در دفتر معاونت علم و فناوری برگزار شد:

نشست هم اندیشی در راستای پیشبرد اهداف سال ۱۴۰۰

در راستای بررسی روند فعالیت های علمی و پژوهشی و پیشبرد اهداف تدوین شده سال ۱۴۰۰، جلسه و نشست هم اندیشی، صبح امروز در سالن جلسات معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه؛ معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه در راستای توانمند سازی نخبگان استان، برنامه‌ریزی نمود که در سال جاری فعالیت ها و اقدامات شاخص خود  را با محوریت 5 موضوع: 1) تقویت و توسعه اندیشکده و پژوهشکده 2) ایجاد روحیه امید، نشاط و خودباوری علمی از طریق نشر محتواهای مکتوب گفتمان‌سازی علمی3) ایجاد هسته های علمی در خانه نخبگان بسیج4) کمک به شناسایی و احصاء مسائل اولویت‌دار علمی در دستگاه‌های مختلف استان 5) راه‌اندازی مرکز رصد و سامانه علم‌سنجی اجراء نماید.

بررسی روند اجرای این موضوعات و اهداف تدوین شده سال 1400 دلیلی شد تا صبح امروز جلسه و نشست هم اندیشی با حضور دکتر کورش بابلی، معاون علمی و پژوهشی استان در سالن جلسات این معاونت برگزار گردد.

در این جلسه که نماینده حفاظت و اطلاعات سپاه حضرت نبی اکرم(ص)، سرهنگ پیمان نوروزی از معاونت علمی و فناوری، دکتر پیمان لطیفی، رئیس خانه نخبگان استان، دکتر مصطفی کریمی، رئیس خانه نخبگان شهرستان کرمانشاه، مهندس رامتین سلیمی مسئول مرکز رشد ولایت و مهندس روح الله مرادی مسئول مرکز رشد غدیر نیز حضور داشتند، در خصوص موضوعات تدوین شده سال جاری بحث و تبادل نظر کردند.

 دکتر کورش بابلی، معاون علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه در این جلسه با اشاره به برنامه های پیش بینی شده سال جاری گفت: پیگیری وضعیت پیشبرد اهداف تدوین شده و بررسی راهکارهای سرعت بخشی به عملیاتی کردن آنها باید در اولویت قرار گیرد.

وی سپس به تشریح فعالیت های معاونت پرداخت و اظهار داشت: یکی از مهمترین خدمات این معاونت به نخبگان استان، حمایت مالی(کمک‌های بلاعوض و همچنین پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه)، حمایت حقوقی، آزمایشگاهی، کمک به ارتباط با دیگر ارگان‌ها و کمک به ثبت رساندن اختراعات مخترعین است.

بابلی راه‌اندازی مراکز رشد را دیگر فعالیت و خدمت معاونت علمی برشمرد و تصرح کرد: دو مرکز رشد ولایت و غدیر در شهر کرمانشاه و دو مرکز رشد دیگر در شهرستان‌های صحنه و کنگاور فعالیت می‌نمایند که حوزه فعالیت این مراکز رشد در زمینه‌های پهپاد، گیاهان دارویی، کشاورزی و... می‌باشد.

معاون علمی، پژوهشی و فناوری افزود: راه اندازی و تاسیس خانه نخبگان در استان، شهرستان کرمانشاه و دیگر شهرستان های استان، توانسته زمینه جذب نخبگان بسیجی را فراهم نموده و سبب ارتقاء دانش علمی آنان و همچنین به نتیجه رساندن ایده ها و طرح های این نخبگان شود. 

دکتر کورش بابلی در ادامه عنوان کرد: معاونت علمی، پژوهشی و فناوری با چهار دانشگاه بزرگ تفاهم‌نامه همکاری منعقد نموده و از تجهیزات آزمایشگاهی این دانشگاه‌ها و همچنین دانش مهارتی اساتید آنها در داوری، هدایت و حمایت علمی از مخترعین و مبتکرین بهره می برد.

وی تاکید کرد: در سال جاری علاوه بر دانشگاه های استان، تفاهم نامه هایی با بنیاد شهید و امور ایثارگران، پارک علم و فناوری و مجتمع آموزشی هوشمند منعقد گردید.

این مقام مسئول از طرح اردوهای جهادی یاد نمود و گفت: طرح اردوهای جهادی نیز یکی از برنامه‌های شاخص این معاونت بوده که در مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهر کرمانشاه اجرا و خدماتی نظیر خدمات پزشکی و مشاوره رایگان، اهداء داروی رایگان، بسته‌های کمک معیشتی و غذایی، بسته‌های بهداشتی و غیره به افراد نیازمند این مناطق ارائه می داد که می بایست در سال جاری نیز با تلاش بیشتر ادامه یابد.

دکتر کورش بابلی، معاون علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه در بخش بعدی سخنان خود به برنامه سفر دکتر مهدی رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی کشور اشاره کرد و افزود: با توجه به سفری که دکتر رحیمی به استان داشتند و نظر به قول مساعد ایشان در خصوص حمایت از ماهنامه علم و فناوری، تاسیس و تجهیز مرکز رشد جدید در استان، تجهیز خبرگزاری علم و فناوری، افزایش حمایت  مالی از نخبگان استان و غیره، می طلبد پیگیری های لازم در راستای تحقق این حمایت ها صورت پذیرد.

پایان پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۵:۰۳

شناسه خبر: 97375

مطالب مرتبط :
​برگزاری کارگروه تخصصی علمی،پژوهشی سپاه بشرویه

به همت بسیج علمی وپژوهشی بشرویه صورت گرفت

​برگزاری کارگروه تخصصی علمی،پژوهشی سپاه بشرویه

​کارگروه تخصصی علمی،پژوهشی و فناوری سپاه بشرویه با حضور نخبگان این شهرستان در محل دفتر امام جمعه این شهرستان برگزارشد.

۱

نوجوان نخبه کرمانشاهی عنوان کرد:

با کمبود امکانات نیز می شود زمینه پیشرفت علمی کشور را فراهم کرد

مهران شبانی، سازنده دستگاه جوجه کشی ۳۶ عددی گفت: با کمبود امکانات نیز می شود زمینه پیشرفت علمی کشور را فراهم و اشتغالزایی برای جوانان مهیا کرد.

نخبگان و مخترعان

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان مازندران:

دست‌های پشت پرده‌ای که مانع از رشد جامعه نخبگانی دانشگاه آزاد می‌شود/ تشریح دلائل مهاجرت نخبگان جوان کشور

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان مازندران دست‌های پشت پرده‌ای که مانع از رشد جامعه نخبگانی در دانشگاه آزاد می‌شود را رو کرد و گفت: مدیران دولتی چندان میانه خوبی با مجموعه نخبگان در دانشگاه آزاد ندارند.

۱

سرهنگ سعید بهشتی راد عنوان کرد:

مدیریت بسیج علمی سپاه ناحیه کرمانشاه پیشتاز ثبت اختراع، فعالیت های علمی و پژوهشی، جذب نخبگان بسیجی در سطح نواحی استان است

فرمانده سپاه ناحیه کرمانشاه در دیدار با فرماندهان پایگاه های علمی شهرستان عنوان کرد: مدیریت بسیج علمی سپاه ناحیه کرمانشاه پیشتاز ثبت اختراع، فعالیت های علمی و پژوهشی، جذب نخبگان بسیجی در سطح نواحی استان است.

۱

پایگاه علمی حضرت معصومه(س) برگزار نمود:

نشست تحکیم خانواده و کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد

پایگاه علمی حضرت معصومه(س) سپاه ناحیه قصرشیرین، نشست تحکیم خانواده و کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد را با حضور اعضای هسته بهداشت برگزار نمود.

نخبه

تجلیل از نخبگان اردبیلی در سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل

آیین تجلیل از دکتر رضا عالی زاده دانشمند حوزه فناوری و سازنده واکسن کوو ایران برکت و خانم زهرا حسینی نیا دارنده مدال طلای المپیاد علمی دانش آموزی با حضور مسئولین ، معاونین، مدیران و جمعی از نخبگان و مخترعین در خانه نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری برگزار شد.

نشست هم اندیشی  مرکز هدایت و حمایت شهید احمدی جوان برگزار شد

نشست هم اندیشی مرکز هدایت و حمایت شهید احمدی جوان برگزار شد

نشست فعال سازی و هم اندیشی مرکز هدایت و حمایت شهید احمدی جوان در سازمان علمی، پژوهشی و فناوری سپاه استان بوشهر با حضور مسئولین برگزار شد.

تفاهم نامه

معاون علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) عنوان کرد:

حضور فرزندان شهدا، ایثارگران و جانبازان در خانه نخبگان بسیج، باعث تقدس بخشی به فعالیت های این مرکز خواهد شد

دکتر کورش بابلی، معاون علمی و پژوهشی سپاه حضرت نبی اکرم(ص)؛ حضور فرزندان شهدا، ایثارگران و جانبازان در خانه نخبگان بسیج، علاوه ‌بر آنکه روحیه نخبگی را منتقل می‌کنند، باعث تقدس بخشی به فعالیت های خانه نخبگان بسیج نیز خواهند شد.

مانع مهم دیگر تولید در کشور؛ بایسته سالاری به جای شایسته سالاری

استاد بخش اقتصاد دانشگاه شیراز؛

مانع مهم دیگر تولید در کشور؛ بایسته سالاری به جای شایسته سالاری

مانع مهم دیگر تولید در کشور؛ بایسته سالاری به جای شایسته سالاری است وقتی نیروی آموزش دیده هیچ تناسبی بین شغل- فرد نمی بیند و هیچ ملاکی علمی و عقلی برای کسب پست ها و مشاغل وجود ندارد، عاقلانه ترین کار را فقط در گرفتن مدرک به جای تلاش برای درک بیشتر می بیند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب