فناوری دستگاه تولید موج فانکشن ژنراتور

فانکشن ژنراتور دستگاهی برای تولید موج می‌باشد که با پشتوانه ی متخصصان ایرانی فناوری و ساخته شده که در آزمایشگاه های برق و الکترونیک و همچنین مراکز آموزشی کاربرد دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ شرکت مخابرات رزن توانسته است ایران را وارد باشگاه برترین تولیدکنندگان تجهیزات آزمایشگاهی، مهندسی برق و مخابرات کند.

کارخانه ای که ابزارها و تجهیزات آزمایشگاهی می‌سازد در این طرح بیش از ۸۰ نوع تجهیزات آزمایشگاهی مرتبط با گرایش های مختلف از جمله الکترونیک، کنترل، قدرت و مخابرات تولید می‌شود.

این شرکت از چند سال پیش کار خود را در کنار واحدهای فناور در حالی آغاز کرد که ۱۰ سال پیش تصور ساخت تجهیزات آزمایشگاهی در داخل کشور وجود نداشت.

شاهنجرینی مدیر عامل کارخانه رزن گفت: حدود ۵ سال پیش طراحی تولید تجهیزات آزمایشگاهی برق آغاز شد و ۷۲ نوع قلم کالای آموزشی مورد نیاز دانشگاه ها را که در زیرمجموعه رشته های مهندسی برق و الکترونیک است طراحی و در حال ساخت هستند و اکنون تمام نیاز کشور را تامین می‌کنند که همه این ها را برآورد کنیم چیزی حدود یک میلیون دلار در سال از خروج ارز جلوگیری می‌کند.

وی ادامه داد: در این شرکت سالیانه بیش از ۷ هزار منبع تغذیه خطی و سویچی تولید می‌شود که ۱۸۰۰ دستگاه فانکشن ژنراتور و بیش از ۱۰۰ هزار انواع ترانس تولید می‌شود.

شاهنجرینی بیان کرد: فانکشن ژنراتور که در آزمایشگاه های برق و الکترونیک و همچنین در مراکز آموزشی کاربرد دارد با پشتوانه دانش بومی در این کارخانه فناور طراحی و ساخته شد تا کشور را از واردات آن بی‌نیاز کند.

فانکشن ژنراتور دستگاهی است که برای تولید موج استفاده می‌شود و ما جزء ۱۰ کشور برتر جهان هستیم در کنار آمریکا، آلمان و فرانسه توانستیم این دستگاه را تولید کنیم و به این فناوری دست پیدا کنیم.

حتی این تراتس ها که تا چند ماه پیش از چین وارد می‌شد با بومی سازی در حال تولید است.

تجربه نشان داده است که هرگاه کارآفرین ها، متخصصان و نوآفرین ها با همدلی و همکاری بر داشته ها و توانمندی های خود تکیه زدند توانستند مرزهای توسعه و پیشرفت را با کمی همت جابه جا کنند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۷:۴۵

شناسه خبر: 95543

مطالب مرتبط :
۲

توسط پژوهشگران ایرانی صورت گرفت؛

تولید فانکشن ژنراتور به روش DDS

پژوهشگران کشور موفق به ساخت فانکشن ژنراتور به روش DDS شدند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب