ویروس جدیدی که باعث می‌شود مبتلایان رنگ‌های جدید ببیند+عکس

ویروس جدیدی شناسایی شده که عامل نوعی توهم رنگی در افراد می شود.

یک توهم نوری کلاسیک پس از اینکه اخیرا دوباره در شبکه اجتماعی تیک تاک وایرال شد تبدیل به موضوعی در مباحث علمی شده است. این توهم که معروف به توهم واقعی رنگ‌ فیروزه‌ای شناخته می شود، این ادعا را مطرح می‌کند که این توهم باعث می‌شود رنگی را نشان می‌دهد که چشمان شما قبلا هرگز ندیده‌اند. این ادعا کمی گمراه کننده است، اما درون خود حاوی برخی از حقایق بسیار عجیب و جالب درمورد ماهیت ادراک رنگ را برجسته می‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از IFL science، نحوه کار این توهم این شکلی است، شما باید حداقل 30 ثانیه به نقطه‌ای درون یک دایره قرمز خیره می‌شوید، سپس چشمان خود را محکم ببندید. اگر دستورالعمل‌ها را به درستی دنبال کرده‌ باشید، باید یک کره آبی درخشان را ببینید، رنگ این گوی درواقع فیروزه‌ای خواهد بود.

شواهدی علمی جدیدی درباره توهم دیدن رنگ‌ها بدست آمده است

ممکن است، از خود بپرسید چرا خیره شدن به یک نقطه سفید در دایره قرمز باعث می‌شود هنگام بستن چشمان خود تبدیل به یک گوی به رنگ فیروزه‌ای شود. این تصویربرداری درواقع نتیجه فعالیت باقیمانده سلول‌های عصبی پشت چشم شما است.

بیشتر انسان‌ها رنگ را از طریق سه نوع سلول مخروطی در شبکیه درک می‌کنند که هر یک از آنها به طول موجهای مختلف نور پاسخ می‌دهند. اگر مدتی به یک رنگ روشن مثلا قرمز خیر شوید، مخروط‌هایی که مسئول نشان دادن رنگ قرمز هستند، بیش از حد تحریک شده، تخلیه و حساسیت زدایی می‌شوند. وقتی نگاهتان را دور می‌کند. در نتیحه تصویری بار رنگ‌های معکوس نسبت به تصویر اصلی دریافت می‌شود.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 95693

کلید واژه‌ها:
مطالب مرتبط :
روش اتصال مجدد شبکیه با حداقل تهاجم منجر به یکپارچگی بهتر گیرنده نوری می‌شود

پزشکان بیمارستان سنت مایکل گزارش کردند:

روش اتصال مجدد شبکیه با حداقل تهاجم منجر به یکپارچگی بهتر گیرنده نوری می‌شود

پزشکان بیمارستان سنت مایکل بر اساس تحقیقات جدید، گزارش کردند: یک روش اتصال مجدد شبکیه رتینوپکسی پنوماتیک (چسباندن شبکیه با استفاده از گاز) با حداقل تهاجم که می‌تواند در مطب چشم پزشک انجام شود، منجر به یکپارچگی و ساختار بهتر گیرنده‌های نوری شبکیه شده با نتایج بهتر بینایی همراه است.

امید جدیدی در برابر سرطان نادر و غیر قابل درمان چشم/ داروی پیشرفته

در اجلاس سالانه انجمن آمریکایی تحقیقات سرطان اعلام شد:

یک داروی جدید مرگ و میر سرطان چشم را نصف می‌کند

محققان اعلام کردند: یک داروی پیشرفته آزمایشی در بیماران مبتلا به سرطان نادر اما تهاجمی چشم تقریباً نیمی از خطر مرگ را کاهش می‌دهد.

رنگ

پژوهشگران :

مطالعات نشان می دهد کرم ها حتی بدون چشم می توانند رنگ را ببینند

محققان آزمایش می کنند که چگونه نور متفاوت رنگ بر رفتار جستجوی کرم ها تأثیر می گذارد.

نابینایی بیمار مبتلا به اختلال ژنتیکی نادر با یک تزریق معکوس شد

پزشکان دانشگاه پنسیلوانیا گزارش کردند؛

نابینایی بیمار مبتلا به اختلال ژنتیکی نادر با یک تزریق معکوس شد

یک بیمار پزشکی پن با یک فرم ژنتیکی نابینایی در دوران کودکی، پس از تزریق یک روش آزمایشی RNA درمانی در چشم، بینایی پیدا کرد که بیش از یک سال طول کشید.

مکمل قارچ

مکمل قارچ درخت می تواند باعث کاهش مصرف کود در محصولات گوجه فرنگی شود

دانشمندان دانشگاه Southwest چین دریافتند که با افزودن قارچ به خاک کشاورزی گوجه فرنگی با استفاده از کود بسیار کمتری رشد می کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب