خبرنگاران مازنی واکسن کرونا تزریق می‌کنند

معاونت مطبوعاتی وزارت بهداشت از برنامه‌ریزی برای تزریق واکسن کرونا خبرنگاران خبر داد که بر اساس اطلاعات منتشر شده خبرنگاران مازندرانی هم واکسن کرونا تزریق می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مازندران، خبر تلخ درگذشت همکار رسانه‌ای اهل شهرستان رامسر به دلیل ابتلا به کرونا از صبح روز پنج شنبه روی پیشخوان رسانه‌ها قرار گرفت.

پیش از این نیز چندین نفر از فعالان رسانه‌ای مبتلا به کرونا در تا مرز از دست دادن جانشان نیز پیش رفتند، اگرچه فعالیت رسانه‌ای تا حدودی به دلیل ابتلا به کرونا محدود شده اما خبرنگاران شاغل در خبرگزاری‌های و سایت‌های معتبر و تعدادی از رونامه‌های کثیر الانتشار ناچار به حضور میدانی برای تهیه و انعکاس گزارش هستند.

از طرفی مازندران از استان‌های داری تعدد رسانه و خبر خیز محسوب می‌شود، وجود مواهب طبیعی و استقبال گسترده مردم ایران از خطه حتی در روزهای تعطیل بسیاری از خبرنگاران را پای کار می‌کشاند.

خبرنگاران استانی به ویژه خبرگزاری‌ها، سایت‌های خبری فعال و روزنامه نگاران شاغل در رسانه‌ها پا به پای مسئولان استانی در زمینه اطلاع رسانی فعالیت دارند، انتظار بود با توجه به وضعیت قرمز کرونایی در استان مازندران و تکرار چند بار پیک کرونا متولیان امر در دانشگاه‌ها سریعتر به فکر تزریق واکسن کرونا خبرنگاران می‌افتادند.

عصر امروز اداره کل ارشاد مازندران به همراه دانشگاه علوم پزشکی مازندران برنامه ریزی برای تزریق واکسن کرونا خبرنگاران را رسانه‌ای کردند.

**اطلاعیه  درباره واکسیناسیون اهالی رسانه مازندران

در این اطلاعیه آمده است،پیرو هماهنگی های بعمل آمده از سوی معاونت مطبوعاتی و وزارت بهداشت و درمان برای واکسیناسیون اهالی رسانه ، مقرر شد اعضای خانه مطبوعات ، روزنامه نگاران عضو صندوق هنر و خبرنگارانی که  مدیران مسئول رسانه های دارای  مجوز  اسامی آنها را در سامانه جامع رسانه ای کشور وارد نمودند از اوایل هفته آینده با مراجعه به نزدیک ترین مرکز واکسیناسیون و ارایه کد ملی نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

در این خصوص ، زمان دقیق مراجعه در جلسه روز شنبه 9 مرداد دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام می‌شود.

ضمنا در صورت مراجعه اصحاب رسانه و بروز هر گونه مشکل و سوال با اداره خبرنگاران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات استان مازندران در تماس باشند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مازندران در استان بیش از 700 خبرنگار عضو خانه مطبوعات در 22 شهرستان و 52 شهر فعال هستند.

به نظر می‌رسد با توجه به روند رو به رشد اطلاع رسانی انتظار می‌رود که تعداد افراد فعال این حوزه به نسبت سال های گذشته افزایش چشم گیری داشته است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 97305

مطالب مرتبط :
واکسن کرونا و کسانی که بیماری پیش زمینه ای دارند

آمادگی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای تزریق ۵۰ هزار دوز واکسن در یک روز/تزریق ۴۱ درصد واکسن کرونا به جمعیت بالای ۱۸ درصد مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه آمادگی داریم ۵۰ هزار دوز واکسن را در یک روز تزریق کنیم، افزود: ۴۱ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان مازندران واکسن کرونا دریافت کردند.

کدام واکسن ها در مقابل کرونا تاثیر گذارند؟

کدام واکسن ها در مقابل کرونا تاثیر گذارند؟

با توجه به جهش‌های جدید ویروس کرونا و کاهش اثربخشی برخی واکسن‌ها روی سویه‌های اخیر، دانشمندان درحال بررسی‌های بیش‌تری روی اثربخشی واکسن‌ها بر جهش دلتا داشته باشند. نکته قابل تأمل این است که هنوز نمی‌توان با قطعیت میزان اثربخشی واکسن‌ها در برابر گونه دلتا را اعلام کرد.

وقتی بـدن قوی تر از

وقتی آنتی بادی قوی تر از "واکسن فـایـزر" عمل می کند

داده‌های اولیه یک تحقیق نشان می‌دهد احتمال بسیار کمتری دارد افرادی که از عفونت طبیعی کووید-۱۹ به بهبود رسیده‌اند، نسبت به افرادی که به طور کامل با واکسن فایزر واکسینه شده‌اند؛ مجددا دچار عفونت دوباره با سویه‌ دلتای کرونا شوند.

۱۲۳

فعالیت مراکز واکسیناسیون استان در روزهای تاسوعا و عاشورا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ‌از فعالیت مراکز واکسیناسیون استان در روزهای تاسوعا و عاشورا خبر داد.

کووید۱۹ با اختلال شناختی طولانی مدت، تسریع علائم آلزایمر؛ همراه است

در کنفرانس بین المللی انجمن آلزایمر (AAIC®) ۲۰۲۱ گزارش شد؛

کووید۱۹ با اختلال شناختی طولانی مدت، تسریع علائم آلزایمر؛ همراه است

تحقیقات جدید گزارش شده در کنفرانس بین المللی انجمن آلزایمر (AAIC®) ۲۰۲۱، که به طور مجازی و در دنور برگزار شد، ارتباطاتی بین کووید۱۹ و نقص‌های شناختی مداوم، از جمله تسریع آسیب شناختی و علائم بیماری آلزایمر را نشان داد.

تولیدات واکسن کرونا

سرپرست معاون بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

تزریق بیش از ۵۰۰ هزار واکسن کرونا در مازندران/ ۴۵ هزار دوز دوم واکسن آسترزانکا در مازندران تزریق شد

سرپرست معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، گفت: تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار واکسن کرونا در مازندران تزریق شد و به طور متوسط روزانه ۲۵ هزار واکسن کرونا در استان تزریق می‌شود.

سبقتگرفتن واکسن مدرنا در اثر گزاری

سبقتگرفتن واکسن مدرنا در اثر گزاری

سبقتگرفتن واکسن مدرنا در اثر گزاری

واکسن نورا

رئیس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه مازندران:

اثربخشی واکسن کرونا دو هفته پس از تزریق مشاهده می‌شود/ نخستین واکسن در دسترس بهترین واکسن است

رئیس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه مازندران، با اعلام اینکه واکسن‌های موجود در جهان آزمایشات بالینی را طی کردند،گفت: همه واکسن‌های داخلی و خارجی ایمنی ۶۰ تا ۹۵ درصدی دارند پس نخستین واکسن در دسترس بهترین واکسن است.

رهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب:

هیچ گله ‌ای از مردم خوزستان نمی ‌توان داشت/مسئله آب در هوای گرم تابستان مسئله کوچکی نیست

رهبر معظم انقلاب گفت: مردم ناراحتی خود را بروز دادند اما هیچ گله ‌ای از آنها نمی ‌توان داشت چرا که مسئله آب آن‌ هم در آن آب ‌و هوای گرم خوزستان مسئله کوچکی نیست.

واکسن کرونا

سخنگوی سازمان غذا و دارو:

هیچ‌ کدام از واکسن‌ های کرونا تولید داخل قیمت ‌گذاری نشده است

سخنگوی سازمان غذا و دارو به اخبار منتشرشده درباره قیمت واکسن کرونای برکت واکنش نشان داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب