توسط محققان موسسه عصب شناسی هیوستون متدیست؛

درمان غیر تهاجمی سرطان مغز "گلیوبلاستوما" با یک کلاه ایمنی جدید

محققان موسسه عصب شناسی هیوستون متدیست با اولین آزمایش بالینی یک کلاه ایمنی جدید که یک میدان مغناطیسی نوسان ناپذیر ایجاد می‌کند، توانستند در یک بیمار مبتلا به سرطان مغز گلیوبلاستوما، توده تومور را تا ۳۱ درصد کوچک کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از نوروساینس نیوز، محققان موسسه عصب شناسی هیوستون متدیست با اولین آزمایش بالینی یک کلاه ایمنی جدید که یک میدان مغناطیسی نوسان ناپذیر ایجاد می‌کند، توانستند در یک بیمار مبتلا به سرطان مغز گلیوبلاستوما، توده تومور را تا 31 درصد کوچک کنند.

محققان موسسه عصب شناسی هیوستون متدیست از بخش جراحی مغز و اعصاب با استفاده از کلاه ایمنی که یک میدان مغناطیسی نوسان ناپذیر ایجاد می کند و بیمار هنگام انجام درمان در خانه خود بر سر خود می بست، بیش از یک سوم تومور کشنده گلیوبلاستوما را کوچک کرد. این بیمار 53 ساله حدود یک ماه پس از درمان بر اثر جراحت غیرمرتبط درگذشت، اما در طی این مدت کوتاه، 31٪ از توده تومور ناپدید شد. کالبد شکافی مغز وی پاسخ سریع به درمان را تأیید کرد.

دیوید اس. باسکین، نویسنده مسئول و مدیر مرکز درمان تومور مغزی و هیپوفیز کنت آر پیک در بخش جراحی مغز و اعصاب در هیوستون متدیست، با بیان این که با شجاعت این بیمار و خانواده اش، ما توانستیم اثر بالقوه اولین درمان غیر تهاجمی گلیوبلاستوما را در جهان آزمایش و بررسی کنیم." گفت "توافق سخاوتمندانه خانواده برای اجازه کالبد شکافی پس از مرگ نابهنگام عزیزشان، سهم بسیار زیادی در مطالعه و توسعه بیشتر این درمان بالقوه قدرتمند داشت."

در یک مطالعه موردی که در مرزهای آنکولوژی منتشر شد، باسکین و همکارانش جزئیات سفر بیمار پیشگام خود را که از مرحله نهایی گلیوبلاستوما رنج می برد، با وجود برداشتن رادیکال جراحی، شیمی درمانی و ژن درمانی تجربی شرح دادند.

گلیوبلاستوما کشنده ترین سرطان مغز در بزرگسالان است، تقریباً همیشه کشنده، با امید به زندگی از چند ماه تا دو سال. هنگامی که گلیوبلاستومای بیمار در آگوست 2019 عود کرد، باسکین و تیم او، که قبلاً روی درمان OMF در مدل‌های موش کار می‌کردند، تصویب FDA را برای درمان دلسوزانه بیمار با دستگاه آنکو مگنیتک تازه اختراع شده خود در قالب یک برنامه دسترسی گسترده (EAP) دریافت کردند. این پروتکل همچنین توسط هیئت بررسی نهادی موسسه تحقیقاتی روشست هوستون تأیید شد.

این درمان شامل استفاده متناوب از یک میدان مغناطیسی نوسانی بود که توسط آهن رباهای دائمی در حال چرخش در یک پروفایل فرکانس خاص و الگوی زمان‌بندی ایجاد می‌شود. برای اولین بار به مدت دو ساعت تحت نظارت در کلینیک پیک، و درمان‌های بعدی در منزل با کمک همسر بیمار با افزایش زمان درمان تا حداکثر فقط شش ساعت در روز انجام شد.

دستگاه آنکومگنتیک به طرز عجیبی ساده به نظر می‌رسد: سه انکولاتور انعطاف‌پذیر به طور ایمن به کلاه ایمنی متصل شده و به یک کنترل کننده الکترونیکی مبتنی بر ریزپردازنده متصل شده اند که توسط باتری قابل شارژ کار می‌کند، اختراعی است که توسط دکتر سانتوش هلکار، نویسنده مقاله موردی ساخته شده است. در طی پنج هفته درمان بیمار، درمان مغناطیسی به خوبی تحمل شد و حجم تومور تقریباً یک سوم کاهش یافت، به نظر می‌رسد جمع شدن با دوز درمان ارتباط دارد.

مطالعه موردی با عنوان " گلیوبلاستوما عود کننده در انتهای مرحله با یک دستگاه غیرمغناطیسی غیر تماسی غیرتهاجمی درمان می شود. منتشر شده است.

باسکین گفت: "تصور کنید که بدون پرتودرمانی یا شیمی درمانی سرطان مغز را درمان می کنید." "نتایج ما در آزمایشگاه و با این بیمار دنیای جدیدی از درمان غیر تهاجمی و غیر سمی را برای سرطان مغز ایجاد می‌کند ، با امکانات هیجان‌انگیز بسیاری برای آینده."

 

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://neurosciencenews.com/glioblastoma-cancer-helmet-18972/

زمان انتشار: شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 97153

مطالب مرتبط :
استاتین‌های کاهنده کلسترول بقای بیماران سرطان پستان سه گانه منفی را ۵۸ درصد افزایش داد

دانشمندان گزارش کردند؛

استاتین‌های کاهنده کلسترول بقای بیماران سرطان پستان سه گانه منفی را ۵۸ درصد افزایش داد

مطالعه‌ای که توسط محققان مرکز سرطان دانشگاه اندرسون تگزاس انجام شد، ارتباط قابل توجهی بین داروهای کاهش دهنده کلسترول که معمولاً به عنوان استاتین شناخته می‌شوند و میزان زنده ماندن بیماران مبتلا به سرطان پستان سه گانه منفی را نشان داد.

شیرمادر با کاهش فشار خون در کودکان نوپا مرتبط است

محققان در مجله انجمن قلب آمریکا گزارش کردند:

شیرمادر با کاهش فشار خون در کودکان نوپا مرتبط است

محققان در مجله انجمن قلب آمریکا گزارش کردند: شیرمادر حتی چند روز با فشار خون پایین در کودکی مرتبط است، براین اساس در كودكانی كه هرگز از شیر مادر تغذیه نمی‌كردند، فشار خون بالاتر (متوسط ۱۰۳/۶۰ میلی متر جیوه)، در مقایسه با كودكانی كه برای هر مدت مدت شیر مادر تغذیه كرده بودند (به طور متوسط ۹۹/۵۸ میلی متر جیوه) بود.

کاهش شناختی و از دست دادن استخوان در زنان رابطه‌ای مستقیم و دو طرفه دارد

محققان استرالیایی گزارش کردند:

کاهش شناختی و از دست دادن استخوان در زنان رابطه‌ای مستقیم و دو طرفه دارد

محققان استرالیایی بر مبنای یک مطالعه که در مجله تحقیقات استخوان و مواد معدنی منتشر شد، گزارش کردند: کاهش شناختی و از دست دادن استخوان در زنان رابطه‌ای مستقیم و دو طرفه دارد، همچنین با افزایش خطر شکستگی استخوان همراه است.

صبحانه

بهبود سلامت و رشد عضلات اسکلتی با مصرف پروتئین در اوایل روز

متابولیسم پروتئین های غذایی در فرد هنگام مصرف وعده های غذایی تحت تأثیر قرار می گیرد و پروتئین مصرف شده در اوایل روز سلامت و رشد عضلات اسکلتی را بهبود می بخشد.

وصله پوستی هشدار دهنده سکته‌های مغزی و حملات قلبی ایجاد شد

محققان گزارش کردند:

هشدار زود هنگام سکته قلبی و مغزی با وصله پوستی جدید ممکن شد

مهندسان دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو نوعی وصله سونوگرافی نرم و کش‌دار ایجاد کرده‌اند که می‌تواند هشدارهای اولیه برای سکته‌های مغزی و سکته های قلبی را ارائه دهد.

سهم اندک ما از هوش مصنوعی به خاطر مسئله‌ای بنام نفت/هوش مصنوعی شاه‌کلید اصلاح وضعیت موجود کشور است

استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت:

سهم اندک ما از هوش مصنوعی به خاطر نفت/هوش مصنوعی شاه‌کلید اصلاح وضع موجود کشور است

استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان در آیین افتتاح رویداد بوتکمپ و مرکز اسمارتک بسیج دانشجویی استان اصفهان، با بیان این که سهم اندک ما از هوش مصنوعی و نگاه‌های احیانا لوکس و لاکچری به این حوزه به خاطر مسئله‌ای بنام نفت است، گفت: از منظر علم اقتصاد هوش مصنوعی شاه‌کلید اصلاح وضعیت موجود کشور است.

رویکرد بسیج دانشجویی نقش آفرینی و مسئله محوری تخصصی/رویداد بوتکمپ دارای حمایت دستگاهها و تسهیل‌گرها

سید هادی انوری گفت:

رویکرد بسیج دانشجویی نقش آفرینی و مسئله محوری تخصصی/رویداد بوتکمپ دارای حمایت دستگاهها و تسهیل‌گرها

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان اصفهان در آیین افتتاح رویداد بوتکمپ، اظهار کرد: رویکرد مجموعه بسیج دانشجویی رویکرد نقش آفرینی و مسئله محوری تخصصی است و در رویداد بوتکمپ حمایت دستگاهها و تسهیل‌گرها را داریم.

رویداد بوتکمپ و مرکز اسمارتک بسیج دانشجویی استان اصفهان همزمان افتتاح شد

به همت معاونت پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان اصفهان؛

رویداد بوتکمپ و مرکز اسمارتک بسیج دانشجویی استان اصفهان همزمان افتتاح شد

رویداد بوتکمپ و مرکز اسمارتک بسیج دانشجویی استان اصفهان همزمان و به همت معاونت پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان اصفهان افتتاح شد.

المپیاد

کسب مدال طلای جهانی المپیاد علمی زیست شناسی توسط دانش آموز اردبیلی

دانش آموز اردبیلی توانست در المپیاد علمی زیست شناسی در رقابت های بین المللی ۲۰۲۱ به مدال طلا دست یابد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب