تامین امنیت غذایی و سلامت با کشاورزی ارگانیک

کشاورزی ارگانیک مدیریت تولید مناسب است که باعث تقویت و توسعه سلامت اکوسیستم های زیستی ، چرخه های زیستی و فعالیت بیولوژیکی خاک مي شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛

این روزها تمایل زیادی برای محصولات ارگانیک وجود دارد. تقریباً همه می‌خواهند از محصولات ارگانیک و طبیعی استفاده کنند.کشاورزی ارگانیک مدیریت تولید مناسب است که باعث تقویت و توسعه سلامت اکوسیستم های زیستی ، چرخه های زیستی و فعالیت بیولوژیکی خاک مي شود. این نظریه تاکید دارد که از نهاده های داخل مزرعه استفاده گردد و از نهاده های بیرونی استفاده ای نشود. و برای این منظور احتیاج به سیستم های تطابق پذیری در هر منطقه داریم . این کار باعث استفاده از روشهای کشاورزی زیستی و مکانیکی و بدون استفاده از نهاده های خارجی سنتز شده صورت می گیرد.

باغبانی ارگانیک چیست؟
باغبانی ارگانیک هنر پرورش چیزی که پرورش می‌دهید بدون استفاده از هرگونه سموم دفع آفات یا کودهای شیمیایی است.در این نوع از كشاورزي از نهاده های سنتز شده مانند کودهای شیمیایی، آفت کش ها ، داروهای دامپزشکی، گیاهان اصلاح شده ژنتیکی و نژادی و مواد نگهدارنده، مواد افزودنی و از تابش اشعه ها استفاده نمی شود.اما هدف کشت ارگانیک چیزی فراتر از استفاده‌نکردن از مواد شیمیایی است.یک باغ  ارگانیک با یک باغ معمولی متفاوت است زیرا باغداران ارگانیک مراقبت می‌کنند تا کل اکوسیستم را به روشی طبیعی و جامع پشتیبانی کنند. مزایای آن بسیار زیاد است و فقط با داشتن دانش کافی، باغ‌های ارگانیک می‌توانند تقریباً در هرجایی رونق بگیرند.

مزایای باغبانی ارگانیک

۱-بهبود سلامت خاک
۲-افزایش مواد مغذی و ارزش غذایی بالاتر و کاهش مصرف سم
۳-حفاظت از اب
۴-اثرات زیست‌محیطی

۵-حفاظت از سلامت انسان ها،حیوانات و گیاهان

۶-حفاظت از تنوع زیستی و منابع ژنتیکی

برای باغبانی ارگانیک  مکان مناسب بسیار مهم است نور آفتاب برای رشد هر باغ ارگانیک یا معمولی بسیار مهم است. باید محلی باشد که حداقل ۶ تا ۸ ساعت در روز نور داشته باشد و از مناطقی که سایه درختان بزرگ یا سازه دارند، دور شوید.
خاک باید غنی‌شده و دارای pH مناسب باشد. برای اطمینان از pH خاک، آزمایش خاک انجام دهید. بسته به سطح پایه خاک، ممکن است لازم باشد یک کمپوست با کیفیت بالا اضافه کنید. توده‌های کمپوست خانگی یک منبع عالی است، اما اگر کمپوست شما آماده نیست، افزودن یک خاک آلی در چند اینچ بالای خاک گزینه خوبی است.کود به رشد و تولید بیشتر گیاهان کمک می‌کند. گیاهان اگر به‌درستی بارور نشوند، عملکرد چندانی نخواهند داشت، بنابراین حدود یک ماه یا پس از کاشت، شروع به‌اضافه کردن مواد مغذی به خاک کنید که گیاهان قبلی از آن استفاده کرده‌اند. برای بهترین نتیجه از کودهای آلی استفاده کنید که با عناصر ریزمغذی تقویت شده باشد.
انتخاب گیاهان مناسب یکی از مهم‌ترین قسمت‌های برنامه‌ریزی یک باغ ارگانیک است. ازآنجاکه در کشت ارگانیک به‌جای استفاده از سموم دفع آفات، از روش‌های جایگزین برای رشد بهینه استفاده می‌شود، گیاهان همراهی را انتخاب کنید که به خنثی‌سازی آفات شناخته‌شده یا به بهبود عطروطعم و سلامتی گیاه شما را تضمین کنند.

گیاهان آب‌وهوای سرد
برخی از آسان‌ترین گیاهان برای پرورش در آب‌وهوای سرد عبارت‌اند از: هویج، کاهو، نخودفرنگی، تربچه، اسفناج

گیاهان آب‌وهوای گرم
 ریحان، لوبیا سبز، گل همیشه‌بهار، آفتاب‌گردان، گوجه‌فرنگی‌ها و کدوسبز


باغبانان ارگانیک برای مقابله با هجوم افات که به باغ‌های میوه‌وتره‌بار حمله می‌کنند، به استفاده از تکنیک‌های جایگزین و سبز تبحر دارند. کاشت همراه یکی از روش‌های عالی برای دور نگه‌داشتن حشرات و آفات است و تعدادی حشره‌کش خانگی و کاملاً طبیعی و بدون مواد شیمیایی برای خرید در دسترس است. برخی از آن‌ها مثل آب‌صابون برای کنترل شته‌ها، کنه‌ها، سوسک‌ها و سایر حشرات گرسنه هستند.
بلافاصله پس از کاشت، گیاهان جدید را به‌خوبی آبیاری کنید اما مراقب باشید که آن‌ها را غرقابی نکنید. تا زمانی که بذرها جوانه‌زده یا ریشه‌ها ایجاد شود هر روز آبیاری کنید. بعدازآن، بیشتر سبزی‌ها باید هر هفته حدود یک اینچ آبیاری شوند. بارندگی ممکن است این نیاز را برطرف کند، اما اگر بارندگی نباشد، آماده آبیاری گیاهان تشنه باشید. نصب سیستم قطره‌ای یا تایمر آب اتوماتیک راهی عالی برای حفظ رطوبت و رشد گیاهان با حداقل تلاش است.
بهترین قسمت در باغبانی زمان برداشت است. برداشت پاداش زمان و تلاشی است که در باغ صرف کرده‌ایم و باغ‌ها به این هدیه دادن ادامه می‌دهند زیرا اکثر گیاهان وقتی‌که از آن‌ها برداشت کنیم محصول بیشتری تولید می‌کنند. در اوج فصل رشد، ممکن است لازم باشد میوه‌ها و سبزی‌ها رسیده را روزانه برداشت کنید.

تناوب زراعی یک روش اثبات شده است که برای بهینه نگه‌داشتن خاک در هر فصل استفاده می‌شود. با جابه‌جایی محل کشت گیاهان در هرسال، خاک فرصتی برای بهبود و جمع‌آوری مواد مغذی دارد که ممکن است یک گیاه در طول فصل رشد قبلی خاک را از آن تخلیه کرده باشد. افزودن یک غذای گیاهی ارگانیک به‌صورت دوره‌ای به تقویت تولید گیاهان کمک می‌کند و آن‌ها را راضی نگه می‌دارد.

جمع بندی:کشاورزی ارگانیک یک روش طبیعی در امر تولید محصولات کشاورزی، باغی و دامی است که هماهنگ با طبیعت و زنجیره طبیعی موجودات زنده حاصل می‌شود. مبنای تغذیه گیاهی در سیستم ارگانیک، حفظ و ارتقاء حاصلخیزی خاک و تامین نیاز غذایی و سلامت محصول با استفاده از منابع غیرشیمیایی است.

 هدف کشاورزی ارگانیک  تشویق و توسعه تنوع زیستی است و گواهی های تایید ارگانیک این مساله را نیز در نظر دارند.کشاورزی ارگانیک با اکولوژی هماهنگ است و باعث تثبیت بافت خاک ، حفظ چرخه آب ، چرخه کربن ، چرخه مواد غذایی و آلودگی کمتر زمين است.

منابع: gilmour – organic gardening

https://civilica.com/doc/950568/

انتهای پیام /ف

زمان انتشار: یکشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۹:۰۴

شناسه خبر: 96399

مطالب مرتبط :
ارگانیک

تاثیر مواد غذایی ارگانیک و غیر ارگانیک بر سلامت فردی و محیط زیست

مهم‌ترین مزیت‌های محصولات غذایی ارگانیک وجود طعم و مزه بهتر و طبیعی تر و خواص غذایی بیشتر این محصولات نسبت به محصولات تولید شده در سیستم زراعی رایج و محصولات اصلاح شده است.

خوردن غذاهای گیاهی خطر بیماری قلبی را در زنان مسن کاهش می دهد

مدیر گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری:

برخی نوسانات از خارج بر کشور تحمیل می‌شود/ سوء مدیریت‌ها در امنیت غذایی را نمی‌توان نادیده گرفت

مدیرگروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، گفت: برخی نوسانات از خارج بر کشور تحمیل می‌شود.

راهینو

برگزاری رویداد راهینو برای حل چالش‌های کشاورزی و امنیت غذایی

رویداد راهینو در تلاش است که بتواند چالش ها و مسائل فناورانه بخش کشاورزی و امنیت غذایی را برطرف کند.

صنایع تبدیلی

راه اندازی صنایع تبدیلی؛ تامین کننده امنیت غذایی درکشور

راه اندازی صنایع تبدیلی باعث افزایش تولیدات، بهره‌ وری، ایجاد فرصت‌ های شغلی، تامین نیازهای اساسی و تامین‌کننده امنیت غذایی در کشور است.

امنیت غذایی

نخستین کنفرانس ملی کشاورزی و امنیت غذایی

دبیر علمی کنفرانس ملی کشاورزی و امنیت غذایی از برگزاری نخستین دوره این همایش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک خبر داد.

۱۳

توسط ،سازمان بین المللی مطالعات دانشگاهی(International Organization of Academic Studies) دانشگاه جورجیا برگزار می شود

هفتمین کنفرانس بین المللی علوم صنایع غذایی،کشاورزی ارگانیک و امنیت غذایی

هفتمین کنفرانس بین المللی علوم صنایع غذایی،کشاورزی ارگانیک و امنیت غذایی دردانشگاه جورجیا برگزار می شود.

چین پیشتاز در پرورش ماهی در شالیزارهای برنج/ افزايش سود‌آوري و كاهش مصرف كود برای کشاورزان

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

چین پیشتاز در پرورش ماهی در شالیزارهای برنج/ افزايش سود‌آوري و كاهش مصرف كود برای کشاورزان

برنج یکی از کالاهای اصلی غذایی است که خاستگاه آن از کشورهای آسیای شرقی و کشورهای «چین» و «اندونزی» بوده است و پرورش ماهی در مزارع و شالیزارها یک سنت قدیمی کشاورزی است که در کشورهایی مثل چین و ویتنام حدود ۲۰۰۰ سال است که این کار انجام می‌شود.

کشاورزی ارگانیک عامل بقای حشرات گرده افشان

پژوهشگران محیط زیست عنوان کردند

کشاورزی ارگانیک عامل بقای حشرات گرده افشان

روش های کشاورزی ارگانیک از غنای گونه ای حشرات گرده افشان پشتیبانی می کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب