مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با کروناویروس (کووید ۱۹) بسیج اساتید استان اصفهان؛

بی‌برنامه‌گی مشهود برای تعطیلات نوروز و رنگ‌بندی نمادین؛ نتیجه‌اش می‌شود سفرهای میلیونی مردم

حمید رضا خدایی مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با کروناویروس (کووید ۱۹) بسیج اساتید استان اصفهان، گفت: بی‌برنامه‌گی مشهود برای تعطیلات نوروز و رنگ‌بندی نمادین؛ نتیجه‌اش می‌شود سفرهای میلیونی مردم با طیب خاطر به اقصی نقاط ایران، که در آینده نزدیک همه‌ی ایران قرمز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، حمیدرضا خدایی مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با کروناویروس (کووید 19) بسیج اساتید استان اصفهان، گفت: بی‌برنامه‌گی مشهود برای تعطیلات نوروز و رنگ‌بندی نمادین؛ نتیجه‌اش می‌شود سفرهای میلیونی مردم با طیب خاطر به اقصی نقاط ایران، که در آینده نزدیک همه‌ی ایران قرمز می‌شود.

خدایی اظهار داشت: در هفته‌ای که گذشت ۶۱۷ نفر از کرونا فوت شدند، که ۱۰ درصد بیشتر از هفته‌ی ماقبل بود، همچنین در هفته‌ای که گدشت بیش از ۶۶ هزار نفر به کرونا مبتلا شدند که ۲۶ درصد بیشتر از هفته‌ی ماقبل آن است، همین طور تعداد بیماران بستری شده در بیمارستان‌ها بیش از ۳۵۰۰ نفر افزایش یافته، که یک رکورد محسوب می‌شود.

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با کروناویروس (کووید 19) بسیج اساتید استان اصفهان، اظهار کرد: این‌ها گوشه‌ایی از پیامدهای خیز چهارم نسخه‌ی جهش یافته‌ی ویروس و حاصل مجموعه‌ایی از ایده پردازی‌های غلط؛ فقدان تصمیم‌سازی و بصیرت مدیران بهداشتی کشور و عدم اراده‌ی تصمیم‌گیری صحیح مسئولانی است که می‌خواستند با دستور دولتی جلوی سرایت ویروس را بگیرند.

 وی افزود: جالب است که تمام تصمیم‌های الزام‌آور مخصوص روزهای تعطیل است. شاید دوستان فکر می‌کنند ویروس روزهای تعطیل را برای انتقال انتخاب می‌کند. در این خلا چندباره‌ی فکری و کنشی صاحبان قدرت؛ ویروس نه منتظر ایده‌پردازی ماند و نه دستور دولتی!

خدایی گفت: بالاترین مقام بهداشتی کشور نیز با یادآوری قسم خورده شده‌ی خود بابت صبوری مردم ؛ می‌گویند:" روزهای سختی در پیش است، خدا یاری کند تا در نمانیم."

وی ادامه داد: گویا هنوز دولتمردان عزیز از ۳ خیز قبلی کرونا و هزاران پدیده‌ی ضد اجتماعی، اقتصادی و  فرهنگی گذشته؛ نیاموخته‌اند که نگاه مردم به رفتار آنهاست.

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با کروناویروس (کووید 19) بسیج اساتید استان اصفهان، بیان کرد: حرکت شتاب‌زده و عادی‌سازیِ غیر عادی بازگشایی‌ها در اردیبهشت ۹۹، بازگشایی شتابزده‌ی مدارس در شهریور ۹۹؛ سفرهای نوروزی ۱۴۰۰ برخی مسئولان، تصمیم به بستن سینماها و باز کردن آنها، تنها در دو روز، به دنبال آن بی برنامه‌گی مشهود برای تعطیلات نوروز و رنگ‌بندی نمادین شهرها (که هنوز اکثر مردم شاخص‌های آنرا نمی‌دانند!) ؛ نتیجه‌اش می‌شود سفرهای میلیونی مردم با طیب خاطر به اقصی نقاط ایران.

وی ادامه داد: و آنگاه تصمیم می‌گیریم برای روز طبیعت. برادران دینی من روزهای بعد از روز طبیعت هم هست که باید دیده می‌شد و نشد!

اما چند کلام و مطالبه های پایانی

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با کروناویروس (کووید 19) بسیج اساتید استان اصفهان، در بخش پایانی به سه مطالبه اصلی این کارگروه اشاره کرد:

۱- سرعت واکسيناسيون از سرعت حرکت لاک پشت کندتر است. تکلیف افرادی که اکنون مبتلا می‌شوند، چیست؟

این افراد دارو می‌خواهند. دانشمندانی در همین کشور ادعای تولید داروی شیمیایی دارند. حداقل پشتیبانی و مانع‌زدایی کنید تا این داروها تولید انبوه شود.

۲- برای روزهای کاری و غیر تعطیل چاره‌اندیشی اساسی کنید:

" محدودیت شدید و واقعی در شهرها با پوشش اجتماعی و اقتصادی وسیع، حداقل برای یک ماه"

می‌تواند در سال ۱۴۰۰خاطره‌ی خوبی از دولت برای مردم به جا بگذارد.

۳- راستی ؛ چه خبر از " دولت الکترونیک؟"

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 95528

مطالب مرتبط :
کارگروه ها

در جلسه عصر امروز مطرح شد:

سال ۱۴۰۰، سال درخشش دوباره نخبگان کرمانشاهی خواهد شد

سرهنگ پیمان نوروزی، جانشین معاونت علم و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص)، با یاری خدا و همت جامعه نخبگان استان، سال ۱۴۰۰، سال درخشش دوباره استان کرمانشاه و نخبگان کرمانشاهی در جشنواره های ملی و بین اللملی خواهد شد.

مصلحت حکیمانه فرای مطالعات آکادمیک علوم سیاسی بوجود می‌آید و دولت‌ها باید این بینش را داشته باشند

دبیر هم‌اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان اصفهان:

مصلحت حکیمانه فرای مطالعات آکادمیک علوم سیاسی بوجود می‌آید و دولت‌ها باید این بینش را داشته باشند

بشیراسماعیلی در نشست انتخاباتی با اشاره به این که سه اصل مهم سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران عزت، حکمت و مصلحت است، گفت: مصلحت حکیمانه فرای مطالعات آکادمیک علوم سیاسی بوجود می‌آید و دولت‌ها باید این بینش را داشته باشند.

یک مقام رسمی EMA واکسن آسترازنکا با ترومبوز مرتبط است

سرانجام پذیرفتند:

یک مقام رسمی EMA ، واکسن آسترازنکا با لخته خون مرتبط است

یک مقام عالی رتبه در آژانس داروهای اروپایی (EMA) در مصاحبه‌ای که امروز سه‌شنبه منتشر شد، گفت که بین واکسن آسترازنکا کرونا ویروس و لخته‌های خون ارتباط وجود دارد.

سرانجام واکسنی داریم که علیه

بر طبق گزارش موسسه تحقیقاتی اسکریپس وIAVI؛

سرانجام یک واکسن علیه "اچ آی وی" کار می‌کند

امید به مقابله با اچ آی وی، ویروس نقص ایمنی انسانی، نزدیک‌تر از هر زمان دیگری است. واکسن جدیدی علیه این ویروس نوید داده شده در آزمایشات فاز۱ است که منجر به تولید آنتی بادی‌های کارآمد در ۹۷٪ از شرکت کنندگان می‌شود.

حسگر فوق نازک دانشمند ایرانی غلظت فوق العاده پایین دی اکسید نیتروژن را تشخیص می‌دهد

در آزمایشگاه و دانشگاه برکلی؛

حسگر فوق نازک دانشمند ایرانی غلظت فوق العاده پایین دی اکسید نیتروژن را تشخیص می‌دهد

امین عزیزی، دانشمند فوق دکترا از دانشگاه برکلی دستگاه حسگر فوق نازک را تولید کرده است که می‌تواند تلفن هوشمند شما را به یک حسگر گاز فوق العاده هوشمند تبدیل کند. این سنسور در دمای اتاق کار می‌کند و قادر است غلظت فوق العاده پایین دی اکسید نیتروژن حداقل ۵۰ قسمت در میلیارد را تشخیص دهد.

نابینایی بیمار مبتلا به اختلال ژنتیکی نادر با یک تزریق معکوس شد

پزشکان دانشگاه پنسیلوانیا گزارش کردند؛

نابینایی بیمار مبتلا به اختلال ژنتیکی نادر با یک تزریق معکوس شد

یک بیمار پزشکی پن با یک فرم ژنتیکی نابینایی در دوران کودکی، پس از تزریق یک روش آزمایشی RNA درمانی در چشم، بینایی پیدا کرد که بیش از یک سال طول کشید.

نور خورشید

راهی جدید برای تبدیل نور خورشید به انرژی پاک

دانشمندان آزمایشگاه برکلی، DESY، XFEL اروپا و دانشگاه فنی فریبرگ آلمان، یک مسیر تولید بار مخفی را معرفی کرده اند که می تواند بهره وری از فن آوری های فتوولتائیک فعلی را برای تبدیل نور خورشید به برق یا سوخت های خورشیدی مانند هیدروژن بهبود بخشد.

تونل ضد عفونی کننده

توسط فناوران بسیجی اردبیلی تحقق یافت؛

ساخت اولین تونل ضد عفونی کننده دستها با قابلیت نصب بر روی درب ورودی

یک دستگیره درب جدید می‌تواند پس از هر بار استفاده به صورت خودکار خود را ضد عفونی کند و می‌تواند راه حلی خوب برای رفع نگرانی نسبت به شیوع کووید-۱۹ از طریق سطوح پراستفاده باشد.

نظریه‌های توطئه ما را تقسیم می‌کنند، چگونه درباره آنها صحبت کنیم؟

محققان می‌گویند:

نظریه‌های توطئه ما را تقسیم می‌کنند، چگونه درباره آنها صحبت کنیم؟

اعتقاد به تئوری‌های توطئه باعث ایجاد مشکلاتی در خانواده‌ها و دیگر روابط نزدیک می‌شود. رشد اعتقادات توطئه‌آمیز در نتیجه رسانه‌های اجتماعی است و برای کسانی که به توطئه اعتقاد دارند، یافتن سایر معتقدان و اشتراک اطلاعات غلط را آسان می‌کنند. محققان می‌گویند بحث در مورد نگرانی‌های شما برای نزدیکان شما که به توطئه اعتقاد دارند، نیاز به یک رویکرد بسیار دقیق دارد.

مکمل قارچ

مکمل قارچ درخت می تواند باعث کاهش مصرف کود در محصولات گوجه فرنگی شود

دانشمندان دانشگاه Southwest چین دریافتند که با افزودن قارچ به خاک کشاورزی گوجه فرنگی با استفاده از کود بسیار کمتری رشد می کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب