آفتاب سوختگی خودرو؛ دغدغه این روزهای رانندگان

یکی از اصلی ترین دغدغه های رانندگان در فصل تابستان، پدیده آفتاب سوختگی خودروهای آنان است. مسئله ای که برای رانندگان آزار دهنده است و از هر شیوه ای برای در امان ماندن از این مشکل استفاده می کنند

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام، یکی از اصلی ترین دغدغه های رانندگان در فصل تابستان، پدیده آفتاب سوختگی خودروهای آنان است. مسئله ای که برای رانندگان آزار دهنده است و از هر شیوه ای برای در امان ماندن از این مشکل استفاده می کنند، چرا که رنگ خودرو از ارکان اصلی زیبایی خودرو بوده و در قیمت گذاری خودرو تاثیر بسزایی خواهد داشت.

دلایل رنگ پریدگی بدنه خودرو

رنگ بدنه خودرو بسیار در معرض خراب شدن و آسیب دیدن است. زیرا هیچ محافظی ندارد و اگر شما در حفاظت از ماشین خود دقت زیادی داشته باشید و مراقب باشید که در مدت زمانی که ماشین خود را از خانه خارج می کنید هیچ اتفاقی رخ ندهد باز هم ماشین شما کمی آسیب دیده است مهم ترین دلیل رنگ پریدگی ماشین اشعه uv خورشید است عوامل دیگری مانند آلودگی هوا و سایر آلودگی ها نیز می تواند به رنگ بدنه ماشین شما آسیب برساند.(منبع : ostadmajazi.com)

پارک کردن ماشین در اماکن غیر مسقف ، عدم پولیش بدنه خودرو، عدم استفاده از پوشش مناسب و عدم شستشوی مناسب خودرو از دیگر مواردی هستند که در آفتاب سوختگی و زنگ پریدگی بدنه خودرو موثر هستند.

روش های محافظت از آفتاب سوختگی رنگ ماشین

۱.بررسی سطح مایعات خودرو

زمانی که دمای محیط بسیار گرم است و خودرو در حال حرکت، چرخش و حرکت مایعات در خودرو از جمله آب رادیاتور و روغن موتور نسبت به زمانی که هوا گرم نیست بیشتر است، حال اگر سطح این مایعات در داخل خودرو شما پایین باشد همین امر منجر به آسیب به بدنه کاپوت شما می‌شود.

 ۲ . ماشین را در سایه پارک کنید.

به طور حتم بهترین کار برای محافطت از ماشین در برابر نور خورشید، پارک کردن آن در سایه است، اما باید مراقب باشید هر سایه از بدنه ماشین شما محافظت نمی‌کند. برای مثال شیره برخی از درختان هم برای بدنه ماشین ضرر دارند و می‌تواند به آن آسیب وارد کنند.

اگر پارکینگ دارید حتما از آن استفاده کنید و در فصول گرم سال به خصوص تابستان ماشین خود را خارج از پارکینگ پارک نکنید البته اگر هم پارکینگ ندارید می‌توانید از کاور های پارچه ایی برای محافظت از خودرو استفاده کنید.

 ۳ . ماشین را به صورت مکرر بشویید.

تمام آلودگی‌ها و آلایندگی هایی که در طول روز بر روی بدنه ماشین شما می نشینند از دود و گرد و غبار تا فضولات پرندگان همگی باعث آسیب رسیدن به بدنه رنگ خودرو شما می‌شوند و برای همین لازم است ماشین را به صورت مداوم بشویید تا رنگ و بدنه ماشین خنک بماند.

شستن ماشین زمانی که بدنه خودرو داغ هست یک اشتباه بزرگ است زیرا گرمای بدنه باعث بالا رفتن تبخیر آب می‌شود و باعث وارد شدن کف و مواد داخل صابون به بدنه ماشین می‌شود که این خود نیز کاملا برای بدنه ماشین مضر است. حتما پس از شستن ماشین آن را خوب خشک کنید، زیرا ممکن است مواد افزوده شده به آب بر روی بدنه خودرو رسوب کنند و باعث آسیب به بدنه شوند.

۴.استفاده از پوشش های سرامیکی

شستن و پارک کردن ماشین در جای مناسب همیشه جز بهترین راه‌ها بوده است، ولی استفاده از یک پوشش سرامیکی می‌تواند کارآمد باشد.پوشش های سرامیکی از بدنه و رنگ ماشین شما در برابر اشعه uv خورشید هم محافظت می‌کند(منبع: pinwork.ir)

نکته پایانی:

به یاد داشته باشیم که تمامی آفتاب سوختگی ها با استفاده از شیوه هایی که گفته شد برطرف نخواهند شد و یا حتی تاخیر در رفع آسیب دیدگی های جزئی، منجر به ماندگاری و تخریب بیشتر خودرو خواهد شد .پس لازم است با اقدامات پیشگیرانه و مراقبت های اساسی از آفتاب سوختگی خودرو جلوگیری کنیم.

انتهای پیام /ن

 

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 96950

مطالب مرتبط :
حسگر

با همکاری محقق ایرانی تحقق یافت؛

طراحی حسگری الهام‌گرفته از استتار ماهی مرکب می‌تواند تشخیص دهد که چه زمانی بیش از حد آفتاب خورده‌اید

حسگرهای سازگار با محیط زیست مبتنی بر کاغذ که در مورد آفتاب سوختگی قریب الوقوع هشدار می دهند، که برای کاهش بروزسرطان پوست به دلیل قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش طراحی شده اند.

گوجه

هشدار میوه ها به گیاه مادری خود برای جلوگیری از آفت

دانشمندان دانشگاه فدرال Pelotas برزیل دریافتند که میوه های گوجه فرنگی قادر به انتقال هشدارها به گیاه مادری خود در صورت حمله توسط کپل هستند.

داروهای شل کننده عضلات برای کمردرد بی اثر هستند

محققان استرالیایی گزارش کردند:

داروهای شل کننده عضلات برای کمردرد بی اثر هستند

محققان استرالیایی بر طبق یک تجزیه و تحلیل روی آخرین شواهد که در BMJ منتشر شده گزارش کردند: داروهای شل کننده عضلات، با وجود تجویز گسترده برای این بیماری در سراسر جهان، تا حد زیادی برای کمردرد بی اثر هستند.

ی

نقش کارآمدی و خلاقیت در موفقیت دانش ‌آموزان

دانش آموزان از نظر شخصیتی، نگرشها، واکنشهای هیجانی و سبک های شناختی با همدیگر متفاوتند و در این بین نقش معلمان و مربیان آموزشی نیز در کارآمدی و موفقیت دانش آموزان تاثیرگذار است.

ی

پای درد دل کسبه ایلامی؛

کرونا و قطعی برق مشاغل آزاد را ضربه فنی کرد

این روزها آژیر قرمز شهرها به سبب کرونا و قطعی برق به صدا در آمده و ضربه فنی شدن کسبه و بازاریان را در پی داشته است.

خودرو

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

رانندگان در شرایط فعلی شیشه های خودروهای خود را پایین نیاورند/ ضرورت شستن موها و استحمام به صورت روزانه

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور گفت: توصیه می کنم رانندگان گرامی در این روزها که ویروس کرونا وجود دارد شیشه های خودروهای خود را پایین نیاورند و اگر هوا گرم است به جای پایین کشیدن شیشه خودرو از تعبیه وسیله نقلیه خود استفاده کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
قاسم رضايي
۰ مخالف          ۰ موافق
پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹:۵۴

آنتی فوتون پدیده گرم شدن جهانی زمین و آثار مخرب آن در تغییر شرایط اقلیمی یکی از موضوعات روز دنیا است. سالیانه جلسات بین المللی متعددی در این خصوص برگزار شده و مراکز تحقیقاتی راهکارهایی را ارائه می دهند. پیشنهاد می گردد با استفاده از تکنولوژی های قرن ۲۱، در ادامه اختراع ادیسون، نوعی لامپ یا دستگاهی با عملکرد متضاد تولید کرد که به جای تابش فوتون، از آن آنتی فوتون ساطع شود كه در این مورد "سایه" تولید شود. بر اساس تئوری عمومی، اگر ذره ای با پادذره خودش برخورد کند ذره نابود میشود. همچنین انرژی این تکنولوژی میتواند با استفاده از انرژی رایگان خورشیدی و یا توربین بادی تامین شود. از مزایای این آنتی فوتون میتوان به موارد زیر اشاره کرد که در کل باعث کاهش دمای کره زمین خواهد شد: - حفاظت از تاسیسات نفتی، پتروشیمی، گازی، نظامی و فضایی، - استفاده در استودیوم های ورزشی، پیاده روها، سطح شهر و مراکز تفریحی، - استفاده در فرودگاه ها، پارکینگ ها، انبار های گمرک و انبارهای روباز، - استفاده در ساختمان ها، کارخانه ها، صنایع و شرکت ها، - مکان های پرورش گل و گیاه آپارتمانی و انواع قارچ، - استفاده در سواحل دریا که مردم از چتر و سایه بان استفاده میکنند، - جهت کارگران ساختمانی و مزارع، - جهت نصب بر روی وسایل نقلیه مانند خودرو ها، قطار ها، کشتی ها و هواپیما ها، - محافظت از گونه های جانوری و گیاهی، - جلوگیری از تخریب و فرسایش آثار باستانی، - کاهش درجه حرارت هوا در مناطق گرمسیری و جزایر گرم، - استفاده در روز های برگزاری جلسات مذهبی، ملی و اعیاد، - جلوگیری از تاثیرات مخرب تغییرات اقلیمی و آب شدن یخهای قطبی، - جلوگیری از تبخیر آب سطح زمین و حفظ تالاب ها، - صرفه جویی در مصرف آب و برق وکولر ها، - جلوگیری از گرمازدگی،حفظ زیبایی پوست و محافظت از آفتاب سوختگی، - ماندگاری بیشتر مواد غذایی، - جهت حفظ رطوبت هوا، - کم شدن وزش تندبادها، طوفان شن و ریزگرد ها، - تاثیر مثبت در بیماران دیابتی و بیماران عصبی، - کمک به ترمیم لایه اوزون، - کم کردن تاثیر منفی گرمای زیاد. موفق باشید. قاسم رضایی09173024525

اشتراک گذاری مطالب