در گفت و گو با یک روانشناس مطرح شد

نکاتی برای زندگی بهتر آقایان/ همسرتان بهترین زن دنیا و برترین مادر برای فرزندانتان است

یک مشاور خانواده گفت: به این فکر کنید که همسرتان بهترین زن دنیا، برترین مادر برای فرزندانتان و بهترین عروس برای مادرتان است بعد از این مسئله می بینید که او این گونه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سرویس پزشکی و سلامت خبرگزاری علم و فناوری، یکی از مسائل مهمی که در زندگی خانوادگی بعد ازدواج می تواند سبب آرامش در محیط خانه شود ارتباط درست میان زن و شوهر است.

در همین زمینه راهکارهای گوناگونی برای زندگی بهتر در خانواده ها از سوی مشاوران و متخصصان روانشناسی بیان شده است که باید رعایت آن نکات ساده می توان یک زندگی شیرین و دلچسبی در کنار همسر خود تجربه کرد.

زن ها میهمان ناخوانده دوست ندارند

به همین منظور به سراغ علی شریفی یکی از روانشناس و مشاور خانواده رفتیم تا در این ارتباط توضیحاتی را ارائه دهد و راهکارهایی را برای زندگی بهتر زوج ها به ویژه زوج های جوان بیان کند.

علی شریفی در گفت و گو با خبرنگار سرویس پزشکی و سلامت خبرگزاری علم و فناوری با اشاره به راهکارهایی برای زوج ها به ویژه زوج های جوان جهت زندگی شیرین تر اظهار کرد: راه های ساده ای برای شاد کردن خانم ها وجود دارد که می تواند در زندگی کارساز باشد.

وی در همین ارتباط توضیح داد که زن ها دوست ندارند میهمان ناخوانده داشته باشند، بنابراین به آنها وقت کافی بدهید تا آماده شوند.

این روانشناس با اشاره به این نکته که هر روز از همسر خود بپرسید چه کاری می توانید برایش انجام دهید؟ خاطرنشان کرد: بدانید که وقتی همسرتان اظهار سر درد می کند چاره او مسکن نیست بلکه یک لبخند است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان توصیه هایی به آقایان یادآور شد: وقتی از شما خطایی سر می زند اظهار تاسف کنید. وقتی اوضاع قمر در عقرب است، لبخند را از یاد نبرید.

از تلاش های همسرتان تشکر کنید

شریفی با تاکید بر این نکته که از تلاش های همسرتان تشکر کنید و ببینید که چقدر موثر است، خاطرنشان کرد: به این فکر کنید که همسرتان بهترین زن دنیا، برترین مادر برای فرزندانتان و بهترین عروس برای مادرتان است بعد از این مسئله می بینید که او این گونه خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری نکاتی دیگری برای آقایان گفت: خسیس نباشید و در ستایش همسرتان دست و دل بازی نشان دهید اما یادتان باشد مبالغه نکنید.

این مشاور خانواده با اشاره به این نکته که همسرتان را کمک کنید استعدادهای نهفته خود را شکوفا کند، تصریح کرد: به جای هدایای گران بها وقت تان را در اختیار همسرتان قرار دهید و نشان دهید که به او توجه می کنید.

شریفی در ادامه تاکید کرد: هرگز با همسرتان نجنگید در عوض آنچه را در ذهن دارید بر روی کاغذی نوشته و همراه شاخه گلی به او بدهید.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۳:۱۵

شناسه خبر: 95542

مطالب مرتبط :
خانواده

در گفت و گو با یک روانشناس مطرح شد

چگونگی مواجهه با تنش ها در خانواده/ زوجین مسائل روزمره خود را به خانواده ها منعکس نکنند

یک روانش گفت: زوجین مسائل روزمره از قبیل ناسزاگویی و دعواهای خود را با رعایت ظرافت به خانواده ها منعکس نکنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب