نقش مهم استارت‌آپ‌ها در تحقق شعار سال

استارت آپ ها از آنجایی که ایده هایی نو دارند، می توانند در صورتی که درست و با برنامه به پیش بروند، به تولید محصولات خود رسیده و نقش مهمی در تحقق شعار سال به نام تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، در برهه کنونی و در محافل گوناگون بسیار از ترکیب استارت آپ درست و گاهی هم نادرست استفاده می شود اما آنچه که اهمیت دارد، فراگیری استارت آپ حداقل در اذهان عمومی مردم می باشد که در مراحل بعد باید این ذهنیت به سمت استقبال از استارت آپ ها، همکاری با آن ها و خریداری محصولاتشان سوق داده شود .

در تعریفی ساده، استارت آپ، کسب و کاری نوپا می باشد که با سرعت بالا، هزینه کم و مهم تر از همه داشتن یک ایده نو و جدید شکل می گیرد .

شاید اگر به دنبال علت فراگیری و در بورس قرار گرفتن استارت آپ ها باشیم، به توان به شرایط و اوضاع کشور نگاهی انداخت تا حدودی از علل آن مشخص شود. ایران جز کشورهایی در دنیاست که به میزان بسیاری زیادی خروجی رشته های مهندسی از دانشگاه های خود دارد که این مهم از یک سوی فرصت و از سویی دیگر تهدید می باشد. در طرف دیگر قضیه، شرایط کشور به نحوی نیست که دولت و نظام بتواند برای همه افراد جامعه از جمله تمامی این مهندسین فارغ التحصیل شغل فراهم آورد و از سویی دیگر نیز شرایط اقتصادی کشور و مردم نیز به نحوی نیست که بتوانند سرمایه گذاری های عظیمی را در کارها صورت دهند و همچنین این نکته نیز قابل توجه است که کشور در شرایط تحریم به سر می برد پس در این شرایط مردم به ویژه جوانان و تحصیل کرده ها که بسیاری از آن ها از مدت ها قبل و حتی در دوران دانشجویی ایده هایی نیز در ذهن خود پرورانده اند، برای عملیاتی کردن آن ها، جایی را بهتر از استارت آپ ها نخواهند یافت که بتوانند با فکر و ایده خود، با سرعت بالا و هزینه کم بر روی آن کار کرده و به مرحله ساخت و در صورت سوددهی به تولید انبوه برسانند .

عصر حاضر را عصر تکنولوژی و ایده های نو نامیده اند، ایده هایی که بسیاری از آن ها از دل استارت آپ های روز دنیا خارج شده و حتی توانسته جهانی را متحول نماید .

مهم ترین و موفق ترین استارت آپ های دنیا طبق نظر متخصصین و کارشناسان بایت دنس، دی دی چاسکینگ، استرایپ، اسپیس ایکس، ایر بی ان بی، واتساپ می باشد، همچنین موفق ترین و شناخته شده ترین استارت آپ های کشورمان نیز می توان به دیجی کالا، آپارات، کافه بازار، دیوار و اسنپ اشاره کرد .

احد آزادی‌خواه، نماینده ملایر درمجلس شورای اسلامی با اشاره به استفاده بیشتر مردم از اپلیشکیشن‌ها و استارتاپ هایی همچون دیجی کالا، تپسی، شیپور و اسنپ با شیوع ویروس کرونا، گفت: مردم در ایام کرونا با استفاده از این اپلیکیشن ها توانستند به راحتی نیازهای روزمره شان را تامین ‌کنند. این به معنای پیوند ناگسستنی زندگی مردم با استارت آپ ها است .

بدون شک در دوران کرونا که طبق تاکید موکد مسئولان وزارت بهداشت و کادر درمان کم ترین میزان حضور مردم در سطح جامعه لازم می باشد، استارت آپ های مختلف و فروش آنلاین توانسته خدمت بسیاری خوبی برا یآحاد مردم باشد .

 

لزوم حمایت از استارت آپ ها

حال در این شرایط نیاز است که افراد، گروه ها و ارگان هایی که توانایی و امکان حمایت از استارت آپ ها را دارند، وارد گود شده و به هر طریق ممکن موجبات رشد و پیشرفت این استارت آپ ها را به وجود آورند .

در همین خصوص شتابدهنده مشترك همراه اول و دانشگاه شيراز از استارت آپ هاي جنوب كشور در حوزه هاي سلامت ديجيتال، آموزش الكترونيكي و توليد محتوا، تجارت الكترونيكي، بازي و رسانه ديجيتال، شهر هوشمند حمايت خواهد كرد .

 

شتابدهنده و فضای اشتراکی هاب شیراز

شتابدهنده هاب شیراز با هدف خلق کسب وکارهاي نوپا با ایده های نوآورانه در حوزه هاي شهر هوشمند، سلامت همراه، تجارت الکترونیک، تبلیغات، خدمات مالی و بیمه، حمل و نقل ،گردشکری، آموزش، ارتباطات و رسانه  هاب شیراز آماده ارائه خدمات به اکوسیستم کارآفرینی کشور است.  ما از پشتیبانی و مشارکت مستقیم همراه اول و دانشگاه شیراز برخورداریم. ما در هاب چرخه قدرتمندی را ساخته ایم که می تواند رهبران و تیمهای قدرتمند را خلق کند. رهبران و تیمهایی که بتوانند دنیایی متفاوت و زندگیهایی بهتر را برای مردم ایران و دنیا بسازند .

هاب شیراز همزمان که به توسعه کارآفرینی کشور کمک می کند، یک شرکت فعال در حوزه سرمایه گذاری  استارتاپ ها  نیز به شمار می رود. ترکیب این دو فعالیت، یک شبکه قدرتمند از کارآفرینی و ثروت آفرینی را برای استارتاپها و شرکتها ایجاد می کند .

 

نقش مهم استارت‌ آپ‌ ها در تحقق شعار سال

رهبر معظم انقلاب سال ۱۴۰۰ را به نام تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها مزین کردند تا همچون چندین سال گذشته تاکید ایشان بر موضوع مهم تولید باشد، اتفاقی که در صورت رقم خوردن می تواند بسیاری از معضلات کشور در حوزه های اقتصادی، معیشتی و به دنبال آن آسیب های اجتماعی را بکاهد .

استارت آپ ها از آنجایی که ایده هایی نو دارند، می توانند در صورتی که درست و با برنامه به پیش بروند، به تولید محصولات خود رسیده و نقش مهمی در تحقق شعار سال داشته باشند، لذا توجه و حمایت از استارت آپ ها باید در دستورکار مجموعه های مختلف از جمله دانشگاه ها و بخش های علمی ارگان های مختلف دولتی و خصوصی باشد .

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 95926

مطالب مرتبط :
انار

برگزاری استارت‌آپ انار در نی ریز

رویداد شتاب فرآوری انار در مرکز آموزش علمی کاربردی نی ریز برگزار می شود.

۳۴

گزارش علم وفناوری از مزایای کشت گلخانه ای

مانع زدایی ها در مسیر گلخانه ها عامل رونق تولید ات کشاورزی است

کشت گلخانه‌ای از مطلوب‌ترین شیوه‌های کشت شناخته شده و در شرایطی که آب و اهمیت مدیریت مصرف آن به یکی از اولویت‌های جهانی و منطقه‌ای تبدیل شده، این شیوه کشت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و تولید مضاعف با وجود مصرف آب کمتر، این شیوه را به روشی محبوب بدل ساخته است.

کارگروه رفع موانع تولید استان فارس

تسهیل تولید در دستورکار بانک های فارس/ بازگشت ۹۲ واحد به چرخه تولید

استاندار فارس درخصوص مشکلات واحدهای تولیدی در استان فارس گفت: بیشتر مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی در حزوه بانک ها می باشد و کمترین مشکل در خصوص بیمه تامین اجتماعی است .

مس

دراولین رویداد استارت آپی مس رخ داد؛

افتتاح مرکز شتاب دهی و نوآوری شهید ستاری مس رفسنجان/ با معرفی ۸ طرح برتراین رویداد به کار خود پایان داد

سعد محمدی گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران در دو سال اخیر جهش تولید خاصی داشته است اما ادامه حیات با ساختار سنتی برایمان امکان پذیر نیست، بنابراین باید با افراد متخصص، با تجربه و متعهد ساختار جدیدی برای چهار سال آینده برنامه ریزی کنیم که این مرکز راه را هموار خواهد کرد.

گیاهان دارویی

پدر صنعت گیاهان دارویی کشور مطرح کرد:

ایجاد ۳۵۴ شرکت گیاهان دارویی در ایران

پدر صنعت گیاهان دارویی کشور مطرح کرد: با تلاش های زیاد به تعداد ۳۵۴ شرکت گیاهان دارویی در ایران ایجاد شده است و تولید داروی گیاهان دارویی انجام می دهند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب