کارخانه نوآوری گرگان در تیرماه به بهره‌برداری می رسد/ استقرار ۲۰ استارتاپ در کارخانه نوآوری گرگان

رئیس پارک علم و فناوری گلستان گفت: پیش بینی ما این است که کارخانه نوآوری گرگان در تیرماه به بهره برداری برسد.

مهدی غفاری، رئیس پارک علم و فناوری گلستان به خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در گرگان در خصوص آخرین وضعیت  کارخانه نوآوری گرگان گفت: سه طبقه فرهنگسرای گرگان برای راه‌اندازی کارخانه نوآوری به پارک علم و فناوری استان تحویل داده شد.

 

غفاری ادامه داد: براساس قراردادی که منعقد شده بنا است با حمایت و پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کارخانه نوآوری گرگان در فضای به مساحت هشت هزار مترمربع در سه طبقه تجهیز شود.

 

وی افزود: پیش بینی ما این است که این کارخانه نوآوری در تیرماه به بهره‌برداری برسد و این منطقه مکانی برای استقرار شتاب دهنده‌ها  و استارتاپ‌ها خواهد شد.

 

این مقام مسئول تاکید کرد: با توافقی که با شهرداری گرگان انجام شده بنا است اگر مجموعه‌ای بتواند مجوز شتاب‌دهی در حوزه شهری را دریافت کند در این ساختمان مستقر شود و پارک علم و فناوری استان از فعالیت‌ها و استارتاپ‌های مدیریت شهری و موارد مربوط به شهر از جمله محیط زیستی و خدماتی حمایت کند.

 

غفاری یادآور شد: همچنین  توافق با شهرداری گرگان داشتیم تا  رویداد مشترکی را برگزار کنیم و مسائل و مشکلات شهری را به استارتاپ‌ها عرضه کنیم و راه حل قابل قبول را حمایت کنیم.

 

وی متذکر شد: با توجه به اینکه فضای مناسبی در اختیار ما قرار گرفته از میزان نیاز ما کمتر است و در محل انتخاب استارتاپ‌ها هستیم و پیش‌بینی می‌کنم حدود 20 استارتاپ در کارخانه نوآوری گرگان مستقر شوند و یک شتاب دهنده فناوری نیز در آن مکان مستقر خواهد شد.

 

غفاری بابیان اینکه کارخانه نوآوری گرگان و گنبدکاووس از اتفاقات مهمی است که در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم که شبکه‌سازی در سطح شهرستان‌های استان اتفاق بیفتد .

 

وی گفت: در حال حاضر در شهرهای علی‌آبادکتول،بندرترکمن و گنبدکاووس مرکز داریم  و در مرحله نخست شبکه‌سازی هم گسترش مرکز گنبدکاووس و بندرترکمن با کمک دانشگاه پیام نور را در دستور کار قرار خواهیم داد و همچنین مراکز نوآوری در رامیان و گالیکش نیز راه‌اندازی می‌شود.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸:۰۵

شناسه خبر: 96578

مطالب مرتبط :
عمرانی

حذف آرسنیک از آب آشامیدنی جیرف به همت شرکت دانش‌بنیان گلستانی/ گلستان قطب انیمیشن کشور می‌شود

عمرانی به مهمترین تولیدات و دستاوردهای کارخانه نوآوری گرگان اشاره کرد و گفت: یکی از شرکت‌های مستقر در این مجموعه درصدد است که آرسنیک را از آب آشامیدنی جیرف حذف کند.

مهدی غفاری

توانمندسازی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با اجرای طرح «صدف»

رئیس پارک علم و فناوری گلستان از اجرای طرح «صدف» با هدف توانمندسازی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برای ورود به بازار کار خبر داد.

چوب

بازیافت ضایعات و پسماندهای MDF یکی از مهمترین مشکلات صنایع تبدیلی

بازیافت ضایعات و پسماندهای MDF یکی از مهمترین مشکلات مربوط به کارخانجات مبلمان و دیگر صنایع تبدیلی است که امروزه حتی نحوه مدیریت آن، در دریافت گواهی تضمین کیفیت و استاندارد ایزو تاثیرگذار است.

پارک علم و فناوری

استقرار ۱۰ شرکت دانش بنیان در کهگیلویه و بویراحمد

هم اینک ۱۰ شرکت دانش بنیان و ۴۴ واحد فناور در پارک علم و فناوری و مراکز رشد کهگیلویه و بویراحمد مستقر است.

نواوری

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) مطرح کرد:

مراکز رشد عزت کشور را افزایش می دهد

سردار بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس علیه السلام در بازدید از سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل گفت: مراکز رشد متعددی در سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل باعث افزایش عزت کشور خواهد شد.

۱

ششمین کنفرانس بین المللی تحقیقات بین رشته ای در مدیریت، حسابداری و اقتصاد در ایران

ششمین کنفرانس بین المللی تحقیقات بین رشته ای در مدیریت، حسابداری و اقتصاد در ایران در تاریخ ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ توسط ،دانشگاه علمی و کاربری سازمان همیاری شهرداری ها مرکز توسعه وخلاقیت و نوآوری علوم نوین در شهر تهران برگزار خواهد شد.

مهدی غفاری

رئیس پارک علم و فناوری گلستان تاکید کرد

۹ هزار واحد فناور دستاورد مهم انقلاب اسلامی

رئیس پارک علم و فناوری گلستان گفت: ۹ هزار واحد فناور و پنج هزار شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد که قبل از انقلاب ما حرفی در این حوزه برای گفتن نداشتیم.

کارخانه نوآوری شیراز

تکمیل زنجیره تولید ثروت متکی بر فکر و ایده با افتتاح کارخانه نوآوری شیراز

کارخانه نوآوری فارس به عنوان دومین کارخانه نوآوری در سطح کشور میزبان گروه های مختلف استارت آپی و فعال می باشد تا با فراهم کردن فضایی اشتراکی، زمینه را برای افزایش کار تیمی مهیا نماید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب