مسئول ناحیه بسیج دانشجویی خراسان جنوبی

نخبگان علمی؛ نقش هدایت کننده ای در جامعه دارند

صلاحی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: نخبگان علمی اثر گذار، نقش آفرین و هدایت کننده درجامعه هستند.

به گزارش خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی، ابوذر صلاحی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری ضمن تبریک دهه کرامت اظهارداشت: بخش قابل توجهی از تاثیر گذاران و کنش گران فعال وقوی در حوزه اجتماعی نخبگان جامعه هستند.

وی ادامه داد:  به طوری که خیلی از افراد معتقد اند اگردر طول تاریخ اجتماعی و سیاسی نظامی و جامعه اتفاقاتی رخ داده است علت اصلی آن را به نخبگان آن جامعه می توان منتصب دانست.

صلاحی با بیان اینکه بخش قابل توجهی ازعملکرد مثبت و یا منفی جامعه در نخبگان آن ناشی می شود، افزود: لذا با این نقش قابل توجه و اثر گذار نخبگان در موضوعی مانند انتخابات هم می توانند مهم و تاثیر گذار باشند.

وی با تاکید براینکه نخبگان درحضور حداکثری و مشارکت بالا در انتخابات نقش مهمی ایفا می کنند، گفت: نخبگان علمی اثر گذار، نقش آفرین و هدایت کننده در جامعه هستند.

صلاحی بیان داشت: اساتید دانشگاه، مخترعین،مبتکرین، دانشجویان توانمند وشخصیت های علمی و علمای دینی همه دریک دایره و شعاع؛ اثر گذاری خوبی در سطح جامعه دارند.

وی ادامه داد: آنها در محدوده شاگردان، دوستان و غیره که می تواند نقش ارزشمندی در افزایش مشارکت و با شکوه برگزار کردن انتخابات کمک کننده باشد.

انتخابات آزمون بزرگی برای ملت ایران است

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی خراسان جنوبی انتخابات را آزمون بسیار بزرگی برای ملت ایران دانست و عنوان کرد: نخبگان علمی در جلسات حضوری و مجازی، اماکن عمومی، کرسی های آزاد اندیشی، تریبون های آزاد، کرسی های نقد و مناظره پرسش و پاسخ به شبهات و سوالات، حتی تولیدات رسانه ای و هنری ونماهنگ ها ورود پیدا کنند و با تاثیر و توانمندی های خود نقش آفرین باشند.

وی ادامه داد: تهیه نماهنگ ها ومحصولات رسانه ای از تخصصی برای بیان مسائل و مشکلات جامعه می تواند برای انتخابات شورای شهر، ریاست جمهوری و یا نمایندگان مجلس  می تواند مفید باشد.

صلاحی تاکید کرد: نخبگان با تمرکز و استفاده از قدرت علمی که در اختیار دارند می توانند شبهات انتخاباتی در سطح جامعه را برطرف کنند و با توجه به مبانی علمی می تواند در انتخاب اصلح و مشارکت مردم در انتخابات کمک کند.

 وی با اشاره به شاخصه های یک انتخاب اصلح از دید گاه رهبر معظم انقلاب، گفت: مهمترین ویژگی انتخاب اصلح از دید گاه رهبر انقلاب، تعهد، مسئولیت پذیری، کارآمدی، تدین و تقوی، اهل فضیلت های اخلاقی است.

داشتن سابقه علمی و تحول گرایی ازشاخصه های یک کاندیدای اصلح

وی داشتن سابقه علمی و مدیریتی، تحول گرایی و تحول خواهی، توجه به جوانان، اعتماد به قانون و قانونمداررا از جمله شاخصه های مهم یک کاندیدای اصلح دانست و گفت: داشتن روحیه نشاط و پرکاری در کار، داشتن روحیه جهادی و خستگی ناپذیری از دیگر شاخصه های مهم یک کاندیدای اصلح است که اگر شخصی این روحیات را داشته باشد می تواند جامعه را برای پیش برد اهداف عالی کمک کند.

انتهای پیام/

 

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 96636

مطالب مرتبط :
محمدحسین کفعمی رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور

با حکم فرمانده سپاه

رئیس جدید بسیج دانشجویی کشور منصوب شد

در حکمی از سوی فرمانده کل سپاه رئیس جدید سازمان بسیج دانشجویی کشور منصوب شد.

انتخابات عامل استحکام بخشی وتنظیم کننده رابطه دولت و ملت است

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(ع)

انتخابات عامل استحکام بخشی وتنظیم کننده رابطه دولت و ملت است

هزاری معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(ع) گفت: مشارکت در انتخابات عامل استحکام بخشی وتنظیم کننده رابطه دولت و ملت در سطح حاکمیت است.

دانشگاهیان و نخبگان سیاسی با نفوذ ترین افراد جامعه هستند

رئیس موسسه مردم نهاد رهپویان دانش خاوربیرجند

دانشگاهیان و نخبگان سیاسی با نفوذ ترین افراد جامعه هستند

فرهادی رئیس موسسه مردم نهاد رهپویان دانش خاوربیرجند با بیان اینکه دانشگاهیان و نخبگان سیاسی با نفوذ ترین افراد جامعه هستند، گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم بر خود سازی و تمدن سازی تاکید دارند لذا تبلورآن حضور مردم در انتخابات است.

پیام مهم آیت الله عبادی به شبکه مدیریتی وتربیتی صالحین بسیج و آحاد مردم برای  شرکت حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰

پیام مهم آیت الله عبادی به شبکه مدیریتی وتربیتی صالحین بسیج و آحاد مردم برای شرکت حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰

استاد محترم شجره طیبه صالحین و نماینده معزز ولی فقیه در خراسان جنوبی به شبکه مدیریتی وتربیتی صالحین و آحاد مردم شریف استان در خصوص شرکت حداکثری در انتخابات پیامی صادر کرده اند.

نشست

برگزاری نشست روشنگری انتخابات به روایت تصویر

نشست روشنگری انتخابات با حضور فرمانده سپاه حضرت عباس (ع)، رؤسای دانشگاه ها، اساتید و مسئولین علمی استان اردبیل در سالن ولایت برگزار شد.

۱۲درصد دانش آموزان استان دچار لاغری شدید هستند/ اجرای طرح های سلامت محوربرای دانش آموزان

معاون تربیت بدنی و سلامت در آموزش و پرورش خراسان جنوبی

۱۲درصد دانش آموزان استان دچار لاغری شدید هستند/ اجرای طرح های سلامت محوربرای دانش آموزان

گلدانی مقدم معاون تربیت بدنی و سلامت در آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۲ درصد دانش آموزان استان دچارلاغری شدید هستند، گفت: باید طرح هایی برای کنترل وزن دانش آموزان و کمک به سوء تغذیه آنها در وزارت آموزش و پرورش اجرایی شود.

نشست هم‌افزایی بسیج دانشجویی خراسان جنوبی و بنیاد نخبگان استان برگزارشد

نشست هم‌افزایی بسیج دانشجویی خراسان جنوبی و بنیاد نخبگان استان برگزارشد

با هدف حمایت ازدانشجویان نخبه خراسان جنوبی، نشست مشترکی در جهت هم افزایی بسیج دانشجویی و بنیاد ملی نخبگان استان برگزارشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب