با حضور میلیونی خوزستانی ها انجام شد

راه اندازی پویش مردمی «کارون جان ماست» در خوزستان

با حضور میلیونی خوزستانی ها پویش مردمی «کارون جان ماست» با حضور میلیون ها خوزستانی در خوزستان کلید خورد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، همزمان با بی اعتنایی دولت به خواسته های مردم برای تخصیص حق آبه رودخانه های و تالاب های خوزستان پویش مردمی «کارون جان ماست» در این استان راه اندازی شد.

این پویش مردمی به صورت خودجوش در بین مردم استان خوزستان راه اندازی شد که در آن خوزستانی ها خواستار توجه دولت به کمبود آب در این استان شدند.

اهالی شهرستان های اهواز، هویزه، شادگان، دزفول، شوشتر، آبادان، خرمشهر، هفتگل، لالی، شوش دانیال، رامهرمز، بندر ماهشهر، اندیمشک، مسجدسلیمان، اندیکا، رامشیر، بندر هندیجان، ایذه، گتوند، امیدیه، آغاجاری، بهبهان، رامشیر، باغملک، دشت آزادگان، حمیدیه، باوی، کارون و کرخه به پویش مردمی «کارون جان ماست» پیوستند.

علاوه بر ساکنان شهرستان های استان خوزستان، خوزستانی های مقیم استان های دیگر نیز به پویش مردمی «کارون جان ماست» پیوستند.

متاسفانه در پی کمبود آب در خوزستان بخش زیادی از رودخانه کارون و تالاب هورالعظیم در استان خوزستان خشک شده و آبزیان این رودخانه و تالاب به طور دلخراشی جان دادند.

مرگ دلخراش حیوانات و آبزیان در خوزستان

یکی از جوانان خوزستانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: متاسفانه در روزهای اخیر تصاویر خیلی دلخراشی از مرگ حیوانات در استان خوزستان در فضای مجازی منتشر شده است.

وی در ادامه بیان کرد: این تصاویر دل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد ولی متاسفانه مسئول کشور و استان خوزستان گویی این تصاویر را نمی بینند و عکس العملی نشان نمی دهند.

این جوان خوزستانی خاطرنشان کرد: امیدوارم که برای خشک شدن رودخانه ها و تالاب ها در استان خوزستان چاره اندیشی شود تا این مشکل به بحران تبدیل نشود هر چند که هم اکنون هم با بحرانی زیست محیطی  مواجه هستیم.

وی تاکید کرد: اگر برخی مسئولان از خدا بی خبر در فکر این هستند که ما خوزستانی ها از خانه و کاشانه خود و سرزمین مادری مان بگذریم و آن را رها کنیم کور خوانده اند زیرا ما با چنگ و دندان از خاک خود دفاع خواهیم کرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۸:۳۶

شناسه خبر: 97047

مطالب مرتبط :
آیت الله دکتر محسن حیدری آل کثیر

آیت الله حیدری مطرح کرد

سدسازی ‌های بی ‌رویه عامل اصلی خشک شدن کرخه و هورالعظیم

نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: سدسازی ‌های بی ‌رویه عامل اصلی خشک شدن کرخه و هورالعظیم است.

آب شرب

انتقال آب رودخانه کارون و فقدان آب شرب مشکلات عمده خوزستان است

مسئول شورای هماهنگی ستادهای انتخاباتی آیت الله رئیسی در خوزستان گفت: انتقال آب رودخانه کارون و فقدان آب شرب مشکلات عمده خوزستان است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۲ نظر
سید یعقوب عبودی
۰ مخالف          ۰ موافق
پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۷:۱۶

ما با انتقال آب کارون وکرخه مخالفیم وحق ما خوزستانی ها این نیست

حیدر سواری
۰ مخالف          ۰ موافق
پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۷:۴۸

ممنوعیت استفاده از آب کارون و کرخه برای شلتوک کاری در خوزستان یعنی تحریم اقتصادی مرگ تدریجی تهجیر و فشار حداکثری _ یعنی با پنبه سر بریدن.... اللهم عجل لولیک الفرج والعافیة والنصر

اشتراک گذاری مطالب