آغاز تزریق عمومی واکسن ایران برکت

سید رضا مظهری گفت :تزریق عمومی واکسن ایرانی "کوو ایران برکت " به داوطلبان از ۲۴ اردیبهشت ماه در تهران و کرج آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم وفناوری:

سیدرضا مظهری گفت: افتتاح نمادین فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن ایران برکت، پنجم اردیبهشت ماه در هتل ارم انجام شد و طی این مدت مقدمات و بسترهای لازم برای تزریق واکسن به تعداد زیادی از داوطلبان این مرحله سوم تست انسانی فراهم شده است.

وی افزود: روند آماده سازی شامل اطلاع رسانی، ثبت نام، غربالگری، نوبت دهی، انجام خدمات پاراکلینیکی و پزشکی و تزریق است که این مراحل انجام شده و از ۲۴ اردیبهشت ماه تزریق واکسن به داوطلبان مرحله سوم تست انسانی آغاز می شود.

وی تعداد داوطلبان مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن کوو ایران برکت را ۲۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: از مجموعه ۲۰ هزار داوطلبی که وارد مرحله سوم مطالعات بالینی می شود، حدود ۱۲ هزار نفر مربوط به شهرهای تهران و کرج و بقیه هم مربوط به ۴ شهر دیگر هستند.

مظهری گفت: تزریق اول واکسن به داوطلبان مرحله دوم تست انسانی به پایان رسیده و دوز دوم واکسن هم به اغلب آنان تزریق شده است.  

وی افزود: در فاز اول تست انسانی فاصله تزریق واکسن بین دوز اول و دوم ۱۴ روز بود اما بر اساس نتایج مطالعات این فاصله به ۲۸ روز تغییر یافت تا نتایج بهتری در ایمنی زایی انجام شود. 

مظهری تاکید کرد که اولویت اصلی ما تامین واکسن کرونای مورد نیاز کشور است و تا مشکل کشور برطرف نشود، به سمت صادرات واکسن به کشورهای دیگر نخواهیم رفت، به عبارتی فعلا برنامه ای برای صادرات این واکسن نداریم تا نیاز کشور در این زمینه برطرف شود.

مظهری بیان داشت: هرچند کشورهای همسایه نیاز به این واکسن دارند اما تامین نیازهای داخلی در اولویت اصلی است و بعد از تامین نیازهای داخلی موضوع صادرات این محصول مطرح می شود و به این سمت خواهیم رفت.

مینو محرز، از اعضای هیات علمی ستاد مقابله با کرونا، می‌گوید با تولید واکسن کرونای داخلی دیگر نیازی به واردات واکسن از کشورهای خارجی نیست.

خانم محرز که مسئول تیم نظارت بر فاز مطالعات بالینی واکسن  «برکت» است گفت این واکسن به‌زودی به بازار می‌آید و از نظر اثربخشی و مصونیت تمام فاکتورهای لازم را دارد.

انتهای پیام/ف

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۷:۳۳

شناسه خبر: 95976

مطالب مرتبط :
شروع کارآزمایی واکسن برکت برای سنین ۱۲ تا ۱۸ سال

شروع کارآزمایی واکسن برکت برای سنین ۱۲ تا ۱۸ سال

رئیس مرکز اطلاع رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در پیامی از شروع کارآزمایی بالینی واکسن برکت روی سنین ۱۲ تا ۱۸ سال خبر داد.

رهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب:

هیچ گله ‌ای از مردم خوزستان نمی ‌توان داشت/مسئله آب در هوای گرم تابستان مسئله کوچکی نیست

رهبر معظم انقلاب گفت: مردم ناراحتی خود را بروز دادند اما هیچ گله ‌ای از آنها نمی ‌توان داشت چرا که مسئله آب آن‌ هم در آن آب ‌و هوای گرم خوزستان مسئله کوچکی نیست.

تولید شصت میلیون دوز واکسن ایرانی

تولید شصت میلیون دوز واکسن ایرانی

تولید شصت میلیون دوز واکسن ایرانی

فاز نیمه صنعتی تولید واکسن کووایران برکت با ظرفیت ۳۰۰ هزار دوز افتتاح شد/ بزودی تکنولوژی واکسن فایزر را به مرحله تست انسانی می‌بریم

مدیر فنی شرکت‌های زیر مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام)(ره)، اعلام کرد:

تولید واکسن "کووایران برکت" آغاز شد/ تست انسانی تکنولوژی واکسن فایزر نزدیک است

رضا لشنی با اعلام این خبر که امروز فاز نیمه صنعتی تولید واکسن کووایران برکت با ظرفیت ۳۰۰ هزار دوز در ماه افتتاح شد، گفت: مرحله حیوانی تکنولوژی واکسن فایزر را نیز گذرانده و بزودی آن را به مرحله تست انسانی می‌بریم.

کرونا

کرونا ادامه دارد :

عفونت مجدد ویروس کرونا به خصوص در افراد زیر ۶۵ سال نادر به نظر می رسد

عفونت های قبلی تا ۸۰ درصد از حملات بعدی COVID-۱۹ محافظت می کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب