واکسیناسیون فرهنگیان فارس تا نیمه مردادماه

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: در دوز اول واکسیناسیون کرونا قرار است تمام فرهنگیان واجد شرایط واکسینه شوند.

احمدعلی قهرمانی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش فارس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از شیراز از واکسیناسیون 65 هزار فرهنگی تا 15 مرداد ماه خبر داد وگفت: در دوز اول واکسیناسیون کرونا قرار است تمام فرهنگیان واجد شرایط واکسینه شوند و دوز دوم نیز از پنجم شهریور آغاز و تا 15 شهریور ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در شهر شیراز و برخی شهرستانها از روز گذشته شروع به تزریق واکسن کرده اند، افزود: شهرهایی مثل جهرم،بیضا،سپیدان و کوهچنار به خاطر کوچک تر بودن امروز کار واکسیناسیون تمام شده است و شهر هایی همانند مرودشتو دیگر شهرها از فردا آغاز خواهد شد.

قهرمانی در ادامه با اشاره به اینکه در شهر شیراز نیز تزریق واکسن فرهنگیان در دو پایگاه شهید فهمیده در منطقه قصرالدشت و مدرسه علاالدین بهشتی در قدوسی در حال انجام است، عنوان کرد: همکاران نواحی 1 و 3 می توانند برای تزریق واکسن به پایگاه شهید فهمیده و همکاران نواحی 2 و 4 به مدرسه علاالدین بهشتی در قدوسی مراجعه کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش فارس همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر همه فرهنگیان به جز سرویس مدارس، سرباز معلمان، حق التدریس ها و همکاران بازنشسته فرهنگی در اولویت تزریق واکسن هستند، اظهار کرد: البته عده ای از این افراد در گروه های سنی و شغلی دیگر اقدام به تزریق واکسن کرده اند و مابقی نیز در نوبت های بعدی توسط علوم پزشکی اعلام خواهند شد.

قهرمانی در خصوص آمار واکسینه شدن فرهنگیان از روز گذشته تا کنون اعلام کرد: هنوز شهرستانها آمار خود را به ما اعلام نکرده اند و شیراز نیز آمار قطعی در دست نیست اما تمام همکاران تا پایان مهلت ذکر شده واکسن دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 97320

مطالب مرتبط :
جایگاه استان مرکزی در تامین انرژی های نو برای کشور

جایگاه استان مرکزی در تامین انرژی های نو برای کشور

صنعت برق سال ۹۹ را با پدیده فراگیر کرونا آغاز کرد و خاموشی های غیرمترقبه زندگی تمام صنوف و صنایع را تحت تاثیر قرار داده است؛ استان مركزی به لحاظ شاخص برخورداری از منابع خدادای باد، آب و خورشید و نیز اقلیم جغرافیایی مناسب می تواند به عنوان یكی از اهرم های اتكای تصمیم سازان كشور در عرصه بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر باشد و با توجه به ضریب نفوذ بالای صنعت در این استان، سرمایه گذاری در حوزه انرژی های نو پدید كاملا مقرون به صرفه می باشد.

کرونا

درحاشیه افتتاح سومین مرکز واکسیناسیون مطرح شد:

شرکت معدنی گل گهر؛ اولین واحد تولیدی در استان کرمان که مرکز واکسیناسیون کرونا را افتتاح کرد

دکتر غلامعباس محمدی با بیان اینکه اولین اولویت این مرکز کارگران و خانواده های انان در دربافت واکسن است، تاکید کرد: این مرکز توان انجام حداقل ۶۰۰ دوز واکسن در روز را دارد، که در بلوار مالک اشتر خیابان بعد از مهمانسرای گل‌گهر در سالن مجموعه ورزشی شماره۲ گل‌گهر واقع شده و تمامی گروه ها و بازه های سنی اعلام شده می توانند بر اساس روند معمول و فراخوان همچون دو مرکز دیگر واکسیناسیون از ساعت ۸ الی ۱۹ واکسن کرونا دریافت کنند.

واکسن سرطان روده بزرگ در موش‌ها موفقیت آمیز بود/ واکسیناسیون سرطان‌های ارثی وارد مرحله بالینی می‌شود

دانشمندان مرکز تحقیقات سرطان آلمان گزارش کردند؛

کارایی واکسن علیه سرطان‌های ارثی اثبات شد

دانشمندان مرکز تحقیقات سرطان آلمان و بیمارستان دانشگاه هایدلبرگ برای اولین بار توانستند با واکسیناسیون محافظتی توسعه سرطان ارثی روده بزرگ را به تأخیر بیندازند، بنابراین واکسیناسیون علیه سرطان‌های ارثی مفهوم امیدوار کننده‌ای است که اکنون می‌خواهیم آن را بیشتر به کاربردهای بالینی منتقل کنیم..

سبقتگرفتن واکسن مدرنا در اثر گزاری

سبقتگرفتن واکسن مدرنا در اثر گزاری

سبقتگرفتن واکسن مدرنا در اثر گزاری

۰

دوشنبه های قرآنی این بار به میزبانی فارس

مسئول امور فرهنگی دانشگاه فرهنگیان فارس گفت: یکی از برنامه های معاونت فرهنگی و اجرایی دانشگاه فرهنگیان، اجرای طرح ملی دوشنبه های قرآنی است. به همین منظور، هر هفته، دو استان مجری این برنامه هستند و در هفته ی سوم یعنی هفته آینده، روز دوشنبه مورخ ۲۴ آذر ۹۹ استان های فارس و بوشهر مجری این برنامه می باشند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب