مسئول مرکز رشد،خلاقیت و نوآوری شهید ناصری بسیج علمی خراسان جنوبی :

​حمایت مرکز رشد بسیج علمی خراسان جنوبی از ۳۸ طرح ایده به محصول

​ارغشی گفت: مرکز رشد،خلاقیت و نوآوری شهید ناصری بسیج علمی خراسان جنوبی با دو کارگاه الکترونیک و مکانیک از ۳۸ مورد تبدیل ایده به محصول اولیه و ۹۴ طرح اختراعی را در سال گذشته مورد حمایت خود قرار داده است.

محمد رضا ارغشی در گفتگو با خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی با اشاره به عملکرد مرکز رشد و خلاقیت بسیج علمی استان در سال گذشته اظهار داشت: مرکز رشد خلاقیت و نوآوری خراسال جنوبی ، مرکزی است تحت مدیریت متخصصین حرفه ای که با ارائه خدمات حمایتی از ایجاد و توسعه حرفه های جدید توسط کارآفرینان که در قالب واحد های نوپای فعالی در زمینه های مختلف منتهی به فناوری تشکیل شده اند، حمایت می کند.

مسئول مرکز رشد،خلاقیت و نوآوری شهید ناصری بسیج علمی خراسان جنوبی گفت: این مرکز به منظور ساخت ایده های مخترعین،مبتکرین راه اندازی ومجهز به امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی است.

برگزاری کارگاه های خلاقیت در مرکز رشد بسیج علمی

وی با اشاره به عملکرد 6ماهه اخیر این مرکز تصریح کرد: مرکز رشد و خلاقیت توانسته با برگزری کلاس ها و کارگاه های آموزشی از جمله کلاس های "خلاقیت و اختراع چگونه است "،" ثبت اختراع و مراحل آن" ، خلاقیت و ایده پردازان" و ... برای دانش آموزان برتر و برگزیده استان وکارکنان وظیفه نیروهای مسلح ومشاوره در مسیر تبدیل ایده به اختراع، نقش مهمی در رشد فکری جوانان خراسان جنوبی ایفا کند.

ارغشی بیان داشت: در مرکز رشد وخلاقیت بسیج علمی خراسان جنوبی هسته های مختلفی شکل گرفته است که هر هسته در یک بخش علمی فعالیت می کنند.

مسئول مرکز رشد،خلاقیت و نوآوری شهید ناصری بسیج علمی خراسان جنوبی بیا کرد: این مرکز با 2 کارگاه الکترونیک و مکانیک 38 مورد تبدیل ایده به محصول اولیه و حمایت از 94 طرح را بر عهده داشته است.

حمایت مادی و معنوی مرکز رشد بسیج علمی از مخترعین

وی با اشاره به حمایت های مادی و معنوی این مرکز از مخترعین و مبتکرین افزود: حمایت های بلاعوض تا سقف 50 میلیون ریال از طرح های مخترعین وپژوهشگران پس از تصویب در کارگروه استانی، حمایت های 100میلیون ریالی برای طرح های ابتکاری و خلاقانه غیر نظامی مخترعین و حمایت از طرح های نیمه حرفه ای تا سقف 200میلیون ریال می باشد.

فعالیت 17 هسته مرتبط با بسیج علمی

ارغشی گفت: در همین راستا از طرح هاح مختلفی همچون حمایت از طرح خوراک دام با فرمول جدید،دستگاه نگه داری وحمل داروهای خاص است.

وی بیان داشت: 17 هسته علمی مرتبط با سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی فعالیت می کنند.

انتهای پیام/ 

زمان انتشار: یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۳:۴۹

شناسه خبر: 95535

مطالب مرتبط :
میمونی که با قدرت ذهن خود پینگ پنگ بازی می کند!

اختراع جدید دانشمندان در خدمت بیماران حرکتی:

میمونی که با قدرت ذهن خود پینگ پنگ بازی می کند!

نئورالینک، استارت آپ ایلان ماسک، آخرین نسخه رابط کاربری مغز و ماشین خود را به نمایش گذاشته که یک میمون به کمک آن با ذهن خود و به صورت بی سیم پینگ پنگ بازی می کند. این نمایش، هم گامی دیگر برای شرکت بلندپرواز نئورالینک است و هم نگاهی جذاب به وضعیت فعلی این فناوری دارد که در کنار سایر موارد، می تواند به بیماران فلج راهی برای کنترل مجدد اندامشان ارائه دهد.

مرکز رشد فناوری یا انکوباتور

مرکز رشد فناوری یا انکوباتور

مرکز رشد یا انکوباتور، یکی از ابزارهای رشد اقتصادی است که به منظور حمایت از کارآفرینان تحصیل‌کرده تأسیس می‌شود و با ارایه امکانات و تسهیلات عمومی، زمینه پا گرفتن شرکت‌های جدید را فراهم می‌کند.

انتشار کتابچه عملکرد سازمان بسیج علمی خراسان جنوبی در ۱۷ بخش

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع) خبر داد

انتشار کتابچه عملکرد سازمان بسیج علمی خراسان جنوبی در ۱۷ بخش

​عظیمی گفت: کتابچه عملکرد سال جاری سازمان بسیج علمی، پژوهشی خراسان جنوبی در ۱۷ بخش مختلف تهیه و به چاپ رسیده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب