کارشناس مسئول تغذیه بالینی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجندعنوان کرد:

​غذاهای پرچرب و قندی برای افراد روزه دار توصیه نمی شود

​راغبی گفت: به دلیل بیماری کرونا باید سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیم بنابراین غذاهای پرچرب و قندی خودداری توصیه نمی شود لذا افراد باید انواع سبزی جات، گوشت سفید مانند مرغ بیشتر استفاده کنند.

سوری صغرا راغبی کارشناس مسئول تغذیه بالینی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفتگو با خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی  با اشاره به تغذیه مناسب در ماه رمضان اظهارداشت: با توجه به بیماری کرونا باید نکته اساسی و اصولی؛ اصول تغذیه درست را در هر وعده غذایی ماه رمضان رعایت کنیم.

وی با بیان اینکه در دو وعده افطار و سحر نمی توانیم نیازهای سلول های بدن را تامین کنیم، گفت: ما برای تامین نیاز بدن به وعده شام نیز هستیم.

راغبی ادامه داد: در زمان وعده های غذایی ماه رمضان غذاهای پرچرب وقندی توصیه نمی شود لذا باید این گونه غذا ها را محدود کنیم.

 وی بااشاره به اینکه به دلیل بیماری کرونا باید سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیم، افزود: در ایام روزه داری مایعات بدن به حداقل می رسد لذا باید مایعات بدن را تامین کنیم و چای ونسکافه در ایام روزه داری در حد متعادل توصیه می شود.

راغبی ادامه داد: باید در زمان وعده سحر چای و نسکافه را استفاده نکنیم چرا که بدن در زمان روزه داری احساس تشنگی می کند.

کارشناس مسئول تغذیه بالینی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان داشت: سحری جایگزین وعده نهار در روز است لذا باید سبزی جات، گوشت سفید مانند مرغ بیشتر استفاده شود و ازگوشت قرمز کمتر استفاده شود.

وی استفاده انواع سبزی جات را برای جلوگیری از تشنگی بدن مفید دانست و ادامه داد: نوشیدنی شیرین و غذاهای پرچرب و پر ادویه در زمان روزه داری توصیه نمی شود.

تعادل در وعده های غذایی ایام ماه رمضان را نباید فراموش کنیم

راغبی با بیان اینکه تعادل در وعده های غذایی ایام ماه رمضان را نباید فراموش کنیم، افزود: در زمان افطار با توجه به اینکه فرد زمان طولانی مدتی را روزه دار بوده است شروع افطار باید با مایعات گرم باشد و از مایعات سرد باید خودداری کنیم.

وی ادامه داد: در زمان افطار بدن نیازمند یک منبع انرژی به نام گلوکوز دارد لذا آب گرم،شیر گرم با خرما و عسل را می توانیم داشته باشیم.

وی بیان کرد: غذای افطار، یک غذای سبک مانند فرنی، سوپ حلیم و ... می باشدو غذاهای پر کالری و شعله زرد وحلوا را توصیه نمی کنیم.

راغبی نماز در زمان افطار را موجب توازن وخون در بدن دانست و گفت: مصرف آب در ایام روزه داری از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین کم آبی سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند ومی توان با انواع آب میوه، سبزیجات و آب خالص نیاز بدن را تامین کرد.

وی تاکید کرد: غذاهایی مانند سوسیس، کالباس، انواع فست فوت ها، نمک، شیرینی در ایام روزه داری توصیه نمی شود لذا خرما در زمان افطاری منبع خوبی برای تامین انرژی بدن است و 2تا 3 خرما در زومان وعده افطار توصیه می شود.

کارشناس مسئول تغذیه بالینی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به استفاده روغن های کلزا،مایع، زیتون وآفتابگردان در ایام ماه رمضان افزود: باید افراد به جای غذاهای پرچرب، سرخ کردنی از غذاهای ابپز استفاده کنند.

استفاده انواع مغزها برای نوجوانان در ایام روزه داری

وی بااشاره به انتخاب مغزهای پسته، بادام و انواع لبنیات در بین وعده های افطار تا سحر ،گفت: این گونه مغزها برای نوجوانان دختر و پسر که تازه در ایام روزه داری قرار گرفته اند مناسب و موجب انرژی در بدن آنها می شود.

راغبی با بیان اینکه وعده شام باید یک ساعت بعد از افطار باشد، گفت: انواع کوکو ها با ترکیبات تخم مرغ برای وعده شام مناسب هستند.

کارشناس مسئول تغذیه بالینی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان داشت: در زمان وعده های غذایی ماه رمضان انواع میوه جات بخصوص سیب و پرتقال توصیه می شود.

وی ادامه داد: 45 دقیقه تا 1ساعت بعد از وعده افطار ویا شام توصیه می شود افراد پیاده روی و فعالیت متوسط را داشته باشند.

انتهای پیام/ 

زمان انتشار: دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 95752

مطالب مرتبط :
​آغاز ثبت نام واکسن کرونای دانشجویان و طلاب

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد

​آغاز ثبت نام واکسن کرونای دانشجویان و طلاب استان

دهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ثبت‌نام واکسیناسیون کرونا برای دانشجویان زیرمجموعه وزارت بهداشت، وزارت علوم، دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه ها و طلاب حوزه‌های‌ علمیه سراسر کشور آغاز شده است.

ب

نقش چشمگیر بسیجیان بوشهر در نذر خون

در استان بوشهر تنها شهرستان بوشهر، کنگان، دشتستان و گناوه شعبه انتقال خون را دارا هستند و اگر در سایر شهرستان‌ها این امکان فراهم بود مردم بیشتر در این طرح مشارکت داشتند بااین‌همه شهرستان جم با حضور در شهرستان کنگان در این طرح مشارکت کردند.

لزوم تقویت مناسک دینی و آیین های مذهبی، در مناطق جرم خیز و مستعد بزهکاری/ ترویج مناسک دینی در بطن جامعه امر به معروف عملی در ساحتی بزرگ است

سرپرست واحد سلامت اجتماعی مرکز بهداشت استان اصفهان؛

لزوم تقویت مناسک دینی و آیین های مذهبی، در مناطق جرم خیز و مستعد بزه‌کاری/ ترویج مناسک دینی در بطن جامعه امر به معروف عملی در ساحتی بزرگ است

دکتر زهرا امینی در نشست مشورتی تحلیل و بررسی نقش آموزه‌های دینی و سلامت معنوی در کاهش آسیب‌های اجتماعی که همزمان با آغاز ماه رجب در واحد سلامت اجتماعی مرکز بهداشت استان برگزار شد، برلزوم تقویت مناسک دینی و آیین های مذهبی، در مناطق جرم خیز و مستعد بزهکاری تاکید کرد و گفت: ترویج مناسک دینی در بطن جامعه امر به معروف عملی در ساحتی بزرگ است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب