دردسرهای آموزش مجازی از نگاه دانشجویان

دغدغه های دانشجویان که هرکدام از یک زاویه و با دیدگاههای مختلف ، مشکلات آموزش مجازی را بیان می کنند نیازمند بررسی جامع و کارشناسانه مسئولان است

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام با ورود هر پیک کرونا در کشور ، فصل جدیدی از مشکلات این ویروس هزار چهره برگستره کشور طنین انداز می شود . از مشکلات معیشتی مردم گرفته تا قرنطینه خانگی ، تعطیلی اصناف و گروههای شغلی مختلف .

اما از جمله مشکلاتی که از ابتدای همه گیری این ویروس تا کنون کشور را درگیر خود کرده و به تبع آن مشکلات بسیاری را بوجود آورده ، ایجاد اختلال در نظام تعلیم و تربیت و مشکلات آموزشهای مجازی و آزمون های غیرحضوری دانش آموزان و دانشجویان بود .

در این بین ، ورود دانشجویان جدیدالورود به دانشگاه در شرایط کرونایی جامعه ، از جمله بحثهایی است که کارشناسان بسیاری را به بررسی این موضوع وا داشت ، چراکه رویای ورود دانش آموزان به فضای علمی دانشگاه و ارتباط مستقیم استاد با دانشجو در این شرایط کرونایی  ، برای آنان تنها از طریق مجازی محقق شد و ارتباطات آموزشی غیرحضوری ، مشکلاتی  را برای آنان بوجود آورد  .

اما مشکل این دانشجویان تنها به عدم حضور فیزیکی آنان در کلاسهای دانشگاه ختم نمی شود ، چرا که این دسته از فراگیران ، تا قبل از این برهه بصورت هفتگی در کلاسهای درس مدارس حضور داشته اند و اصطلاحات دانشگاهی ، مطالعه مجازی کتابهای پرحجم و آشنایی غیرحضوری آنان با دروسی که تا کنون هیچ شناختی از آنها نداشته اند ، شرایط روحی آنان را نیز متزلزل کرده است.

دانشجویان در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار بگیرند

حسنا ؛ از دانشجویان جدیدالاورود ایلامی در گفتگویی دوستانه با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام ابراز کرد: ما به این امر کاملا واقف هستیم که این شرایط در تمام دنیا حادث شده و باید با کرونا تا مدت ها دست و پنجه نرم کنیم ، اما آموزش مجازی دانشجویان برای رسیدن به وضعیت ایده آل ، نیازمند فراهم شدن شرایط لازم است ، چراکه قطعی های مکرر اینترنت ، نبود فضای مناسب جهت مطالعه و عدم وجود کتب کمک آموزشی برای دانشجویان جدیدالورود مشکلات بسیاری را برای دانشجویان بوجود آورده است .

وی ، با بیان اینکه واکسیناسیون دانشجویان ، اساتید و دانش آموزان  باید در اولویت ستاد مقابله با کرونا قرار گیرد عنوان کرد : هرچند که آموزش  در ایام شیوع ویروس کرونا با قدرت تمام پیگیری می شود، اما باید قبول داشت این شرایط کرونا ، افت تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان خصوصاً  افراد ساکن در مناطق دورافتاده را در پی داشته است .

تعطیلی کتابخانه های مرجع مشکلی جدی برای دانشجویان ترم آخر

محدثه ؛ دانشجوی رشته بهداشت حرفه ای  نیز با تایید صحبتهای این دانشجو اظهار کرد : مشکلات آموزش مجازی تنها مختص دانشجویان جدیدالورود نبوده و حتی دانشجویان ترم های آخر که مشغول پایان نامه نویسی هستند نیز با مشکل مواجه هستند .

 او می گوید : دسترسی حضوری به اساتید راهنمای دانشجویان در این شرایط امکان پذیر نیست و کتابخانه های مرجع نیز پاسخگوی نیاز این دسته از فراگیران نبوده است .

تحلیل جامع مشکلات آموزشی دانشجویان در شرایط کرونا

بیان دغدغه های دانشجویان که هرکدام  از یک زاویه و با دیدگاههای مختلف ، مشکلات آموزش مجازی را بیان می کنند نیازمند بررسی جامع و کارشناسانه مسئولان است که شاید پرحهش کرونا اجازه یک تحلیل جامع از این واقعیت  تلخ را در این شرایط از کارشناسان سلب کند ، اما امیدواریم ضمن ریشه کن شدن ویروس کرونا از سراسر جهان ، با تلاش مسئولان و ستاد مبارزه با بیماری کرونا ، هرچه زودتر شرایط حضور فیزیکی دانشجویان و بهره مندی آنان از آموزش حضوری فراهم گردد.

 انتهای پیام

خبرنگار : فرشته نیازی

زمان انتشار: سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 96053

مطالب مرتبط :
ی

برگزاری رویداد آموزشی چالش‌های حقوقی کسب‌ وکار در ایلام

مسئول مرکز رشد و فناوری شهید شهریاری ایلام اظهار کرد: رویداد آموزشی"چالش‌های حقوقی کسب و کار" در مرکز نوآوری و شکوفایی جوانان ایلام برگزار شد.

ی

جشنواره جهادگران علم و فناوری در ایلام کلید خورد

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان ایلام از آغاز به کار جشنواره جهادگران علم و فناوری در استان خبر داد.

ب

کودک آزاری مدرن به سبک مجازی

روانشناس ایلامی گفت: والدین با ضبط فیلم و تصویر کودکاندر فضای مجازی، ضمن تبدیل کردن کودکان به کودکان کار مجازی، هویت موفقیت را در این کودکان با اختلال مواجه خواهند کرد.

آموزش مجازی

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد

تلاش اساتید دانشگاه چالش‌های آموزش مجازی را کاهش داد

صادقی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد گفت: تلاش اساتید دانشگاه در طول یک سال گذشته چالش‌های آموزش مجازی را کاهش داد.

 تمایل ۶۰ درصد خانواده‌ها به داشتن سه فرزند و بیشتر/ قوی‌ترین مشوق دادن زمین و متغییر تعداد فرزند است

رئیس کمیسیون مشترک جمعیت و خانواده مجلس گفت:

۶۰درصد خانواده‌ها سه فرزند و بیشتر می‌خواهند/قوی‌ترین مشوق‌ فرزندآوری دادن زمین و متغییر تعداد فرزند است

رئیس کمیسیون مشترک جمعیت و خانواده مجلس، گفت: ۶۰ درصد خانواده‌های تمایل به داشتن سه فرزند و بیشتر دارند و قوی‌ترین مشوق‌مان برای فرزندآوری دادن زمین و متغییر تعداد فرزند است.

ییی

نخبگان علمی استان ایلام سازماندهی می شود

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان گفت : از آنجا که نخبگان علمی می توانند زمینه پیشرفت و توسعه را در هر جامعه ای فراهم آورند برنامه سازماندهی نخبگان و تشکیل شبکه علمی توانا در دستور کار قرار گرفت

ی

اصلاح نابسامانیهای اماکن تفریحی با مدیریت اصولی

طاهره چامه پژوهشگر ایلامی گفت : نابسامانیها و ناهنجاریهای فضای سبز و اماکن تفریحی با مدیریت اصولی قابل اصلاح هستند .

قائد امینی

فرصت های آموزشی تنها به شبکه شاد ختم نمی شود/ همه گروه های آموزشی فعال هستند

مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: فرصت های آموزشی تنها به شبکه شاد ختم نمی شود بلکه ما گروه های آموزشی زیادی را فعال کرده ایم.

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه جامع امام حسین(ع) سپاه

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه جامع امام حسین(ع) سپاه

دانشگاه جامع امام حسین(ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که براساس آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون در دوره های تحصیلات تکمیلی وزارت علوم، از میان دانشجویان ممتاز دانشجو می‌پذیرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب