در دیدار مسئول بسیج دانشجویی استان با رئیس پارک علم و فناوری؛

مسیر جدید در بدنه دانشجویی با اهداف پژوهشی

رئیس سازمان بسیج علمی استان، مسئول بسیج دانشجویی استان با رئیس پارک علم و فناوری استان در سالن جلسات معاونت علمی استان دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری - استان سمنان؛ مصطفی خانی، رئیس سازمان بسیج علمی و فناوری استان در این نشست ضمن معرفی ماموریت های این سازمان در جهت حمایت از اقشار مختلف مردم به ویژه دانش آموزان و دانشجویان افزود: در تلاش هستیم تا با ایجاد فرصت نخبه پروری در مقاطع دانش آموزی و نیز تکمیل چرخه پژوهشی برای دانشجویان از تمام ظرفیت های معنوی و حمایتی استان بهره مند شویم.

در ادامه این دیدار محمدامین بخشیان مسئول بسیج دانشجویی استان اظهار داشت: در سال های اخیر طرح تحول در بسیج دانشجویی با رویکرد مساله محوری راه اندازی و پایه گذاری شده است.

وی در ادامه راهبردهای مذکور را دارای چند مزیت دانست و اظهار داشت: افزایش میزان کنش گری و تاثیر گذاری در تمام ماموریت های محوله، اتصال به بدنه تخصصی شبکه دانشجویی با تمام گرایش های موجود و ایجاد ساختارهای تخصصی و هدفمند مانند هسته های تخصصی مراکز تحقیقاتی و اندیشکده ها از جمله مزایای طرح تحولی می باشد.

بخشیان ضمن ابراز اینکه مسیر جدیدی در ساختار دانشجویی تعیین و آغاز گردیده است؛ گفت: توجه ویژه به موضوع پژوهش و تحقیقات با راهبرد کاربردی و مساله محوری در استان منجر به راه انداری هسته های متعدد در حوزه علوم مختلف و نیز در ادامه این مسیر، راه اندازی مرکز تحقیقاتی زن و حقوق در این استان گردیده است.

دکتر نظری رئیس پارک علم و فناوری استان حمایت از توسعه کسب و کارها، صاحبان ایده و تجاری سازی محصول را از جمله اهداف پارک های علم و فناوری برشمرد.

وی هم چنین ۵ مرکز رشد و فناوری در شهرهای سمنان، مهدیشهر، گرمسار، دامغان و شاهرود را از جمله ظرفیت های خوب برای همکاری و حمایت از ایده های خلاق معرفی کرد و گفت: با وجود این دفاتر که زیر مجموعه پارک شناخته می شوند ارتباط و تعامل با اقشار علمی و فناوری به سهولت و آسانی شکل خواهد گرفت.

نظری ایجاد و راه اندازی ۳ مرکز نوآوری را از جمله اقدامات مهم پارک علم و فناوری استان در راستای شبکه سازی و شناسایی ایده های نوآرانه دانست و تصریح کرد: ۳ مرکز نوآوری تخصصی در حوزه های صنایع معدنی، آب، انرژی و کشاورزی و نیز فناوری اطلاعات به طور مشخص و هدفمند به دنبال ایجاد دامنه وسیعی از یک شبکه ارتباطی بین ایده پردازان و سایر افراد موثر در سیستم های پژوهشی و فناوری می باشد.

وی در پایان افزود: ایجاد فضای مناسب برای رشد و توسعه و سیاست تقاضا محوری به جای عرضه محوری می تواند مسیر شرکت ها و سیستم های ایده پرداز را به سوی تامین نیاز ها و خواسته های بازار، صنایع و تمام متقاضیان هدایت و راهبری نماید.

انتهای متن/ص

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲:۳۹

شناسه خبر: 95889

مطالب مرتبط :
فراخوان

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد:

فراخوان پذيرش و استقرار واحـدهای فناور در مراکز رشد پارک علم و فناوری استان مرکزی

پارک علم و فناوری استان مرکزی با هدف شکل‌گیری زمينه‌های کارآفرينی و کمک به ايجاد و توسعه شرکت‌های خلاق و دانش‌بنيان و تجاری‌سازی ايده‌های مبتنی بر فناوری و نوآوری در حوزه‌های مختلف نخستين فراخوان جذب و پذيرش گروه‌ها و شرکت‌های نوپا را برگزار می‎نماید.

۰۴

با پدیدار شدن چالش کم آبی بررسی می شود؛

تکنولوژی در مسیرکمک به بحران کم آبی

با وجود کم ‌آبی در سراسرجهان و نیز در کشورمان محققان به دنبال شیوه ها و راه هایی هستند که از طریق فناوری های نوین به حل این مساله اقدام نمایند.

ساداتی کرمی

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه مازندران تشریح کرد

چرایی القای عدم سنخیت دوگانه ای به نام سنت-تجدد توسط جریان غربگرای داخلی

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان مازندران چرایی القای عدم سنخیت دوگانه‌ای به نام سنت و تجدد توسط جریان غربگرای داخلی را تشریح کرد.

۰۳

مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری بندرعباس خبرداد

رسالت پارک علم وفناوری حمایت از ایده های نوآور و فناور است/دعوت از کارآفرینان و ایده های نوآور

مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری بندرعباس از اجرای کمپ های تخصصی برای واحدهای فناور در استان در سال جاری خبر داد و گفت: این کمپ برای توانمند سازی و حمایت هر چه بیشتر از هسته ها و واحدهای فناور که در مرحله رشد اولیه هستنداجرا می شود.

۰۲۵

بمناسبت سالروز تشکیل بسیج دانشجویی به فرمان امام راحل؛

سمنان|دومین جشنواره نهضت جوانان مسأله محور

جشنواره نجم (نهضت جوانان مسئله محور) امسال برای دومین سال متوالی بنا به رعایت پروتکل های بهداشتی بصورت مجازی همزمان با حضور نواحی بسیج دانشجویی سراسر کشور برگزار گردید.

۲۵۵۲

با هدف ضرورت راه اندازی گفتمان علمی در سطح دانشگاه های استان برگزار شد؛

نشست مشترک سازمان بسیج علم و فناوری با بسیج دانشجویی استان سمنان

{جهادعلمی|گفتمان علمی}

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب