دانشجوی محقق اردبیلی برنده بورس پژوهشی GRC شد

دانشجوی دانشگاه محقق اردبیلی برنده بورس پژوهشی Research Fellowship دانشگاه Johannes Gutenberg Mainz آلمان شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اربیل؛ جعفر چراغعلی‌زاده دانشجوی مقطع دکتری فیزیک دانشگاه محقق اردبیلی برنده بورس پژوهشی شش ماهه Research Fellowship دانشگاه Johannes Gutenberg Mainz آلمان شد.

این بورسیه (معروف به TRR 146) متعلق به دانشگاه Mainz آلمان است که توسط بنیاد پژوهش آلمان DFG  از سال 2014 حمایت مالی می‌­شود و مربوط به رشته‌های علوم پایه و توسعه الگوریتم می‌­شود.

اعطای این بورس وابسته به موضوعات کاری پژوهشگر و رزومه پژوهشگر است که پس از پذیرش توسط یک استاد از دانشگاه Mainz در موضوع مرتبط، در کشور آلمان اجرا می‌شود.

جعفر چراغعلی‌زاده تحصیلات دانشگاهی خود را از سال 1390 در مقطع کارشناسی در دانشگاه محقق اردبیلی آغاز کرد. سال 1395 در مقطع کارشناسی‌ارشد همین دانشگاه پذیرفته شد و در مرداد سال 1397 با موفقیت از پایان‌نامه خود با درجه عالی دفاع کرد.  نتیجه این پایان‌نامه استخراج شش مقاله در مجلات معتبر بین‌المللی بود که چهار مورد آن جز مجلات Q1 است. همچنین موفق به کسب عنوان پایان­‌نامه برتر در گروه علوم پایه و همچنین دانشجوی استعداد درخشان در همین مقطع شده است.

خاطرنشان می‌شود وی بلافاصله پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد در سال 1397 وارد مقطع دکتری در دانشگاه محقق اردبیلی شد و توانست به واسطه­ دکتر مرتضی نطاق نجفی، عضو هیات علمی گروه فیزیک دانشگاه محقق که استاد راهنمای دوره ارشد و دکتری وی نیز بود، با اساتید خارجی و مطرح در رشته فیزیک همکاری‌های علمی داشته باشد.

کمک هزینه تحصیلی و پژوهشی

برنامه های کمک هزینه تحصیلی توسط دانشگاه ها ، دولت ها ، موسسات تحقیقاتی ، سازمان های غیردولتی ، بیمارستان ها، بنیادها ، کتابخانه ها و سایر نهادهای مربوطه اعلام می شود ، هدف اصلی آنها خدمت به علوم و علوم انسانی است.

بورس تحصیلی پیوندهای علمی طولانی مدتی را بین افراد پژوهش محور و موسسات برقرار می کند.

یک بورس تحصیلی مبلغ مشخصی را به دارنده بورسیه اعطا می کند که ممکن است برابر با حقوق یک استاد در دانشگاه ایالات متحده یا بیشتر باشد.

هنوز هم ، بسیاری از بورس های تحصیلی بین المللی هرگز کمک هزینه پول ارائه نمی دهند و فقط وضعیت را اعطا می کنند. تفاوت بین بورس و بورس تحصیلی این است که بدون هیچ گونه کمک مالی ، بورس تحصیلی ممکن است فقط برخی از امکانات دانشگاه خاص را ارائه دهد ، به عنوان مثال کارت کتابخانه ، میز کار در بخش ، ورودی به جلسات خصوصی و غیره ، در حالی که بورس های تحصیلی همیشه کمک مالی می کنند. با این وجود ، بورسیه های اصلی بین المللی و ملی نیز کمک مالی کامل ارائه می دهند ، تمام هزینه های مربوط به تحقیق را پوشش می دهند و فقط در موارد نادر فقط یک وضعیت را ارائه می دهند.

در دوره های دکترا و فوق دکترا بورسیه تحصیلی بیشتر مورد نیاز است. بورسیه های کارشناسی بسیار کمی وجود دارد زیرا این اصطلاح برای سطح کارشناسی مرتبط نخواهد بود. بورس تحصیلی ممکن است یک نسخه بورس تحصیلی بالاتر و معتبر در نظر گرفته شود ، که پول و سطح مشخصی از اعتبار را اعطا می کند.

بورسیه های کاملاً بودجه ای برای دانشجویان و محققان بین المللی به طور منظم در دسترس است و وظیفه هر متقاضی این است که بهترین فرصت های منتشر شده به صورت آنلاین را پیدا کند. فرصت های عضویت در شبکه جهانی وب پراکنده است ، و گاهی اوقات ممکن است پیدا کردن موارد مربوطه آسان نباشد.

کمک هزینه و کمک هزینه تحصیلی قبل از هر چیز توسط دولت های ملی یا ارگان های دولتی مانند وزارتخانه ها و ادارات دولتی ارائه می شود ، بنابراین عاقلانه خواهد بود که به طور منظم وب سایت های ارگان های ذکر شده را بررسی کنید. هر ساله بورسیه های جدید دکترا توسط دانشگاه ها و موسسات سراسر جهان ارائه می شود.

بسیاری از بورس های تحصیلی انگلستان ممکن است به صورت آنلاین پیدا شوند و عمدتا در وب سایت های دانشگاه انگلستان منتشر می شوند. نکته جالب در اینجا این است که دانشگاه های مشهور انگلستان مانند کمبریج و آکسفورد به چندین کالج تقسیم شده اند ، بنابراین هر یک ممکن است بورس تحصیلی دانشگاه خود را نیز اعلام کند.

کمک هزینه GRC

Institute of Applied Optimization

بورس تحصیلی GRC شرایط تحقیقاتی درجه یک را به محققان عالی ارائه می دهد. به منظور آوردن محققان و هنرمندان به ماینتس ، می توان آنها را به عنوان بورس تحصیلی خارجی GRC اعطا کرد. آنها همچنین می توانند به عنوان کمک هزینه تحصیلی داخلی GRC برای حمایت از اعضای برجسته دانشگاه یوهانس گوتنبرگ استفاده شوند.

علاوه بر این ، دانشکده ها و موسسات JGU ممکن است ترتیبات خود را برای بورس تحصیلی ارائه دهند و آن را با مدیر GRC در میان بگذارند تا بورس های تحصیلی را به روشی که برای هم دانشگاهی و JGU و دانشکده های آن بسیار مفید است ، طراحی کنند.

بورس تحصیلی GRC سخاوتمندانه اهدا شده است. بودجه ای برای پرسنل دانشگاهی و همچنین هزینه های مادی در دسترس است. بعلاوه ، همکاران GRC ، تا حدود زیادی ، از تعهدات آموزشی آزاد می شوند. انتظار می رود که همکاران GRC تخصص خود را به دانشگاهیان جوان ارائه دهند - به عنوان مثال با گروههای آموزشی تحقیق یا آکادمی گوتنبرگ.

این بخش برای جبران بار آموزشی در زمینه موضوعی که از آن عضو فراخوانده شده است ، منابع مالی را برای تأمین استاد جایگزین دریافت می کند. بورس تحصیلی GRC حداکثر به 5 سال محدود می شود. اعطای بورس تحصیلی GRC خارجی معمولاً با موقعیت دائمی در دپارتمان دریافت کننده یار پس از اتمام بورس همراه است.

زمان انتشار: سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 95719

مطالب مرتبط :
۳

هفتمین کنفرانس بین المللی فناوری و مدیریت انرژی

هفتمین کنفرانس بین المللی فناوری و مدیریت انرژی در تاریخ ۹ شهریور ۱۴۰۰ توسط دانشگاه محقق اردبیلی، در شهر اردبیل برگزار خواهد شد.

فراخوان اولین جشنواره ملی «دانشگاهیان تاریخ‌ساز»

توسط معاونت فرهنگ‌سازی بسیج دانشجویی با همکاری بسیج اساتید استان اصفهان؛

فراخوان اولین جشنواره ملی «دانشگاهیان تاریخ‌ساز»

اولین جشنواره ملی «دانشگاهیان تاریخ‌ساز» به همت معاونت فرهنگ‌سازی ناحیه بسیج دانشجویی استان اصفهان با همکاری بسیج اساتید استان برگزار می‌شود.

امید جدیدی در برابر سرطان نادر و غیر قابل درمان چشم/ داروی پیشرفته

در اجلاس سالانه انجمن آمریکایی تحقیقات سرطان اعلام شد:

یک داروی جدید مرگ و میر سرطان چشم را نصف می‌کند

محققان اعلام کردند: یک داروی پیشرفته آزمایشی در بیماران مبتلا به سرطان نادر اما تهاجمی چشم تقریباً نیمی از خطر مرگ را کاهش می‌دهد.

در انتخابات شرکت کنید، درانتخابات شرکت نکنید/چه کسانی دائم بر طبل عدم حضور در انتخابات می‌کوبند

یادداشت معاون تبیین و گفتمان‌سازی بسیج اساتید استان اصفهان:

در انتخابات شرکت کنید، در انتخابات شرکت نکنید/چه کسانی دائم بر طبل عدم حضور در انتخابات می‌کوبند

فرهاد مصری نژاد معاون تبیین و گفتمان‌سازی بسیج اساتید استان اصفهان، در یادداشتی تحت عنوان " در انتخابات شرکت کنید، در انتخابات شرکت نکنید"، می‌نویسد: بررسی این موضوع که در حال حاضر چه افراد یا جریان‌هایی بر طبل عدم حضور در انتخابات می‌کوبند می‌تواند فهم دقیقی از میزان مشارکت در انتخابات بدست آورد.

آسیب‌های مغزی

بر طبق یک بررسی سیستماتیک جدید در دانشگاه بیرمنگام؛

آسیب‌های مغزی"حتی خفیف"خطر سکته مغزی را تا پنج سال افزایش می‌دهد

یک بررسی سیستماتیک جدید به سرپرستی یک تیم در دانشگاه بیرمنگام، نشان داد: به دنبال آسیب مغزی (TBI) ، خطر سکته مغزی برای چهار ماه اول پس از آسیب به طور قابل توجهی افزایش مییابد، همچنین خطر سکته مغزی تا پنج سال بعد از آسیب دیدگی سر قابل توجه است.

گفتار درمان‌گران با درمان اختلالات گفتاری امید را به زندگی درمانجویان اضافه می‌کنند

مدیر گروه گفتار درمانی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت:

گفتار درمان‌گران با درمان اختلالات گفتاری امید را به زندگی درمانجویان اضافه می‌کنند

دکتر لیلا قسیسین، مدیر گروه گفتار درمانی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با بیان این که حیطه فعالیت گفتار درمان‌گر بسیار وسیع است، گفت: همانگونه که پزشکان با ارائه درمان مناسب خود روزها را به زندگی اضافه می‌کنند، گفتار درمان‌گران کیفیت ارتباطی افراد را ارتقا داده و زندگی را به روزها اضافه می‌کنند.

گیاه خرفه

خُرفه گیاهی سرشار از آنتی اکسیدان ها و ویتامین

خُرفه به عنوان غذای برتر آینده دارای بسیاری از ترکیبات مغذی و غنی از آنتی اکسیدان و اسید های چرب می باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب