صنعت زنبور داری بنیان توسعه اقتصادی است

تولید عسل از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ استان مرکزی دارای ۱۳۵ هزار کلنی زنبور عسل است که این صنعت برای افراد زیادی اشتغال زایی کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛

بخش کشاورزی به عنوان محور توسعه اقتصادی کشور تلقی می شود.

دراین بین دامپروری رسالتی حساس و تعیین کننده در توسعه اقتصادی کشور به عهده دارد.

در این راستا تولید عسل از اهمیت ویژه ای برخوردار است.صنعت زنبورداری یکی از رشته های مهم کشاورزی در کشور ما به شمار می رود که هزاران خانوار روستایی و شهری از این راه امرار معاش می کنند.

بهره برداران این صنعت به عنوان یکی از بخش های تولیدی در قالب شرکت های تعاونی زنبورداری با استفاده از منابع مختلف از جمله نیروی کار، زمین و سایر امکانات و نهاده ها به تولید اشتغال دارند که مهمترین محصول تولیدی آن عسل است.

رضا کریمی کارشناس مسئول امور طیور جهاد کشاورزی گفت: استان مرکزی دارای ۱۳۵هزار کلنی زنبور عسل است، این صنعت برای تعداد ۱۳۵۰ نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال کرده است.

وی گفت: با توجه به پوشش گیاهی سالانه حدودا میزان ۱۱۰۰ تن عسل تولید می شود .

کریمی اظهار کرد: صنعت زنبورداری کشور، می‌تواند صنعتی پیشرو، فناورانه، دارای تولید محصولات با ارزش افزوده باشد که با حفظ ذخایر ژنتیکی، توسعه صادرات، آموزش و ترویج هدفمند و خارج کردن سیستم تولید صنعت زنبورداری از اقتصاد تک محصولی گام‌های مؤثری در توسعه این صنعت داشته باشد.

وی ادامه داد: تشکیل ستاد گرده افشانی، اجرای طرح‌های بهسازی و نوسازی کندوها و تولید محصولات با ارزش افزوده بالا از اهداف اصلی معاونت تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در صنعت زنبورداری است.

کریمی تصریح کرد: اهمیت اقتصادی پرورش زنبور عسل بخاطر گرده‌افشانی گیاهان زراعی و باغی و بیشتر شدن محصولات کشاورزی است. طبق تحقیقات انجام شده در کشورهای دیگر ارزش زنبور عسل در بیشتر شدن محصول‌های کشاورزی بسیار بیشتر از تولیدات مستقیم زنبور عسل است.

وی ادامه داد: سیاست جهاد کشاورزی استان با توجه به ظرفیت و ساختار قوی استان در تولید عسل توسعه زنبورداری و تولید اصل با کیفیت است که خوشبختانه وضعیت استان نسبت به استان‌های همجوار در تولید عسل از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

کریمی در پایان بیان کرد: در حال حاضر یکی از سیاستهای مهم جهاد کشاورزی استان ترویج و آموزش زنبورداران برای تولید دیگر محصولات زنبورعسل از جمله ژله رویان، زهر زنبور عسل، بره موم، موم و گرده گل است.

استان مرکزی دارای ۱۳۵ هزار کلنی زنبور عسل است، با توجه به پوشش گیاهی استان سالانه حدوداً یک هزار و ۱۰۰ تن عسل تولید می‌شود.

بر اساس برآوردها ۲۷۸ تن عسل مرغوب در سال جاری  در زنبورستان‌های  شهرستان خمین نیز تولید شده است.
۲۴۲ نفر از بهره‌برداران بخش کشاورزی در حوزه زنبورداری در این شهرستان فعالیت می کنند و دارای ۲۵ هزار و ۷۸۲ کلنی زنبور عسل هستند.

خواص درمانى عسل:

* عسل براى رفع کم اشتهایى مفید است و باعث بهبود جریان خون مى شود. بنابراین به رشد عضلات کمک کرده و براى بچه هاى کم اشتها و افراد ورزشکار بسیار مفید است.

* مزمزه و قرقره کردن شربت عسل براى برطرف شدن زخم هاى دهان و ورم گلو بسیار مفید است.

* عسل با اینکه بسیار شیرین و چسبنده است نه تنها براى دندان و لثه مضر نیست بلکه لثه را سالم و دندان ها را سفید مى کند.

* عسل مسمومیتهاى غذایى دستگاه گوارش را پاک سازى کرده، حرکات و ترشحات روده را بهبود مى بخشد و ضد اسهال است.

*از دیگر خواص عسل می توان به پیشگیری از ابتلا به سرطان یا مبارزه با آن اشاره کرد؛ زیرا دارای خواص بازدارندگی کارسینوژن است و می‌ تواند به مبارزه با رشد تومورهای موجود کمک کند.

* عسل سریع الهضم است چون مولکولهاى قند موجود در عسل، نیاز به هضم اوّلیّه در معده را ندارند و لذا سریع جذب خون شده و پس از 7 دقیقه اثرات خود را نمایان مى کند. به همین جهت حتى حساس ترین معده ها نیز مى تواند آن را به سادگى هضم کند.

*عسل بادشکن است و براى قولنج معده مفید است.

* عسل اعمال کبد را فعال کرده و در دفع سموم از کبد مؤثر است بنابراین در رفع بیماریهاى کبدى بسیار مفید است.

* سکنجبین (عسل مخلوط با سرکه سیب) از بین برنده صفرا است.

* چنانچه عسل با کُندُر مصرف شود سنگهاى کلیه و مثانه را از بین مى برد.

* عسل خواب آور است لذا به مبتلایان به بیمارى کم خوابى توصیه مى شود قبل از خواب نوشیدن یک قاشق غذاخورى عسل محلول در یک لیوان آب را تجربه کنند.

* عسل ضد آسم است و در فراورده هاى ضد سرفه بطور مسقیم و غیر مستقیم از عسل استفاده مى شود.

* سطح کالرى عسل پائین است و در مقایسه با سایر مواد قندى 40% کمتر کالرى دارد، ولى انرژى آن بالاست، و باعث اضافه وزن هم نمى شود.

* مصرف عسل سیستم دفاعى بدن را در برابر استرس افزایش مى دهد.

* عسل در درمان آب مروارید چشم مفید است.

* عسل فاقد هرگونه چربى یا کلسترول مى باشد.

* درمان چربى خون (کلسترول)

* درمان سرماخوردگى

* بهترین التیام دهنده انواع زخم ها و سوختگى ها

*  داراى اثرات ضد خون ریزى و ضد میکروبى است.

* عسل نقش به سزایى در حفظ و تجدید جوانى دارد و به سلامت پوست کمک کرده و ضد پیرى است.

انواع عسل طبیعی:

۱) عسل آویشن
عسلی می باشد که از گل های نعنایی و گونه های آویشن به خصوص گونه آویشن معمولی و آویشن وحشی بدست می آید. رنگ آن معمول زرد کمرنگ می باشد و دارای بوی معطری است.

۲) عسل کنار
به عسلی گفته می شود که بخش عمده شهد مورد استفاده آن از درخت کنار باشد. عسل کنار غلیظ با طعم بسیار شیرین و روغن گونه می باشد و زمانی که تازه برداشت می شود، عطر آن بوی درختان سدر را برای انسان تداعی می کند، همچنین دارای رنگ کهربایی تیره است.

۳) عسل چند گیاه (چهل گیاه)
برای تهیه این عسل، زنبور از شهد گیاهان مختلفی استفاده می کند، از جمله: شبدر، کلزا، آویشن، ‌اسطوخودوس، کاکوتی (آنخ)، اسفرزه، افسنتین، گل بنفشه، گون، کتیرا، ختمی، کاسنی، گل گاو زبان، مریم گلی، یونجه و بسیاری از گیاهان دیگری که در مناطق زنبورستان های مجموعه آهوتا نیز وجود دارد. رنگ: کهربایی

۴) عسل مرکبات
محصولی است که از فعالیت زنبورعسل بر روی شهد شکوفه های درخت نارنج که به بهارنارنج معروف است و مرکبات، مانند: پرتقال و لیمو تهیه و تولید می شود. این محصول دارای طعم خوشایندی است و خواص دارویی فراوانی دارد، مانند: تقویت حافظه، ضدعفونی کننده، اشتها آور، مقوی معده، ضد تهوع که دارای رنگ کهربایی روشن می باشد.

۵) عسل گون
بیشتر شهد آن مربوط به گیاه گون می باشد و جزو محبوب ترین نوع عسل های موجود در ایران است که با توجه به طعم مطلوب و خواص دارویی که دارد، مورد پسند بسیاری از مردم قرار گرفته است و برای تقویت معده، بیماری های کلیوی و کاهش درد مفاصل بسیار مفید می باشد که دارای رنگ زرد روشن می باشد.

۶) عسل یونجه
همانطور که از نامش پیداست از شهد و گرده‌ گل‌های یونجه تولید می‌شود. عسلی که از این گیاه تهیه می‌شود پرطرفدار است و مزایای زیادی برای سلامت انسان دارد. دارای رنگ روشن و شفاف کهربایی می باشد که هنگام رس بستن کمی تیره و کدر می شود.

۷) عسل شوید
بخش عمده شهد مورد استفاده آن گیاه شوید می باشد و رنگ آن کهربابی است. زنبورها برای حفظ بقا و سلامت خود از شهدها و گرده های گیاهان مختلف تغذیه می کنند. لذا منظور ما از عسل شوید عسلی است که عمده شهد آن از گیاه شوید باشد نه تمام آن؛ زیرا امکان ندارد زنبور به طور صد در صد از یک گیاه تغذیه کند و سراغ گیاهان دیگر نرود.

۸) عسل گشنیز
بخش عمده شهد مورد استفاده آن گیاه گشنیز می باشد که دارای رنگ کهربایی است. همچنین درمانی موثر برای اعصاب، سردرد، سرماخوردگی، سرفه، آلرژی و حساسیت می باشد.

۹) عسل اقاقیا
بخش عمده شهد مورد استفاده آن از شکوفه های اقاقیا می باشد که مصرف آن برای کودکان توصیه می شود. یک عسلِ درمانی خاص است که از خواص دارویی آن می توان به تقویت حافظه، نشاط آوری، خواب آوری، ضد کم خونی، درمان ناراحتی های صفرا، ملین و خواب آور بودن آن اشاره کرد. رنگ: کهربایی روشن

۱۰) عسل مریم گلی
بخش عمده شهد مورد استفاده آن از گیاه مریم گلی باشد. از خواص دارویی آن می توان به تقویت مغز و آرام بخش بودن، بهبود سوءهاضمه و نفخ، اعصاب و دیابت نام برد. رنگ: کهربایی

۱۱) عسل زرشک
شهد غالب آن از درختچه زرشک می باشد، دارای خواص زیادی مثل کاهش فشارخون، رفع جوش و لک بدن می باشد. رنگ: کهربایی روشن

۱۲) عسل سیاه دانه
بخش عمده شهد مورد استفاده آن از شهد گل های سیاه دانه می باشد. گاهی اوقات اگر یک گونه گل تامین کننده ۵۰ درصد یا بیشتر، تامین کننده منابع شهد یک عسل باشد آن را به نام آن گل می نامند. خواص عسل سیاه دانه: پیشگیری و درمان سرطان، کاهش ۷۰ درصدی خطر ابتلا به دیابت، درمان بیماری های معده می باشد. رنگ: کهربایی تیره

۱۳) عسل رازیانه
عسلی که شهد غالب آن از گیاه رازیانه می باشد و بیشتر مورد استفاده بانوان قرار میگیرد؛ زیرا خواص بی نظیری در درمان مشکلات بانوان دارد. درمان اختلالات قاعدگی بانوان و افزایش شیر مادر از خواص درمانی این عسل می باشد. رنگ: کهربایی روشن

۱۴) عسل کتیرا
عسل کتیرا محصولی از منطقه گلیل می باشد، این منطقه در استان خراسان شمالی و در ۷۰ کیلومتری شمال شهرستان شیروان و در حدود نوار مرزی ایران و ترکمنستان قرار دارد. گلیل یکی از مناطق محافظت شده ایران است که بدلیل جلوگیری از چرای دام و دیگر بهره برداری ها دارای محیطی دست نخورده، بکر و دارای تنوع پوشش گیاهی می باشد. از خواص مهم آن می توان به درمان بیماری های معده و گوارش در سریع ترین زمان ممکن اشاره کرد. رنگ: کهربایی روشن

۱۵) عسل اکالیپتوس
معمولا از گونه گلوبولوس که احتمالا شناخته شده ترین گونه اکالیپتوس می باشد، برداشت می شود. از خواص عسل اکالیپتوس می توان به مبارزه با عفونت ها و بیماری های بافت تنفسی، التیام و درمان سریع زخم ها، درمان سرفه و سرماخوردگی نام برد. رنگ: کهربایی تیره

۱۶) عسل خارشتر
میوه این گیاه را ترنجبین (تَراَنگَبین) می‌نامند که به معنی عسل تر است و توسط زنبور از گل های خار جمع آوری می شود، این عسل کاملا ارگانیک و طبیعی می باشد. خواص آن تسکین دردهای رماتیسمی، ضد التهاب مثانه، دفع سنگ های ادراری، درمان ورم پروستات، خواب آور، تقویت کننده حافظه، تقویت کننده معده و سیستم گوارش، تقویت مغز و اعصاب می باشد. رنگ: زرد کهربایی

۱۷) عسل اسطوخودوس
این گیاه به خانواده نعناع، یعنی نعناعیان تعلق دارد. وقتی به عسل اسطوخودوس اشاره می‌کنیم، از خواص دارویی آن می توان به ضد قارچ بودن، بهبود زخم، خواص آنتی‌اکسیدانی بسیار زیاد اشاره کرد. رنگ: کهربایی خیلی روشن

۱۸) عسل مانوکا
این محصول در مناطقی از جنگل های نیوزیلند و استرالیا توسط زنبورهای عسل از شهد درخت مانوکا  که نام علمی گونه وحشی آن Leptospermum scoparum است تهیه می‌شود و کیفیت بالایی دارد. بهبود زخم، خواص ضد باکتری، کاهش کلسترول بالا، کاهش التهاب، کاهش رفلاکس اسید و درمان آکنه از خواص عسل مانوکا می باشد. رنگ: کهربایی

۱۹) عسل وحشی
زنبورعسل هایی که عسل وحشی را تولید می کنند، ریز هستند و با زنبورهای پرورشی تفاوت دارند. این زنبورها در بلندای درختان، شکاف صخره ها در کوهستان ها کلنی می سازند و در قرآن کریم صراحتاً به این عسل اشاره شده است. عسل وحشی خواص تمامی گیاهان کمیاب را دارد و برای بهبود بسیاری از بیماری ها مناسب می باشد. همچنین مصرف آن برای ورزشکاران و سایر افراد توصیه می شود. رنگ: سیاه و زرد_سفید و قهوه ای


محصولات دیگری همچون گرده گل، ژل رویال و بره موم نیز در کندوهای عسل وجود دارد که هم خواص شان به مراتب بیشتر از عسل است و هم ارزش ریالی آنها بسیار بالاتر از عسل است اما برای جمع آوری آنها صبر، دقت و ظرافت بیشتری در کار لازم است.
ژل رویال
ژل رویال یا ژل سلطنتی یک ترشح پروتئینی است که از غدد فک پایینی زنبور عسل کارگر خارج می شود. این ژل تنها غذایی است که در طول عمر ملکه به او داده می شود و همچنین همه لاروهای کوچک در سه روز اول پس از بیرون آمدن از تخم با ژل رویال تغذیه می شوند.
50 درصد وزن خشک ژل رویال را پروتئین تشکیل می دهد.
ژل رویال خواص بسیار زیادی دارد که مهمترین آنها شامل تقویت سیستم ایمنی و خنثی کردن واکنشهای حساسیتی، ضدتومور بودن، تقویت حافظه کوتاه مدت برای درمان بیماران آلزایمری، حفظ سلامت گوارشی به دلیل داشتن پروبیوتیک های مفید، محافظت از پوست در برابر پیری با افزایش تولید کلاژن، کاهش عوارض پوکی استخوان، تسریع درمان زخمها، درمان ناباروری و دیابت است.

بره موم
برای تولید بره موم، زنبور ابتدا تکه‌های صمغ تراوش شده از جوانه یا تنه برخی درختان را به وسیله پاهای عقب و قطعات دهانی جدا و سپس آنها را به کمک بزاق دهان نمناک می کند و شکل حبه مانند به آن می‌دهد و در نهایت به وسیله آرواره ها و به کمک پاها حبه‌ها را در داخل سبد گرده در پاهای عقبی قرار داده و به کندو حمل می‌کند.
مصارف بره موم
بره موم در محل ورود زنبوران به داخل کندو قرار دارد و به دلیل این که زنبورها پیش از ورود به کندو از روی آن عبور می کنند، نقش ضدعفونی کننده دست و پای زنبوران را در بدو ورود به کندو ایفا می کند. همچنین پر کردن شکاف‌ها، جلا دادن و ضد عفونی کردن جدار داخلی کندو و قاب‌ها از دیگر کاربردهای بره موم است.
این ماده خارق العاده خواصی مانند ضد تومور و ضد سرطان، ضد باکتریایی، ضد قارچی، ضد انگلی، آنتی اکسیدانی، ضد التهاب، ضد پوسیدگی دندان دارد، همچنین به عنوان تقویت کننده سیستم ایمنی بدن، بهبود دهنده اختلالات دهان و لثه، بی حس کننده موضعی، کاهش دهنده فشارخون کاربرد دارد.

گرده‌ی گل
برای جمع آوری حدود یک قاشق چای خوری گرده گل، یک زنبور عسل به مدت روزانه هشت ساعت در طول یک ماه کار، زحمت می کشد. پودر گرده گل بیش از دو میلیون دانه گرده گل دارد و یک قاشق چای خوری آن حاوی بیش از دو میلیارد و نیم دانه گرده گل است. افزایش انرژی، نرم کننده پوست، سیستم تنفسی، درمان حساسیت، بهبود سیستم گوارشی، تقویت سیستم ایمنی، درمان اعتیاد با سرکوب هیجانات ناگهانی، پشتیبانی از سیستم قلبی عروقی، تسکین دردهای ناشی از غده ی پروستات و درمان مشکلات نازایی تنها گوشه ای از خواص ارزشمند گرده گل است که مسئولیت جمع آوری آن بر دوش زنوران کارگر است.


تفاوت عسل طبیعی و ارگانیک با عسل تقلبی

مزه ی عسل طبیعی و تفاوتش با عسل تقلبی:
عسل طبیعی، علاوه بر شیرینی خاص، دارای مزه و طعم ویژه ای است که فقط در عسل وجود دارد و عسل های مصنوعی فاقد این نوع مزه می باشند.

عسل خالص و اصل به جز مزه شیرینی، طعمی مطبوع دارد که بسته به گیاه آن فرق می کند درحالیکه عسل های نامرغوب، تقلبی، مصنوعی و صنعتی به جز مزه شیرینی چیزی ندارند. 

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی با بو:
اگر درپوش عسل مدتی بسته باشد، هنگام باز کردن درپوش بو و رایحه مطبوع عسل طبیعی را می توانید استشمام کنید.

هر نوع عسل طبیعی بویی متناسب با گل استحصال شده از آن دارد. عسلی که بوی خاصی ندارد کمی مشکوک به تقلبی است. 

سفتی و غلظت عسل طبیعی و تشخیصش از تقلبی:
عسل طبیعی به سرعت در دهان آب می شود و پس از مصرف ایجاد انرژی می کند، در حالی که عسل غیرطبیعی طعم آبنبات می دهد. 


آب یک راه ساده برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی:
عسل را در آب سرد بریزید خواهید دید که عسل طبیعی کاملا حالت چسبندگی خود را حفظ می کند و خیلی سخت و دیر در آب سرد حل می شود اما عسل تقلبی سریع در آب حل می شود.

یک راه دیگر برای تشخیص عسل طبیع از تقلبی اینگونه است که اگر عسل را داخل لیوان محتوی آب بریزید، چنانچه به صورت عمودی وارد لیوان پر از آب شده و در ته آن جمع شود و به سرعت حل نگردد، عسل مطلوبی است، ولی اگر عسل هنگام ریختن، در آب حل شود، از مطلوبیت و خلوص کمتری برخوردار است. 

تست عسل طبیعی از تقلبی با کبریت:
اگر یک کبریت را روشن کرده و داخل عسل بیاندازید می توانید تشخیص دهید که آیا عسل طبیعی است یا تقلبی؛ اگر کبریت روشن موجب آتش گرفتن عسل شد یعنی عسل طبیعی است ولی اگر عسل تقلبی باشد به سادگی آتش نمیگیرد.

تست عسل طبیعی از تقلبی با نان تست:
اگر عسل طبیعی را روی نان تست بمالید نان بعد از چند دقیقه سفت می شود اما اگر عسل تقلبی روی نان مالیده شود نان نمدار خواهد شد.

تست عسل طبیعی از تقلبی با زرده تخم مرغ:
یکی از جالب ترین روی هاش تست عسل طبیعی از تقلبی استفاده از زرده تخم مرغ است، عسل را با زرده تخم مرغ مخلوط کنید اگر زرده خام شبیه زرده تخم مرغ پخته شد عسل طبیعی است در غیر این صورت عسل تقلبی است. 

آیا عسل طبیعی شکرک می زند؟
عسل طبیعی به دلیل داشتن دیاستاز بعد از مدتی ته نشین می شود و رس می زند؛ یعنی ذرات قند عسل متبلور می شود و عسل مانند روغن نباتی سفت می شود. تفاوت آن با شکرک زدن که در مربا ایجاد می شود این است که بلورهای عسل رس زده خیلی ریز تر از بلورهای مربای شکرک زده می باشد. 

در مجموع عوامل محیطی از قبیل رطوبت، دما و ترکیبات عسل از نظر درصد بالای مواد قندی، آنزیم دیاستاز (که باعث جذب ذرات موجود در عسل و ته نشینی و کدورت آن می شود ) موجب پدیده شکرک زدگی می شوند که این خاصیت در عسل های طبیعی دیده می شود.

انتهای پیام/ ف

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 97365

مطالب مرتبط :
 ژل نوآورانه درمان پارکینسون را متحول می‌کند

محققان دانشگاه ملی استرالیا گزارش کردند:

ژل نوآورانه درمان پارکینسون را متحول می‌کند

محققان دانشگاه ملی استرالیا، با همکاری انستیتوی علوم اعصاب و سلامت روان فلوری، نوع جدیدی از هیدروژل را اختراع کرده‌اند که می‌تواند نحوه درمان بیماری پارکینسون را به طور اساسی تغییر دهد. این ژل همچنین برای بیمارانی که از سایر بیماری‌های عصبی مانند سکته مغزی رنج می‌برند‌، امید آفرین است.

زنبور

فواید زنبورهای زرد برای بشریت

زنبورهای زرد شکارچیان حشرات موذی هستند ، آنتی بیوتیک های قدرتمندی را در زهر خود تولید می کنند ، گیاهان را گرده افشانی می کنند و حتی یک میان وعده مغذی درست می کنند.

ژل رویال

محققان دانشگاه علوم پزشکی ایرانیان:

مصرف ژل رویال چربی‌های سفید بدن را کاهش دهید

محققان دانشگاه علوم پزشکی ایرانیان اعلام کردند، مصرف ژل رویال چربی‌های سفید بدن را کاهش داده و زمینه تقویت چربی‌های قهوه‌ای می‌شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب