باز هم کرونا در فارس اوج گرفت؛

تشدید محدودیت ها و تعطیلی ۱۰ روزه فارس

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا از اجرای محدودیت‌ها به مدت ۱۰ روز در شیراز و سایر شهرهای قرمز استان خبر داد و گفت: به جز مشاغل گروه یک دیگر مشاغل باید تعطیل باشند.

عبدالرضا قاسم‌پور بعد از ظهر امروز پس از اعلام وضعیت قرمز شهر شیراز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری اظهار داشت: از روزهای گذشته پیش‌بینی می‌شد که شیراز قرمز شود و امروز آمارهای بستری افزایش پیدا کرد و این شهر هم تغییر رنگ داد. 

وی با بیان اینکه محدودیت‌ها به مدت 10 روز اعمال می‌شود، گفت: محدودیت‌های هوشمند مطابق رنگ‌بندی هر شهر است اما در شیراز و سایر شهرهای قرمز مشاغل فقط گروه یک می‌توانند فعال باشند که از فردا اعمال می‌شود. 

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا از محدودیت‌های تردد خودرویی خبر داد و افزود: ممنوعیت ورود و خروج از شهرهای قرمز و نارنجی اعمال می‌شود، همه موارد آموزشی به صورت حضوری هم تعطیل است، برنامه‌ها و مراسمات ماه ذی‌الحجه هم به صورت کامل تعطیل شده است و در شیراز دستگاه‌ها با 30 درصد ظرفیت خود باید کار کنند و مابقی به صورت دورکاری است. 

قاسم‌پور با بیان اینکه محدودیت‌ها تا پایان هفته آینده برقرار است، بیان کرد: اکیپ‌های نظارت و بازرسی مجدد فعال شدند و  با متخلفین دستورالعمل‌های بهداشتی برخورد جدی می‌شود، اصناف در این مدت همراهی خوبی با وجود همه مشکلات و گرفتاری‌ها داشتند و از مصوبات ستاد کرونا حمایت کردند انتظار داریم که در موج پنجم نیز همراهی کنند. 

وی با بیان اینکه ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان تکمیل شده است، عنوان کرد: بخش خصوصی برای مدیریت بیماری وارد عمل شده و ضمن راه‌اندازی بیمارستان پشتبان اول، بیمارستان دوم هم در حال راه‌اندازی است. 

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا تصریح کرد: همه ظرفیت‌های استان پای کار آمده تا شاهد خسارت و تلفات کمتری باشیم اما اگر مجبور شویم فعالیت مترو و اتوبوس‌رانی هم محدود می‌شود چرا که سلامت مردم اولویت اول استان است. 

قاسم‌پور درباره آمار بازرسی‌ها و نظارت‌ها نیز گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا روز 14 تیرماه 831 هزار و 261 مورد بازدید از اصناف انجام شده که منجر به پلمب 9 هزار و 761 مورد شده است. 

وی افزود: درباره خودروهای شخصی متخلف نیز 526 هزار و 91 خودرو مشمول جریمه شدند و 145 هزار و 122 خودرو نیز از مبادی ورودی استان بازگشت داده شدند علاوه بر این 168 تذکر کتبی در بازه زمانی مطرح شده به ادارات و دستگاه‌های اجرایی داده و 7 مورد نیز به هیئت تخلفات اداری معرفی شدند. 

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 96941

مطالب مرتبط :
 جولان کرونا ویروس خراسان جنوبی / برپایی بیمارستان ۷۰ تختخوابی  صحرایی در نهبندان برای مقابله با کرونا

طغیان کرونا در فارس؛

فوتی‌های کرونا، امروز بیشتر از دیروز

پیک پنجم کرونا را در حالی پشت سر می گذاریم که تعداد فوتی ها هر روز در حال افزایش می باشد.

آسیب های ویروس کرونا

آسیب های ویروس کرونا

آسیب های ویروس کرونا

وضعیت قرمز کرونایی

افزایش شهرستان‌های قرمز فارس به شانزده

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: شمار شهرستان‌های با وضعیت قرمز کرونا در استان فارس به ١۶ شهرستان افزایش یافت.

کرونا

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی کرونا در گفت وگو با علم و فناوری:

آماده مقابله با پیک چهارم کرونا هستیم/ ممنوعیت تردد شبانه همچنان در فارس پابرجاست

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی کرونا گفت: تلاش داریم پیک چهارمی در استان رقم نخورد و یا حداقل موجی ضعیف باشد، متذکر شد: درصورت لزوم و نیاز، محدودیت های جدید در سطح استان اعمال خواهد شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
مریم
۰ مخالف          ۱ موافق
چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۶:۲۱

من اقلیدی هستم وضعیت شهر ما نارنجیه ولی هییییچ محدودیتی نیست تمام پارک ها و تفرجگاه ها باز هستن و پر از مسافرانی که از شهر های اطراف(ابرکوه یزد آباده)آمده اند همین الآن جلوشون رو نمیگیرن بعد مغازه ها رو با این همه گرانی و مشکلات اقتصادی تعطیل کنن. مدیریت صفررررررررر

اشتراک گذاری مطالب