رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در ویژه برنامه شنبه‌های انتخاباتی گفت:

دوقطبی که جامعه را شرطی کند یک مسیر انحرافی و نادرست است

علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در ویژه برنامه شنبه‌های انتخاباتی کمیته استانی انتخابات ۱۴۰۰ بسیج اساتید استان اصفهان گفت:دوقطبی که جامعه را شرطی کند یک مسیر انحرافی و نادرست است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در ویژه برنامه شنبه‌های انتخاباتی کمیته استانی انتخابات 1400 بسیج اساتید استان اصفهان که پیرامون موضوع دولت جوان حزب اللهی «نقش مجلس در چگونگی، افزایش و تعمیق مشارکت آگاهانه مردم درانتخابات ریاست جمهوری 1400» برگزار شد، با تاکید بر این که حرکت باید بر مدار نیازهای اصلی و اساسی و رشد یافته انقلاب اسلامی شکل بگیرد که مبتنی بر تحقق عدالت و ضرورت تحقق عدالت و نفی فقر و فساد و تبیعض باشد، گفت: دوقطبی که جامعه را شرطی کند یک مسیر انحرافی و نادرست است.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت شهادت سردار شهید حجازی، به این نکته که پیرامون موضوع جلسه سه سرفصل را باز می‌کنم، گفت: با یک هدف‌گذاری سه‌گانه اولین مورد افزایش مشارکت است که نتیجه آن چیزی جز قوام نظام اسلامی و استحکام و انسجام وحدت ملی نخواهد بود، پیروزی جبهه انقلاب در مقابل عناصر غرب‌گرا و غیر انقلابی و نکته سوم کارآمدی و خدمت است.

وی با تاکید بر این که کارآمدی و خدمت  موضوعی مهم است، گفت: بعد از پیروزی در انتخابات رئیس جمهور پیروز انتخابات و تیم او باید مسائل و مشکلات را بشناسند و ظرفیت‌های کشور را هم به دقت مورد عنایت قرار دهند، که در مسیر حل مشکلات کشور بتوانند به کار ببندند هم مشکلات مردم حل شود و هم خدمت شایسته‌ای به مردم باشد و هم کشور در مسیر پیشرفت و آبادانی و تحقق جامعه اسلامی و جامعه الگو بتواند نمونه کاملی از تحقق شعارهای انقلاب اسلامی نمایان کند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع مهم دیگر این که مجلس وظیفه سه گانه دارد بخشی مستقیما به همین موضوع ناظر بر مشارکت بر می‌گردد، مجلس وظیفه قانون‌گذاری، نظارت و ارتقای آگاهی‌ها و عقلانیت را در جامعه برعهده دارد.

زاکانی با اشاره به این که دو جز قانون‌گذاری و نظارت مشخص است، بیان کرد: اما جز سوم جز وظایف ذاتی مجلس است که همه جلسات مجلس تریبونش باز است و تمام گزارشات صحن علنی مجلس بصورت برخط است. لذا این ویژگی آگاهی‌بخشی که خاص مجلس است در کنار ویژگی قانون‌گذاری و نظارت باید مورد دقت باشد.  

وی گفت: سومین نکته مهم این است که مجلس از چه طرقی می‌تواند این سه گانه را در خدمت مشارکت قرار  داده و مشارکت چگونه می‌تواند از این سه‌گانه مجلس بهره‌مند شود، گفت: ویژگی ممتاز نمایندگان مجلس این است که از دو نقش محلی و ملی برخوردارند  لذا از نقش محلی برای مشارکت بالا می‌توانند در حوزه خودشان نقش آفرینی کنند. اما در نقش ملی باز معتقدم به یک سه گانه‌ای که نمایندگان در حوزه ملی می‌توانند از طریق این سه گانه کارکردهای خود را پیش ببرند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس اگر به وظیفه ذاتی خود در خدمت‌گذاری در حوزه قانون‌گذاری و نظارت عمل کند می‌تواند امید را زنده کند و نشاط را برانگیزد و جامعه را به سمت حضور پای صندوق‌های رای ترغیب کند. و هم از ظرفیت‌های آگاهی‌بخشی خود می‌تواند استفاده کند و  امید را احیا و ارتقا ببخشید.

زاکانی با اشاره به این که دشمن تلاش می کند با ناامید کردن مردم به اهداف خود برسد، بیان داشت: لذا جنبه امید بخشی جنبه برجسته‌ای است و موضوع مهم دیگر از طریق بالابردن بصیرت و آگاهی در جامعه تشخیص و دقت افزایش یابد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حرکت باید بر مدار نیازهای اصلی و اساسی و رشد یافته انقلاب اسلامی شکل بگیرد که مبتنی بر تحقق عدالت و ضرورت تحقق عدالت و نفی فقر و فساد و تبیعض و خدمت و حرکت برمدار شایسته خدمتگذاری و کارآمدی در جامعه باشد.

وی بیان کرد: دوقطبی که جامعه را شرطی کند مثل مذاکراتی که در وین دارد صورت می‌گیرد که دولت به شدت مایل است که این دو قطبی را در جامعه پیاده کند این یک مسیر انحرافی و نادرستی است و دوقطبی کج و ناراستی است.  

زاکانی اظهار کرد: لذا معتقدم اصل مشارکت و پیروزی جبهه انقلاب و خدمت و کارآمدی او موضوعیت دارد ثانیا نقش مجلس در کنار قانون‌گذاری و نظارت، نقش آگاهی بخش است و نکته بعد این که نمایندگان نقش محلی و ملی دارند و این که نقش ملی با خدمت شایسته با امید بخشی و آگاهی بخشی و بصیرت بخشی در جامعه زمینه یک مشارکت بالا و آگاهانه و انتخاب مطلوب را فراهم کنند.   

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۳:۴۱

شناسه خبر: 95751

مطالب مرتبط :
mri

استفاده از فناوری جدید در کشف اندام های داخلی هشت پا

دانشمندان توانستند با فناوری MRI و CT scan اندام های داخلی موجود و سایر بافت های نرم هشت پا با موفقیت در مجموعه ای از تصاویر سه بعدی با وضوح بالا کشف کنند.

نخبگان

نقش کلیدی نخبگان در تحولات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ایران

تأثیر‌گذاری نخبگان بر مخاطبین و افکار عمومی موضوع پر اهمیتی است که بعضاً منجر به پیروزی یا شکست در صحنه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی می گردد.

سنتز و تولید۱۰نانو هیبرید پر کاربرد تا سنتر نانو هیبریدی استراتژیک برای رنگ‌ها و پوشش‌های دریایی

توسط محققان شرکت پیشگامان ایده‌پردازی و طراحی جامدات؛

نانوهیبریدهای پرکاربرد و استراتژیک سنتز و تولید شد

هادی شمس پور، اظهار کرد: برای اولین بار در کشور ۱۰ نانو هیبرید پر کاربرد همچنین نانو هیبریدی استراتژیک برای رنگ‌ها و پوشش‌های دریایی طراحی و سنتز کرده ایم.

۴۳ مورد بیماری عصبی نادر مرتبط با موارد کووید۱۹ در ۲۱ کشور از جمله ایران/ سه مورد نیز مرتبط با واکسن آسترازنکا

محققان بیمارستان متودیست هیوستون؛

۴۳ مورد بیماری عصبی نادر مرتبط با کووید۱۹/ سه مورد مرتبط با واکسن آسترازنکا

محققان ۴۳ مورد بیماری عصبی نادر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ شناسایی کرده‌اند که ۷ مورد از ایران است، واکسن آسترازنکا هم منجر به سه مورد شده است.

چرا چند میلیون آمریکایی از دوز دوم واکسن کووید۱۹چشم‌پوشی کرده‌اند

نیویورک تایمز:

میلیون ها آمریکایی از دوز دوم واکسن کووید۱۹چشم‌پوشی کرده‌اند/ دوز دوم با مارکی متفاوت

نیویورک تایمز گزارش کرد: اطلاعات جدید دولت امریکا نشان می‌دهد بیش از ۵ میلیون آمریکایی دوز دوم واکسن کووید۱۹ خود را از دست داده‌اند، به این دلیل که برخی از افراد که اولین بار واکسن فایزر یا مدرنا را دریافت کرده‌اند، دوزهای دوم خود را در داروخانه‌هایی که فقط واکسن دیگر در دست آنها است، دریافت می‌کنند، اما دیگران منصرف شده‌اند.

قطب شمال

پیمایش در زیر یخ های قطب شمال

تیمی از مهندسان MIT روشی ناوبری را برای وسایل نقلیه خودمختار ایجاد کرده اند تا بتوانند بدون GPS در اقیانوس منجمد شمالی حرکت کنند.

فراخوان اولین جشنواره ملی «دانشگاهیان تاریخ‌ساز»

توسط معاونت فرهنگ‌سازی بسیج دانشجویی با همکاری بسیج اساتید استان اصفهان؛

فراخوان اولین جشنواره ملی «دانشگاهیان تاریخ‌ساز»

اولین جشنواره ملی «دانشگاهیان تاریخ‌ساز» به همت معاونت فرهنگ‌سازی ناحیه بسیج دانشجویی استان اصفهان با همکاری بسیج اساتید استان برگزار می‌شود.

روش اتصال مجدد شبکیه با حداقل تهاجم منجر به یکپارچگی بهتر گیرنده نوری می‌شود

پزشکان بیمارستان سنت مایکل گزارش کردند:

روش اتصال مجدد شبکیه با حداقل تهاجم منجر به یکپارچگی بهتر گیرنده نوری می‌شود

پزشکان بیمارستان سنت مایکل بر اساس تحقیقات جدید، گزارش کردند: یک روش اتصال مجدد شبکیه رتینوپکسی پنوماتیک (چسباندن شبکیه با استفاده از گاز) با حداقل تهاجم که می‌تواند در مطب چشم پزشک انجام شود، منجر به یکپارچگی و ساختار بهتر گیرنده‌های نوری شبکیه شده با نتایج بهتر بینایی همراه است.

امید جدیدی در برابر سرطان نادر و غیر قابل درمان چشم/ داروی پیشرفته

در اجلاس سالانه انجمن آمریکایی تحقیقات سرطان اعلام شد:

یک داروی جدید مرگ و میر سرطان چشم را نصف می‌کند

محققان اعلام کردند: یک داروی پیشرفته آزمایشی در بیماران مبتلا به سرطان نادر اما تهاجمی چشم تقریباً نیمی از خطر مرگ را کاهش می‌دهد.

در انتخابات شرکت کنید، درانتخابات شرکت نکنید/چه کسانی دائم بر طبل عدم حضور در انتخابات می‌کوبند

یادداشت معاون تبیین و گفتمان‌سازی بسیج اساتید استان اصفهان:

در انتخابات شرکت کنید، در انتخابات شرکت نکنید/چه کسانی دائم بر طبل عدم حضور در انتخابات می‌کوبند

فرهاد مصری نژاد معاون تبیین و گفتمان‌سازی بسیج اساتید استان اصفهان، در یادداشتی تحت عنوان " در انتخابات شرکت کنید، در انتخابات شرکت نکنید"، می‌نویسد: بررسی این موضوع که در حال حاضر چه افراد یا جریان‌هایی بر طبل عدم حضور در انتخابات می‌کوبند می‌تواند فهم دقیقی از میزان مشارکت در انتخابات بدست آورد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب