سامانه شبیه ساز تیراندازی بومی سازی شد

سامانه شبیه ساز تیراندازی مبتنی بر پردازش تصویر و ردیابی لیزر قابل تشخیص و ردیابی یک لیزر مادون قرمز در محیط شبیه سازی شده که امکان تراکنش کاربران را دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ شبیه ساز تیراندازی استان البرز مرکز شهید قاسمی هشتگرد
دارای ۵ خط آتش، قابل استفاده از سلاح های با لرزش واقعی یا بدون لرزش و لگد، قیمت بسیار پایین تر از نمونه های مشابهه، قابلیت ساخت بازی با سناریوهای مختلف تیراندازی، قابلیت استفاده در پارک ها، محیط های بازی، محیط های نظامی و... می‌باشد‌.

معرفی محصول سامانه شبیه ساز تیراندازی مبتنی بر پردازش تصویر و ردیابی لیزر قابل تشخیص و ردیابی یک لیزر مادون قرمز در محیط شبیه سازی شده با امکان تراکنش کاربران را دارد، این سیستم با بهره گیری از فناوری image processing (پردازش تصویر) و machine vision (بینایی ماشین) با دقت بسیار بالا می‌تواند لیزر مربوط را تشخیص داده و مختصات دقق آن را در محیط تحت کنترل مشخص نماید و حرکت آن را تعقیب کند.

فناوری های بکارگرفته شده در این محصول شامل پردازش تصویر و بینایی ماشین، پیاده سازی پروتکل udp-rt جهت ارتباطات بین ماژولی، استفاده از کتابخانه های opencv,sdl,boost بهره گیری از الگوریتم ها و pattern های خلاقانه جهت تشخیص است.

کاربردهای این شبیه ساز در مراکز آموزش نظامی و باشگاه های تیراندازی، بازسازی و استفاده از محصول در مراکز تفریحی، بهره مندی از فناوری های بکارگرفته شده در مرکز پردازش تصویر است.

گفتنی است این محصول دارای دستگاه نگهدارنده و شارژ باطری ۱۲ و ۲۴ ولت می‌باشد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 96352

مطالب مرتبط :
عکس  جشنواره ۲

درگفتو با نخبه علمی بسیج گیلان مطرح شد؛

اختراع سامانه شبیه ساز تیراندازی مبتنی بر پردازش تصویر توسط مخترع گیلانی

امیر نیکوصالح، نخبه بسیج علمی گفت عنوان طرح سامانه شبیه ساز تیراندازی، مبتنی بر پردازش تصویر و ردیابی لیزر است، در این سامانه همه پارامترهای میدان نبرد شبیه سازی شده و اساس کار سامانه بر مبنای تشخیص Real Time مختصات لیزرتابیده شده به هدف و انتقال آن با بهره گیری از شبکه بین ماژولی به بخشهای مختلف سیستم است. استفاده از شبیه ساز تیراندازی در مراکز آموزش نظامی، مجتمع های ورزشی و فضاهای تفریحی کاربرد دارد

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب