مدیر مراکز رشد پارک علم و فن آوری خراسان جنوبی:

پارک علم و فن آوری از شرکت های دانش بنیان و فن آور حمایت می کند

​هوشیار گفت: پارک علم و فن آوری خراسان جنوبی از شرکت های دانش بنیان، فن آور و نوع آور حمایت های مادی و معنوی انجام می دهد.

به گزارش خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی، اسماعیل هوشیار در اولین نشست تخصصی مرکز خلاقیت و شکوفایی بسیج علمی و پارک علم و فن آوری استان اظهار داشت: در سال گذشته تعداد 116 نفر مراجعه کننده برای فعالیت فن آورانه به پارک مراجعه کرده اند که از این تعداد یک سوم آنها پذیرش شده اند.

وی با بیان اینکه متقاضیان جامعه هدف که به پارک مراجعه می کنند باید سه هدف اصلی بازار، ایده فن آورانه و کار فن آورانه داشته باشند، افزود: ما از  برخی از طرح های خلاقانه مانند علوم انسانی و هنر حمایت می کنیم این طرح ها ممکن است فن آورانه نباشند اما خلاقانه هستند.

مدیر مراکز رشد پارک علم و فن آوری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه طرح های خلاقانه و فناورانه در دو مرحله پیش رشد و رشد پذیرش می شوند، گفت: در مرحله پیش رشد فرصتی  6 تا 9 ماهه برای شرکت های فن آور داده می شود تا ایده اولیه را به محصول تبدیل کنند.

وی ادامه داد: در مرحله رشد که 3تا 5 ساله است به شرکت های فن آور فرصت و حمایت های مادی و معنوی قرار می گیرند تا محصولات خود به مرحله تولید و بازار برسانند.

هوشیار با اشاربه به بررسی طرح های نوع آورانه و فن آورانه در شورای فناورانه مرکز رشد پارک علم و فن آوری افزود: اولین نیاز واحد های فن آور ایجاد یک کارگاه وفضای استقرار است.

مدیر مراکز رشد پارک علم و فن آوری خراسان جنوبی با اشاره به حمایت های مادی و معنوی  پارک علم و فن آوری از شرکت های دانش بنیان و فن آور گفت: این شرکت ها می توانند از حمایت های مادی، مشاوره ای، مالیاتی،حقوقی و ... بهره مند شوند.

انتهای پیام/ 

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۳:۰۱

شناسه خبر: 95572

مطالب مرتبط :
راه اندازی مرکزنوع آوری و شکوفایی در بسیج علمی خراسان جنوبی

راه اندازی مرکزنوع آوری و شکوفایی در بسیج علمی خراسان جنوبی

مرکز خلاقیت و شکوفایی مشترک فی مابین بسیج علمی، پژوهشی و فن آوری سپاه انصارالرضا(ع) و پارک علم و فن آوری خراسان جنوبی راه اندازی شد.

دانش بنیان

قانون حمایت از دانش بنیان

بررسی قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان

چرا دولت از شرکت های دانش بنیان حمایت نمیکند؟

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب