توسعه فعالیت‌های دانش بنیان در اوقاف و امور خیریه گلستان

مدیرکل اوقاف گلستان گفت: در راستای تحقق شعار سال و توسعه فعالیت‌های دانش بنیان از جمله زراعت چوب از گونه هیبریدی با پارک علم و فناوری استان گلستان تفاهم‌نامه‌ای منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گلستان؛ حجت الاسلام روح الله سلیمانی‌فرد، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان عصر امروز در آیین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک اداره کل اوقاف و امور خیریه و پارک علم و فناوری استان گلستان در راستای تحقق شعار سال و اجرای پروژه‌های دانش بنیان  گفت: براساس این تفاهم‌نامه در تلاش هستیم که با اقدامات دانش بنیان  کشت زراعت چوب از گونه هیبریدی را در اراضی موقوفات استان گلستان گسترش دهیم.

 

سلیمانی فرد به توسه فعالیت‌های دانش بنیان در مجموعه اوقاف و امور خیریه گلستان تاکید کرد و ادامه داد: این تفاهم‌نامه در در راستای افزایش بهره‌وری و استفاده از تکنیک‌های دانش بنیان و استارتاپی برای تحقق شعار سال در نظر گرفته شده است.

 

وی متذکر شد: سالانه حدود هشت میلیون تن واردات کاغذ و چوب در کشور اتفاق می‌افتد که این مهم در شرایط تحریمی زمینه‌ساز خروج ارز از کشور است و با توسعه زراعت چوب می‌توانیم بخشی از نیازهای داخل کشور را تامین کنیم.

 

این مقام مسئول متذکر شد: اوقاف و امور خیریه گلستان در سال‌های اخیر به اجرای طرح‌های نو و دانش بنیان روی آورده و درصدد است که بهره‌وری موقوفات را افزایش دهد و انعقاد این  تفاهم نامه  با هدف استفاده بهتر از ظرفیت‌های موجود و توانمندی موقوفات گلستان است.

 

گفتنی است در راستای اجرای این تفاهم‌نامه بیش از 600 هزار اصله نهال هیبریدی تولید می‌شود.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 96548

مطالب مرتبط :
تفاهم نامه معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران و دانشگاه آزاد اسلامشهر

تفاهم نامه همکاری در حوزه علم و فناوری

تفاهم همکاری علمی سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران و دانشگاه آزاد اسلامی

معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران و دانشگاه آزاد اسلامشهر طی جلسه ای تفاهم همکاری امضا کردند

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب