در معادن روباز سنگ اهن گل گهر سیرجان رخ داد؛

شیوه نوین پاوردِک برای اولین بار توسط متخصصان ایرانی آزمایش شد

مدیر روابط عمومی مجتمع صنعتی و معدنی گل و گهر گفت : در روش انفجار به صورت پاوردک اضافه‌حفاری حذف می‌شود و هنگام خرج گذاری چال، با یک ابزار مخصوص از پرشدن انتهای چال جلوگیری شده و فضای خالی را برای حرکت گاز و موج انفجار به پایین فراهم می کند.

ابوذر حلوایی پور مدیر روابط عمومی مجتمع صنعتی و معدنی گل و گهر در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری ضمن ارایه گزارش عملکرد این واحد صنعتی در سال جهش تولید گفت: شرکت توسعه آهن و فولاد یکی از شرکت های اقماری گل گهر با پیروی از برنامه ای هدفمند و با استفاده از توان کارشناسان متخصص و متعهد و با پشتوانه دانش بنیانی، همواره به دنبال رشد، توسعه و تحقق برنامه های خود هستند.

 

وی افزود: این شرکت توانسته است در 3 ماه نخست سال جاری  با تولید ۸۴۸۴۶۹ تن محصول نسبت به ۷۸۹۲۴۳ تن محصول تولیدی مدت مشابه در سه ماهه اول سال ۹۹ و تولید ۷۲۹۴۶۶ تن محصول تولیدی در سه ماهه اول سال ۹۸؛ میزان تولید سالیانه را ۷/۵ درصد نسبت به سال ۹۹ و ۱۶/۵ درصد نسبت به سال ۹۸ افزایش دهد.

 

حلوایی پور اذعان کرد: این اقدام در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها؛ گامی ارزشمند در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و افزایش رونق تولیدات حوزه صنعت و معدن است  و شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر به دنبال این است که روند افزایشی تولید را در سال های آتی نیز ادامه دهد.

 

وی به یکی از تحرکات موفقیت امیز دانش بنیان نیز اشاره کرد و گفت: عملیات آتشباری معدن به شیوه‌ای نوین برای اولین بار در معدن شماره دو گل گهر آزمایش شد.

 

این مدیر مسئول اذعان کرد: در یک عملیات حفاری و آتشباری در معدن شماره ۲ گل گهر (شرکت گهر پویش گام) شیوه نوین پاوردِک برای اولین بار  توسط تیم کارشناسان و کارگران این معدن آزمایش شد که نتیجه این تکنیک موفقیت آمیز بوده و برنامه‌ریزی برای استفاده گسترده از آن صورت خواهد گرفت.

 

حلوایی پور افزود: عملیات آتشباری در این معدن در مجموعه‌ ۷ الگو و حدود ۳۶۳ چال بزرگ و کوچک صورت گرفت و طی آن ۶۸ تن مواد منفجره معدنی به کار رفت و حدود ۸۰ هزار تن سنگ آهن و ۱۱۰ هزار تن روباره برای بارگیری حاصل شد.

 

وی تاکید کرد:  کارشناسان شرکت گهر پویش گام، در روش انفجار به صورت پاوردک اضافه‌حفاری حذف می‌شود و هنگام خرج گذاری چال، با یک ابزار مخصوص از پرشدن انتهای چال جلوگیری شده و فضای خالی را برای حرکت گاز و موج انفجار به پایین فراهم می کند

مدیر روابط عمومی گل گهر اذعان کرد:  اضافه حفاری در پله های ۱۵ متری معدن شماره ۲ معمولا بین ۲ تا ۲.۵ متر است که حذف آن میزان حفاری مورد نیاز را کاهش می‌دهد که در پی آن کاهش هزینه و صرفه جویی حاصل می شود.

 

وی افزود: هزینه های آتشباری در معدن‌کاری حدود ۱۵ درصد از کل هزینه های استخراج را شامل می شود که کاهش آن کمک بزرگی به اقتصاد معادن می کند.

 

حلوایی پور در پایان  به رشد تولید در واحد حمل و نقل اشاره کرد و گفت : در سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها و با همت و تلاش شبانه‌روزی واحد نقلیه شرکت گل گهر در حوزه حمل و نقل موفق به ثبت ۳ رکورد شد؛ یکی حمل کلوخه معدن ۲ به صورت روزانه به مقدار ۱۱۵۵۹ تن در تاریخ ۱۴ اردیبهشت؛ دیگری حمل کلوخه معدن ۲ به صورت ماهانه به مقدار ۲۶۹۷۸۱ تن در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ و همچنین مجموع حمل کلوخه معدن ۲، ۳ و ۵ به صورت روزانه در ۳۱ فروردین ماه به میزان ۴۶۱۸۷ تن؛ که این رکوردها دستاورد مهمی به شمار می روند.

 

انتهای پیام / طهماسبی

 

 

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۹ تیر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 96818

مطالب مرتبط :
ارشیوی

مدیر روابط عمومی مجتمع گل گهر خبر داد:

طرح بازیافت آب از باطله های تر برای نخستین بار در کشور توسط متخصصين داخلي طراحی و اجرا شده است

ابوذر حلوایی پور گفت: شركت معدني و صنعتي گل‌گهر در راستای اجرای طرح بازبافت آب ، دو طرح احداث تيكنر HRT و احداث واحد فيلتراسيون باطله با تكنولوژي فيلترپرس را در دستور كار خود قرار داده است که در مجموع آبگيري بيش از ۱۴۰۰ تن باطله تر در ساعت توسط اين دو طرح انجام خواهد گرفت.

معدن

اهمیت صنایع و معادن در اقتصاد جهانی و اشتغالزایی

حجم عظیم اقدامات معدنی و توجه به رشد و گسترش بخش معدن، سبب رونق حمل و نقل و ترانزیت می ‏شود، از سوی دیگر اشتغال در معادن رشد اشتغال در مناطق محروم را به دنبال دارد.

گل گهر

از صرفه جویی ارزی تا بازسازی شاول های کابلی در گل گهر؛

ساخت ماده شيميايي فوق العاده ارزبر MIBC كه در فرآیند فلوتاسيون(شناورسازی) موثر است

مدیر عامل گل گهر گفت: فلوتاسیون یکی از اصلی ترین روش های جدایش فیزیکی شیمیایی است، پیریت (کانی حاوی سولفور) موجود در کنسانتره آهن به حباب ناشی از اين فرآیند شیمیایی چسبیده و به صورت سرریز جدا می شود.

گل گهر

در حاشیه مراسم انتقال اب صورت گرفت :

با بومی سازی قطعات ۲۰۰ میلیون صرفه‌جویی ارزی در تولید داخلی توسط گل گهر صورت گرفت

از بومی سازی قطعات درايو كنترل دور موتورهای الكتریكی، مجموعه هیدرولیکی شامل بلوک و کاتریج سیستم ترمز ماشین‌‌آلات سنگین (دامپتراک)، سیستم کنترلی مشعل کوره‌های کارخانه گندله‌سازی، رك سنسور دامپتراك كوماتسو، رطوبت سنج برخط خطوط كنسانتره، ديتالاگر گندله‌سازی و بخش الكترونيك سيستم توزين Shenck بازدید شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب