تزریق نوبت دوم واکسن کرونا در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

رئیس مرکز بهداشت استان چهارمحال و بختیاری گفت: تزریق نوبت دوم واکسن کرونا امروز در چهارمحال و بختیاری با ۳۵۰۰ دز آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری؛ سید راشد جزایری رئیس مرکز بهداشت استان چهارمحال و بختیاری و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: تاکنون سه هزار و ۵۲۰ دز واکسن برای گروه های هدف تزریق شده است.


وی با اشاره به اینکه اولین محموله واکسن کرونا در بهمن ماه ۹۹ با اولویت تزریق برای کادر درمان وارد استان شد  تصریح کرد: در مجموع بیش از هفت هزار و ۳۰۰ دز واکسن برای تزریق دو نوبت ویژه گروه های هدف در پارت های زمانی مختلف وارد استان شده است.


جزایری با بیان اینکه این واکسن ها طبق جدول زمان بندی و بر اساس اولویت تعیین شده از سوی کارگروه تخصصی در وزارت بهداشت در حال تزریق است عنوان کرد: تا کنون ۴۳ درصد کادر درمانی استان واکسن را دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه واکسن کرونا به جانبازان بالای 50 درصد در چهارمحال و بختیاری تزریق می شود گفت: از امروز نوبت دوم واکسن کرونا در این استان شروع می شود.
جزایری با بیان اینکه سالمندان، و بیماران خاص در اولویت تزریق واکسن هستند اظهار کرد: واکسیناسیون گروه های هدف طبق اولویت بندی و جدول زمانبندی همچنان در استان ادامه دارد         .

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۹:۰۲

شناسه خبر: 95548

مطالب مرتبط :
حمایت از تولید

دانشگاه ها در تحقق شعار سال نقش اساسی دارند/ نخبگان می توانند در تولید ملی کمک حال دولت باشند

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري گفت: لازم است از نخبگان جامعه حمایت های لازم صورت گیرد تا بتوانند کارهای خود را در راستای تحقیقات و پژوهش و شناسایی موانع تولید انجام دهند.

یک مقام رسمی EMA واکسن آسترازنکا با ترومبوز مرتبط است

سرانجام پذیرفتند:

یک مقام رسمی EMA ، واکسن آسترازنکا با لخته خون مرتبط است

یک مقام عالی رتبه در آژانس داروهای اروپایی (EMA) در مصاحبه‌ای که امروز سه‌شنبه منتشر شد، گفت که بین واکسن آسترازنکا کرونا ویروس و لخته‌های خون ارتباط وجود دارد.

سرانجام واکسنی داریم که علیه

بر طبق گزارش موسسه تحقیقاتی اسکریپس وIAVI؛

سرانجام یک واکسن علیه "اچ آی وی" کار می‌کند

امید به مقابله با اچ آی وی، ویروس نقص ایمنی انسانی، نزدیک‌تر از هر زمان دیگری است. واکسن جدیدی علیه این ویروس نوید داده شده در آزمایشات فاز۱ است که منجر به تولید آنتی بادی‌های کارآمد در ۹۷٪ از شرکت کنندگان می‌شود.

واکسن کرونا

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

بیم و امیدهای روزهای کرونایی مازندران

اگرچه این روزها شاهد تغییر وضعیت رنگ‌ها کرونایی در استان مازندران هستیم اما برنامه‌ریزی برای تزریق واکسیناسیون گروه‌های پرخطر زمینه امیدواری برای کاهش تلفات انسانی این بیماری فراهم شده است.

 مورد لخته شدن خون ملبورن

معاون ارشدترین مقام پزشکی استرالیا می‌گوید:

مورد لخته شدن خون ملبورن "احتمالاً" با واکسن آسترازنکا مرتبط است

معاون مقام ارشد پزشکی استرالیا می‌گوید "به احتمال زیاد" ارتباطی بین واکسن آسترازنکا و یک مرد در ملبورن که در بیمارستان بستری شده با لخته خون وجود دارد.

روسیه اولین واکسن کووید برای حیوانات را ثبت کرد

با صدور بیانیه ای؛

روسیه اولین واکسن کووید برای حیوانات را ثبت کرد

روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد اولین واکسن کرونا ویروس جهان را برای حیوانات ثبت کرده است، واکسن Carnivak-Cov از ابتدای اکتبر بر روی سگ، گربه، راسو، روباه و سایر حیوانات آزمایش شده و اثبات شده است که موثر است.

ایمنی‌زایی نامیدکننده واکسن‌های فایزر و مدرنا برای گیرندگان پیوند عضو و نقص ایمنی

توسط محققان پزشکی جان هاپکینز ؛

یافته‌های ناامید‌کننده ایمنی‌زایی واکسن‌های "فایزر" و "مدرنا" برای گیرندگان پیوند عضو و نقص ایمنی منتشر شد

محققان پزشکی جان هاپکینز نتایج اولین بررسی نحوه پاسخ افرادی که پیوند اعضای جامد دریافت کرده‌اند و افرادی که دچار نقص ایمنی هستند و به اولین دوز یکی از دو واکسن "مدرنا" و "فایزر" پاسخ می‌دهند، به طرز ناامیدکننده‌ای نشان می‌دهد که تنها ۱۷ درصد این افراد آنتی بادی‌های قابل تشخیص علیه کروناویروس جدید تولید می‌کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب