توسط فناوران مرکز رشد مشگین شهر پارک علم و فناوری اردبیل تحقق یافت؛

دستگاه اندازی گیری سیگنالهای تخلیه جزئی تجهیزات شبکه برق طراحی و ساخته شد

دستگاه اندازه گیری سیگنالهای تخلیه جزئی تجهیزات شبکه برق توسط شرکت دانش بنیان تولید فناوری دانش محور آذربایجان مستقر در پارک علم و فناوری اردبیل با پژوهش و مطالعات گسترده طراحی و ساخته شد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ اندازه گیری تخلیه جزئی با توجه به ویژگی غیر مخرب بودن و خاصیت پیش گویانه آن از سیستم عایقی تجهیز تحت آزمایش یا مانیتورینگ از جایگاه ویژه ایی برخوردار است. در طول چند دهه اخیر، روش ها و تکنیک های مختلفی برای مطالعه و ارزیابی پدیده تخلیه جزئی ارائه شده است.

دستگاه اندازه گیری سیگنالهای تخلیه جزئی تجهیزات شبکه برق توسط شرکت دانش بنیان تولید فناوری دانش محور آذربایجان مستقر در پارک علم و فناوری اردبیل با پژوهش و مطالعات گسترده طراحی و ساخته شد که با توجه به پیچیدگی علمی این دستگاه موفق به اخذ مجوز دانش بنیانی نیز گردید.

به لحاظ اهمیت آن تحقیقات وسیعی درخصوص ماهیت پدیده تخلیه جزئی، روشهای اندازه گیری و دستگاه های مورد نیاز برای آشکارسازی، اندازه گیری، مکان یابی و ارزیابی آنها انجام می شود و اخیراً توجه خاصی به دستگاه های اندازه گیری چند کاناله معطوف شده است.

از مزایای این دستگاه سهولت استفاده از آن بدون خارج کردن تجهیزات فشار قوی از محل نصب است در حال حاضر کشورهای مثل ایتالیا و اتریش دارای این فناوری هستند.

نمونه های مشابه خارجی این دستگاه ها با قیمت بسیار بالایی عرضه می گردد که حتی در صورت تامین مالی آن توسط وارد کنندگان به علت محدودیت های ناشی از تحریم امکان خرید و وارد کردن به کشور وجود نداشت.

این دستگاه با توجه به اذعان کارشناسان در خصوص کارایی و بهتر عمل کردن آن در تست های میدانی نسبت به نمونه های خارجی، می تواند بعد از تامین بازار داخلی به کشورهای خاورمیانه نیز صادر گردد.‌

زمان انتشار: شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 95583

مطالب مرتبط :
بیماری

با همکاری محققان ایرانی تحقق یافت؛

حسگرهای پوشیدنی بیماری پارکینسون را ردیابی می کند

دانشمندان EPFL با همکاری محققان ایرانی خود الگوریتم هایی را ایجاد کرده اند که همراه با حسگرهای پوشیدنی می تواند به پزشکان کمک کند تا پیشرفت بیماری پارکینسون را کنترل کنند.

دست انسان منبع نور مادون قرمز بی قدرت و چند منظوره است

محققان کشف کردند:

دست انسان منبع نور مادون قرمز بی قدرت و چند منظوره است

گروهی از محققان در دانشگاه شانگ‌های جیائو تانگ کشف کردند: دست انسان به عنوان منبع نور مادون قرمز بی قدرت و چند منظوره برای رمزگشایی اطلاعات و تولید سیگنال پیچیده است.

استارتر جت

توسط فناوران اردبیلی تحقق یافت؛

ابداع سیستم استارتر موتور جت

فناوران اردبیلی مستقر در پارک علم و فناوری استان اردبیل موفق به طراحی و ساخت سیستم استارتر موتور جت شدند.

ماده تاریک

محققان دانشگاه کپنهاگ گزارش کردند:

ماده تاریک "مغناطیسی" ممکن است سرعت انبساط جهان را تسریع کند

انبساط جهان در حال شتاب گرفتن است، اما ما واقعاً مطمئن نیستیم که چرا. بهترین مدل‌های فعلی به نیروی محرکه نام متغیر "انرژی تاریک" می‌دهند - اما این حتی ممکن است وجود نداشته باشد. اکنون محققان دانشگاه کپنهاگ در یک مطالعه جدید نشان داده‌اند که اگر ماده تاریک دارای برخی از خصوصیات مغناطیسی غیرمعمول باشد، می‌تواند گسترش مشاهده شده را توضیح دهد.

دانشمند ایرانی سه زیرگروه جدید مولتیپل اسکلروزیس (MS) را شناسایی کرد

آرمان عشقی؛

دانشمند ایرانی سه زیرگروه جدید مولتیپل اسکلروزیس (MS) را شناسایی کرد

آرمان عشقی دانشمند کالج دانشگاهی لندن با استفاده از هوش مصنوعی سه زیرگروه جدید ام اس با عنوان "منجر به قشر"، "با هدایت ماده سفید با ظاهر طبیعی" و "منجر به ضایعه" را از اسکن مغزی (MRI) شناسایی کرد.

یک ماده قابل کاشت

توسط محققان دانشگاه جورجیا؛

"چسب مغز" برای جلوگیری از تحلیل بافت و بازسازی سلول‌های عصبی ایجاد شد

یک ماده قابل کاشت "چسب مغز" که در دانشگاه جورجیا ساخته شده است می‌تواند با تقلید از ساختار حمایت کننده سلول‌های مغز برای جلوگیری از تحلیل بافت و بازسازی سلول‌های عصبی، راهی برای مداخله ارائه دهد.

سوئیچ مخفی درمان سکته قلبی کشف شد

موسسه تحقیقات قلب ویکتور چانگ اعلام کرد؛

سوئیچ مخفی درمان سکته قلبی کشف شد

دانشمندان در انستیتوی تحقیقات قلب ویکتور چانگ در سیدنی یک ژن جدید حیاتی معروف به Klf۱ را کشف کرده‌اند که امید می‌رود بتواند به قلب انسان‌ها کمک کند تا ماهیچه آسیب دیده قلب را پس از حمله قلبی ترمیم کند.

فوتوسنتز

بهبود کارایی دستگاه فتوسنتز مصنوعی با گذشت زمان

دانشمندان دانشگاه میشیگان (UM) و آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور نوع جدیدی از فناوری را به نمایش گذاشته اند که نه تنها می تواند هیدروژن تولید کند، بلکه در حین استفاده دچار تغییرات مورفولوژیکی شود که باعث می شود با گذشت زمان کارآمدتر شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب