حسین عبدالهی فر معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید:

دولت آینده با دست پر در مقابل دشمنان بایستد

حسین عبدالهی فر معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید با اشاره به این که اقتضائات جهانی یکی از موضوعات مهم است، گفت: نیاز داریم به دولتی که بتواند از داخل کارآمدی و آسیب های خود را جبران کند و با دست پر در مقابل دشمنان بایستد و اگر قرار است سرمیز مذاکره ای هم برود باید حتما آسیب ها رفع شده باشد و نتواند دشمن روی نقاط ضعف ما دست بگذارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، حسین عبدالهی فر معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید در ویژه برنامه شنبه‌های انتخاباتی، با موضوع بصیرت افزایی «تبییت ابعاد دولت کارآمد» که توسط کمیته استانی انتخابات نهضت استادی بسیج برگزار شد، با اشاره انتخابات حساس و سرونوشت ساز  پیش روی به چرایی این که کارآمدسازی دولت اولویت است پرداخت و گفت: اقتضائات جهانی یکی از موضوعات مهم است و نیاز داریم به دولتی که بتواند از داخل کارآمدی و آسیب های خود را جبران کند و با دست پر در مقابل دشمنان بایستد و اگر قرار است سرمیز مذاکره ای هم برود باید حتما آسیب ها رفع شده باشد و نتواند دشمن روی نقاط ضعف ما دست بگذارد.

وی با اشاره به این که موضوع این جلسه دولت کارآمد و چیستی و چرایی و چگونگی آن است، افزود: تمرکز بحث روی فرمایشات مقام معظم رهبری است این که هدف غایی انتخابات دولت کارآمد است و مقام معظم رهبری هدفمند و  حکیمانه عاجل و غایی انتخابات را « بازسازی اعتماد مردم به نظام  با افزایش رضایتمندی مردم از طریق حل مشکلات معیشتی جامعه و رونق اقتصادی کشور قرار داده است که تنها راه حصول آن «کارآمدسازی دولت با تشکیل دولت کارآمد» است.

وی افزود این مقصود با سرانگشتان مردم ظرف یک روز دست یافتنی است به شرط این که مطالبه مقام معظم رهبری و مسیری که برای رسیدن به آن ریل گذاری کردند از طریق تخبگان برای آحاد جامعه تبیین شود.

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید در بیان این که دولت کارآمد چیست، گفت: دولتی است که می تواند به نیازهای جامعه پاسخ دهد این یکی از تعاریف است و  این ممکن نیست مگر این که سه ضلع یک مثلث هماهنگ شود در راس آن ایدولوژی ساختار و کارگزار است.

 وی بیان کرد: الان در راس نظام  نظام جمهوری اسلامی  را داریم که از دستاوردهای انقلاب اسلامی است کارنامه درخشانی دارد  و در راس اسلام جای گرفته که برتر از آن را نداریم و در رکن دوم مثلث هم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ساختاری منبعث از مردم سالاری دینی تعریف شده که همه مسئولان در آن با رای مستقیم و غیر و مستقیم مردم انتخاب می شوند  و وظایف قوا در قالب تفکیک قوا تعیین می شود  و این ساختار و ایده در حدی هست که بتوانیم البته ایده بی نقص اما ساختار ممکن است نقایصی داشته باشد،تحقیق و تجربه چهل ساله اول گویای این است که عدم کارآمدی نظام به ضلع کارگزار برمی گردد که دلایل خاص خود را دارد.   

عبدالهی فر بیان کرد: لذا تغییر در ضلع کارگزار یکی از اهداف انتخابات آینده است و مشکلات ما در زمینه سیاستهای غلط، نگاه به بیرون و انفعال کارگزاران اجرایی که وجود داشته و بدون تردید این تغییر با حضور مردم در پای صندوقهای رای، هنرنمایی نخبگان و شعار های انتخاباتی و هدایتهای مقام معظم رهبری در تعیین اهداف و راهبردهای کلان نظام عملی خواهد بود.

وی با اشاره به این که چرا کارآمدسازی دولت به اولویت تبدیل شده اظهار کرد: برای این که گام دوم را با قوت و قدرت برداریم که باید نقیصه خود را در ضلع کار گزار رفع کنیم، دوم زیر سوال رفتن کارآمدی نظام است علیرغم توفیقات بسیار بزرگی که داریم در کمتر از 24 ساعت غنی سازی از 20 درصد به 60 درصد رسانده جهان را شگفت زده کنیم در بخش‌های امنیتی کارنامه درخشانی داریم به نقطه آسیب ناپذیر رسیده ایم و در بخشهای کلان و زیرساختها موفق عمل کردیم اما در بخشهای جزیی و برخی زمینه ها ضعف و جای کار داریم.

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید دلیل سوم جلوگیری از توطئه سکولارهاست برای اثبات ناتوانی فقه اسلام در اداره جامعه که سه مرحله را طی کرده و بنا دارند در پرتو انتخابات مردمی مرحله چهارم پیاده سازی سکولاریسم را رقم بزنند برای این که بعنوان ایده برتر باید ناتوانی فقه اسلامی در اداره مملکت را ثابت کنند اینها ماموریت داشته اند نگذارند هیچ دولتی در ایران موفق عمل کند. که همان ادامه عملیات پی اس پی امریکایی 1927 نظامهای ایدولوژیک در دنیا را براندازی کنند که در ایران فرانسویها این کار را انجام دادند.

وی ادامه داد:  چهارم اقتضائات جهانی است که با تغییر دولت امریکا ما را وارد مرحله پیچیده از سیاست خارجی کرده با عدم انسجام، تفرقه، اختلافات و ساده انگاریهای گذشته؛ که نیاز داریم به دولتی که بتواند از داخل کارآمدی و آسیب های خود را جبران کند و با دست پر در مقابل دشمنان بایستد و اگر قرار است سرمیز مذاکره ای هم برویم باید حتما آسیب ها رفع شده باشد و نتواند دشمن روی نقاط ضعف ما دست بگذارد

عبدالهی فر گفت: پنجم تداوم سیاست‌ها منطقه ای نظام است که ما باید در ادامه تفکر مقاومت باید انتقام خون سردار دلها و سیدالشهدای مقاومت را بگیریم و حداقل آن خروج امریکا از منطقه پیروزی انصارالله در یمن و پایان تروریسم در سوریه که مقدمه‌ای برای پایان صهبیونیسم در منطقه است.

وی بیان داشت: نکته ششم لزوم اسلامی کردن دولت در عرصه  انتخابات ریاست جمهوری است که در تحقق بیانیه گام  و که گامهای بعدی برای ما تسهیل شود.

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید  در ادامه به مبحث چگونگی تحقق دولت کارآمد به فرمایشات مقام معظم رهبری از اردیبهشت سال گذشته اشاره کرد،  گفت: در جمع دانشجویان تعبیر دولت جوان را بکاربردند بعنوان راهکار حل مشکلات کشور و تاکید فرمودند دولت جوان و با نشاطی که بتواند مشکلات کشور را حل کند  هدف علاج مشکلات کشور بود.

وی افزود: دومین فرمایش در جمع مردم تبریز باز هم علاج دردهای مزمن کشور هدف اصلی انتخابات است راهبرد دارد انتخابات پرشور و اصلح را اشاره کردند. سومین اماره در پیام نوروزی در خصوص انتخابات 1400  اهمیت مدیریتهای جدید و تازه نفس  با انگیزه های قوی را مطرح فرمودند صراحت داشتند و پیام این است که مشکل اصلی کشور در مدیریت و بویژه مدیریتهای غلط باید جستجو شود و در انتخاب شعار سال هم پشتیبانی و مانع زدایی را مدیریتی تعریف کردند که با انتخابات محقق خواهد شد با این ریل به سمت دولت کارآمد ما را سوق دادند.

معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید  بیان کرد: مقام معظم رهبری نگاه عمیق به انتخابات دارند و در ابتدای سال از واژه های بلندی استفاده کردند در این انتخابات ضمن تکریم انتخابات از واژ نوسازی استفاده کردند پیام خاصی دارد.

وی با بیان این که کاهش مشارکت ریشه در نارضایتی مردم و تودهای پایین جامعه دارد، گفت: مسئله اصلی انتخابات کاهش مشارکت است.

عبدلهی فر سپس به شاخصه‌های رئیس جمهور از نظر مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: مدیریت را در راس قرار داده اند دولتی که از لحاظ مدیرتی قوی باشد و عملکرد انقلابی را تاکید فرموده اند و باید روی ناشناخته ها دست نگذاریم، تشخیص مصداقی مورد تاکید بوده است از خداوند استعانت بجویم، همچنین به شکل بی سابقه ای نامزدها را نهی کردند این که کسانی وارد این عرصه نشوند که نمی توانند باید مسائل کشور را باید بشناسند و راهکار داشته باشند.

 انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 95699

مطالب مرتبط :
گرمی

تشکیل کارگروه هسته گفتمان ساز پایگاهی

جلسه کارگروه اندیشه ورز پایگاهی با حضور اعضای موثر هسته گفتمان ساز و ایده پرداز پایگاه مقاومت بسیج شهید حاجی زاده روستای آزادلو، مسئول نهاد پیشرفت و آبادانی شهرستان گرمی و هیئت اندیشه ورز حوزه مقاومت بسیج امیرالمومنین (ع) بخش موران برگزار شد.

دوقطبی که جامعه را شرطی کند یک مسیر انحرافی و نادرست است

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در ویژه برنامه شنبه‌های انتخاباتی گفت:

دوقطبی که جامعه را شرطی کند یک مسیر انحرافی و نادرست است

علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در ویژه برنامه شنبه‌های انتخاباتی کمیته استانی انتخابات ۱۴۰۰ بسیج اساتید استان اصفهان گفت:دوقطبی که جامعه را شرطی کند یک مسیر انحرافی و نادرست است.

فراخوان اولین جشنواره ملی «دانشگاهیان تاریخ‌ساز»

توسط معاونت فرهنگ‌سازی بسیج دانشجویی با همکاری بسیج اساتید استان اصفهان؛

فراخوان اولین جشنواره ملی «دانشگاهیان تاریخ‌ساز»

اولین جشنواره ملی «دانشگاهیان تاریخ‌ساز» به همت معاونت فرهنگ‌سازی ناحیه بسیج دانشجویی استان اصفهان با همکاری بسیج اساتید استان برگزار می‌شود.

امید جدیدی در برابر سرطان نادر و غیر قابل درمان چشم/ داروی پیشرفته

در اجلاس سالانه انجمن آمریکایی تحقیقات سرطان اعلام شد:

یک داروی جدید مرگ و میر سرطان چشم را نصف می‌کند

محققان اعلام کردند: یک داروی پیشرفته آزمایشی در بیماران مبتلا به سرطان نادر اما تهاجمی چشم تقریباً نیمی از خطر مرگ را کاهش می‌دهد.

در انتخابات شرکت کنید، درانتخابات شرکت نکنید/چه کسانی دائم بر طبل عدم حضور در انتخابات می‌کوبند

یادداشت معاون تبیین و گفتمان‌سازی بسیج اساتید استان اصفهان:

در انتخابات شرکت کنید، در انتخابات شرکت نکنید/چه کسانی دائم بر طبل عدم حضور در انتخابات می‌کوبند

فرهاد مصری نژاد معاون تبیین و گفتمان‌سازی بسیج اساتید استان اصفهان، در یادداشتی تحت عنوان " در انتخابات شرکت کنید، در انتخابات شرکت نکنید"، می‌نویسد: بررسی این موضوع که در حال حاضر چه افراد یا جریان‌هایی بر طبل عدم حضور در انتخابات می‌کوبند می‌تواند فهم دقیقی از میزان مشارکت در انتخابات بدست آورد.

آسیب‌های مغزی

بر طبق یک بررسی سیستماتیک جدید در دانشگاه بیرمنگام؛

آسیب‌های مغزی"حتی خفیف"خطر سکته مغزی را تا پنج سال افزایش می‌دهد

یک بررسی سیستماتیک جدید به سرپرستی یک تیم در دانشگاه بیرمنگام، نشان داد: به دنبال آسیب مغزی (TBI) ، خطر سکته مغزی برای چهار ماه اول پس از آسیب به طور قابل توجهی افزایش مییابد، همچنین خطر سکته مغزی تا پنج سال بعد از آسیب دیدگی سر قابل توجه است.

گفتار درمان‌گران با درمان اختلالات گفتاری امید را به زندگی درمانجویان اضافه می‌کنند

مدیر گروه گفتار درمانی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت:

گفتار درمان‌گران با درمان اختلالات گفتاری امید را به زندگی درمانجویان اضافه می‌کنند

دکتر لیلا قسیسین، مدیر گروه گفتار درمانی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با بیان این که حیطه فعالیت گفتار درمان‌گر بسیار وسیع است، گفت: همانگونه که پزشکان با ارائه درمان مناسب خود روزها را به زندگی اضافه می‌کنند، گفتار درمان‌گران کیفیت ارتباطی افراد را ارتقا داده و زندگی را به روزها اضافه می‌کنند.

تشخیص تفریقی بیش از ۱۰۰ نوع بیماری طیور با قضاوت و اطلس آن

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل دامپزشکی استان اصفهان گفت:

کتاب بهداشت و بازرسی گوشت طیور تالیف و تدوین شد/ تشخیص تفریقی بیش از ۱۰۰ نوع بیماری با قضاوت و اطلس آن

محمد کِشتکار معاون اسبق سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، گفت: کتاب "بهداشت و بازرسی گوشت طیور" یکی از ارزشمندترین کتاب‌هاست که تمامی ضوابط و فرآیند کُشتار، تشخیص و قضاوت بیماری‌ها، نکات بهداشتی تالیف و تدوین شده است، در این نمونه بی‌نظیر برای اولین بار در کشور تشخیص تفریقی بالغ بر بیش از ۱۰۰ نوع بیماری طیور و قضاوت آن همراه با اطلسی منحصر بفرد آمده است.

حسگر

کشیدن مرزهای فناوری پزشکی با آنتن های پوشیدنی

محققان بین المللی در حال تولید دستگاه هایی برای کشف امکانات آنتن های قابل پوشیدنی و انعطاف پذیر هستند.

دانمارک واکسن آسترازنکا را بطور کامل متوقف کرد

روز چهارشنبه؛

دانمارک واکسن آسترازنکا را بطور کامل متوقف کرد

دانمارک روز چهارشنبه اولین کشوری بود که استفاده از واکسن کووید۱۹ آسترازنکا را به طور کامل متوقف کرد، زیرا این امر می‌تواند ارتباط بالقوه‌ای با شکل نادر اما جدی لخته خون داشته باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب