، و نشان داده اند که این یک ضد میکروب موثر است - حتی بیشتر از مخاط واقعی.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب