به همت مجمع خیرین بهداشت و سلامت استان اصفهان "امام هادی(ع)"؛

نخستین جشنواره ملی داستان کوتاهِ کوتاه "ذکر خیر " برگزار می‌شود

نخستین جشنواره ملی داستان کوتاهِ کوتاه ذکر خیر با شعار درکار خیر، قلم بگذاریم، به همت مجمع خیرین بهداشت و سلامت استان اصفهان امام هادی(ع) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری  علم و فناوری از اصفهان، نخستین جشنواره ملی داستان کوتاهِ کوتاه ذکر خیر با شعار  درکار خیر، قلم بگذاریم به همت مجمع خیرین بهداشت و سلامت استان اصفهان امام هادی(ع) برگزار می‌شود.

محمدحسن مردانی دبیر جشنواره، با ذکر مقدمه‌ای، گفت: این که چه اتفاقی منجر به تصمیم برای برگزاری جشنواره شد این بود که کرونا با همه تاثیرات منفی که بجا گذاشت و فقدان‌هایی که اتفاق افتاد، کادر درمانی که از دست دادیم، اضطراب و استرسی که در جامعه تسری پیدا کرد،  مناسک و تعاملات اجتماعی که تغییر کرد، با وجود همه اینها یک تاثیر مثبت به همراه داشت این که همه جامعه به این مفهوم ودرک برسند که حوزه بهداشت و درمان حوزه‌ای است که کمک همگانی و جمعی می‌خواهد.

وی افزود: شاهد بودیم از افرادی که لباس جهادگری به تن کردند تا اتفاقات زیادی که افتاد، بسیاری از اقشار مختلف جامعه اعلام آمادگی کردند که ورود پیدا کنند در کار خیر، قدمی در این حوزه بردارند، که از کوچکترین تا بزرگترین قدم‌ها همه ارزشمند است اما می‌تواند متفاوت باشد، از احداث یک مجموعه بزرگ بیمارستانی تا کسی که لباس جهادگری به تن کرده به کادر درمان کمک می‌کنند را داشتیم.

دبیر این جشنواره تصریح کرد: هدف جشنواره به تصویر کشیدن این اتفاقات و کمک‌های خیرانه، نهادینه کردن فرهنگ کار خیر در حوزه بهداشت و درمان در قالب داستانک است که از بین قالب‌های مختلف به سراغ داستان کوتاه کوتاه رفتیم به این جهت که مخاطبین حوصله و زمان زیادی ندارند، دوم این که در فضای مجازی بتواند  منتشر شود،  همچنین خود قرآن کریم سنتی که انتخاب می‌کند برای امر به معروف و نهادینه کردن کارهای خیر داستان است، که قالب داستان می‌تواند خیلی کارآمد باشد. هم نویسندگان توانمند و هم عموم جامعه می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

مردانی اظهار کرد: جشنواره به همت مجمع خیرین بهداشت و سلامت استان اصفهان مزین به نام امام هادی(ع) برگزار می‌شود اما مجموعه‌های دیگری هستند که به ما کمک می‌کنند شامل دانشکده خبر فارس، دفتر ادبیات حوزه هنری استان، اداره توسعه فرهنگ سلامت شهرداری اصفهان، مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان، انتشارات مشاهیر فردا است.

وی با بیان این که مهلت ارسال آثار هم تا 31 مرداماه است، افزود: هدایا را تلاش کردیم در تراز ملی باشد علاوه براین دانشکده فارس  هم تقدیر ویژه و خاص خواهند داشت.

مردانی در خصوص هدایا اظهار کرد: این جشنواره سه برگزیده دارد و جوایزی هم برای آن در نظر گرفته شده است که نفر اول لوح تقدیر و 40 میلیون ریال، نفر دوم لوح تقدیر و 30 میلیون ریال و نفر سوم لوح تقدیر و 20 میلیون ریال دریافت می‌کنند همچنین نفرات چهارم و پنجم شایستگان تقدیر لوح تقدیر و مبلغ 5 میلیون ریال دریافت خواهند کرد.

 

موضوعات:

کمکهای خیرانه به بیماران نیازمند

 تامین لوازم بهداشتی و تجهیزات پزشکی مورد نیاز واحدهای بهداشتی و درمانی

ساخت واحدهای بهداشتی درمانی جدید در مناطق کم برخوردار و نیازمند

اقدامات داوطلبانه برای کمک به بیماران و کادر درمانی

بحران کرونا و کمهای خیرانه مردم برای حل آن

جان فشانی های کادر درمانی در بهبود بیماران

کمکهای خیرانه به گروههای آسیب پذیر همچون مادران باردار، کودکان زیر 5 سال و سالمندان

آسیبهای اجتماعی مختلف و کمکهای خیرین و افراد خیرخواه برای پیشگیری و کاهش این آسیبها

 

شرایط شرکت در جشنواره:

 داستان های ارسالی باید حداکثر 500 کلمه باشد

داستان در محیط ورد با فونت bnazanin14 نگارش یافته و به ایمیل جشنواره به آدرس  زیر ارسال شود zekrekheirfestival@gmail.com

در پایان هر داستان، مشخصات نویسنده شامل نان، نام خانوادگی، تاریخ تولید، شماره ملی، محل سکونت، تلفن ثابت، و همراه و آدرس و کد پستی درج شود.

داستان ارسالی پش از این در فضای مجازی یا درکتاب،مجله، و نظایر آن، منتشر نشده و برگزیده ی جشنواره دیگری نباشد.

محدودیتی برای داستان ارسالی برای سن شرکت کنندگان و تعداد آثار ارسالی وجود ندارد

مسئولیت اصالت اثر و تعلق آن به فردی که نام وی، به عنوان نویسنده درج شده است، بر عهده خود شرکت کننده است.

دبیر خانه جشنواره مخیر است، آثار ارسالی را ویرایش نموده و با ذکر نام نویسنده، در قالبهایی همچون کتاب، مجموعه های صوتی و الکترونیکی،پادکست، فیلم کوتاه و غیره منتشر کند.

تصمیم گیری در خصوص موارد پیش بینی نشده و اعلام نشده بر عهده دبیرخانه جشنواره است و شرکت در جشنواره به منزله پذیرش کلیه شرایط و مقررات جشنواره است.

کسب اطلاع از اخبار جشنواره از طریق رسانه های ذیل شامل وب سایت مجمع خیرین بهداشت و سلامت استان اصفهان  به آدرس: www.emad.ir و صفحه اینستاگرام جشنوار به آدرس: @ zekrekheirfestival همچنین ارسال پیام در واتساپ به شماره 09377926032

 

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰:۲۳

شناسه خبر: 97011

مطالب مرتبط :
۲۵

گزارش علم و فناوری از اثربخشی سازه های ابخیزداری در هرمزگان

آبخیزداری راه نجات زمین

آبخیزداری عبارت است از فرآیند تنظیم و اجرای اقدامات مناسب به منظور اداره منابع موجود در آبخیز،باکسب منافع بدون آسیب رساندن به موجودیت این منابع باید گفت علم آبخیزداری در اوایل قرن بیستم به دلایل زیر ایجاد شده است .

نگاهی روان شناختی به عفاف و حجاب/در مسئله حجاب، اشباع راه حل نیست

یک استاد دانشگاه؛

نگاهی روان شناختی به عفاف و حجاب/در مسئله حجاب، اشباع راه حل نیست

عضو هیأت علمی دانشگاه در نگاهی روان شناختی به عفاف و حجاب، بابیان این که در موضوع حجاب باور اشتباهی هست که می‌گوید باید اجازه داد جامعه مسیر حرکت خودش را دنبال کند، اظهار کرد: در مسئله حجاب، اشباع راه حل نیست.

اولین کاشت قلب مصنوعی در ایالات متحده

امروز؛

یک شرکت فرانسوی از کاشت اولین قلب مصنوعی در ایالات متحده خبر داد

شرکت فرانسوی کارمات روز پنجشنبه اولین کاشت قلب مصنوعی انسان در ایالات متحده را به عنوان بخشی از یک مطالعه بالینی اعلام کرد..

آسپرین مرگ و میر بیماران کووید۱۹ را نصف می‌کند

دانشمندان دانشگاه ایالتی میشیگان گزارش کردند:

آسپرین مرگ و میر بیماران کووید۱۹ را نصف می‌کند

دانشمندان دانشگاه ایالتی میشیگان، با یک بررسی سیستماتیک و متاآنالیز گزارش کردند: استفاده از آسپرین با کاهش قابل توجهی در میزان مرگ و میر کلی و در بیمارستان همراه است.

هشدار جدید FDA به واکسن کووید۱۹ جانسون جانسون اضافه شد

روز دوشنبه؛

هشدار جدید FDA به واکسن کووید۱۹ جانسون جانسون اضافه شد

تنظیم کننده‌های ایالات متحده روز دوشنبه هشدار جدیدی به واکسن کووید۱۹جانسون و جانسون در مورد ارتباط با یک واکنش عصبی نادر و بالقوه خطرناک "سندرم گیلن-باره" اضافه کردند.

اولین ساعت پیش‌بینی سلامت ایمنی و بیماری‌های مزمن پیری ایجاد شد

توسط محققان موسسه باک و دانشگاه استنفورد؛

اولین ساعت پیش‌بینی سلامت ایمنی و بیماری‌های مزمن پیری ایجاد شد

محققان موسسه باک و دانشگاه استنفورد ساعت التهابی پیری (iAge) را ایجاد کرده‌اند که بار التهابی را اندازه‌گیری کرده و چند عارضه، ضعف، سلامت سیستم ایمنی، پیری قلب و عروق را پیش‌بینی می‌کند و همچنین با طول عمر استثنایی در افراد صد ساله مرتبط است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان،

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان، گفت:

در مسئله ‌حجاب علت و معلول مسئله‌ای نسبی است/رسانه‌ها به مسئله هیپ‌هاپ دامن زدند

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با بیان این که در مسئله ‌حجاب علت و معلول مسئله‌ای نسبی است، بی‌حجابی را تاثیر گذارترین عامل در تزلزل بنیان خانواده و بالارفتن آمار طلاق دانست و با اشاره به مسئله قمه زنی اخیر دختران در فضای مجازی، گفت: رسانه‌ها در طول این چند سال به مسئله هیپ‌هاپ دامن زدند و الگوها را تبلیغ و ترویج کردند.

یی

یادداشت:

کرونا را فراموش نکنیم

نگاهی گذرا به مرکز و بازار شهر ایلام و ازدحام مردم در اماکن پر تردد، بی میلی آنان به رعایت پروتکل های بهداشتی را تداعی می سازد ،انگار فراموش کرده اند که کرونا هنوز می تازد.

اختلال شناختی و زوال عقل با از دست دادن هر دندان افزایش می‌یابد

محققان دانشگاه نیویورک گزارش کردند؛

اختلال شناختی و زوال عقل با از دست دادن هر دندان افزایش می‌یابد

یک مطالعه جدید تحقیقات قبلی را در ارتباط بین سلامت دندان و زوال عقل و کاهش شناخت تقویت می‌کند. محققان دریافتند از دست دادن دندان یک عامل خطر برای کاهش شناختی و زوال عقل است و با از دست دادن هر دندان، خطر نقص شناختی ۱.۴ درصد افزایش می‌یابد.

مرکز نوآوری بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان افتتاح شد

با حضور فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) و رئیس دانشگاه؛

مرکز نوآوری بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان افتتاح شد

امروز صبح مرکز نوآوری بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان با حضور سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان و سید مهدی ابطحی رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان افتتاح شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب