رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان مطرح کرد؛

دو مولفه مهارت و دانش درکنار هم عامل اصلی ایجاد شغل و مهار افسار گسیخته بیکاری است

محمد رضا سپهوند با اشاره به اینکه امروز افراد تحصیل کرده زیادی داریم که به دلیل عدم مهارت کافی در حوزه‌های متناسب با صنایع بیکار هستند، تصریح کرد: این امر به علت عدم اموزش مهارتی و دانش اموختگی در کنار هم است لذا اگر از ابتدای امر این دو مولفه دوشادوش هم قرار بگیرند ماحصل ان ایجاد شغل های جدید و دانش بنیان شده است که اکنون به صورت اندک شاهد ان هستیم .

محمدرضا سپهوند رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری با بیان اینکه جوانان سرمایه‌های اصلی هر کشور بوده و آینده هر کشور به جوانان آن وابسته است اظهار داشت: جوانان برای اینکه بتوانند در آینده نقش آفرین بوده و برای کشور موثر باشند باید کسب و علم و دانش را در اولویت کار و زندگی خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه نسل جدید  کسب دانش را باید به عنوان یکی از عوامل اصلی پیشرفت خود و جامعه در نظر بگیرند، گفت: در کنار کسب دانش چیزی که بسیار مهم است کسب مهارت است لذا  باید این دو مولفه در اولویت قرار گیرتد.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان با بیان اینکه جوانان باید بتواند متناسب با نیاز صنایع و بازار روز دنیا قابلیت‌های خود را افزایش دهند تا بتوانند هم برای خود و هم جامعه نقش آفرینی بیشتری داشته باشند، افزود: کسب مهارت در نرخ بیکاری جوانان اثرگذاری زیادی دارد.  

وی با اشاره به اینکه امروز افراد تحصیل کرده زیادی داریم که به دلیل عدم مهارت کافی در حوزه‌های متناسب با صنایع بیکار هستند، تصریح کرد: نرخ بیکاری افراد تحصیل کرده ما افزایش زیادی داشته است لذا این امر به علت عدم اموزش مهارتی و دانش اموختگی در کنار هم است لذا اگر از ابتدای امر این دو مولفه دوشادوش هم قرار بگیرند ماحصل ان ایجاد شغل های جدید و دانش بنیان شده است که اکنون شاهد ان هستیم .

 

سپهوند با بیان اینکه خودباوری باید در جوانان تقویت شده و مسولان  امر هم باید به آن بپردازند، گفت: احساس خود باوری و امید به آینده می‌تواند عامل مهمی باشد که جوانان نقش بیشتری در اقتصاد جامعه داشته، به سمت کارآفرینی بشتابند و در اقتصاد نقش مستقیمی را خود بر عهده بگیرند.

وی بیان کرد: ما در پارک علم و فناوری از خودباوری جوانان حمایت می‌کنیم تا جوانانی که دارای ایده هستند به خودباروری برسند و یک ایده را از یک تفکر ذهنی به مرحله تولید محصول برسانند و برای خود و جامعه مفید باشند و در انتهای ایحاد شغل نمایند.

انتهای پیام/ طهماسبی

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 97425

مطالب مرتبط :
سپهوند

رییس پارک علم و فناوری کرمان مطرح کرد:

خلق ثروت می تواند از پیوند دانشگاه و صنعت رقم بخورد

دانشگاه‌های نسل اول بر پایه انتقال اطلاعات به نسل‌های آینده فعالیت می‌کردند، این روند در دانشگاه‌های نسل دوم تبدیل به تولید علم و انتقال دانش صورت پذیرفت، اما می‌توان با استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور علم را به تولید ثروت رساند.

۵۴

یادداشت//

بیکاری و افزایش آسیب‌های اجتماعی

هرمزگان قطب اقتصاد کشور و پایتخت اقتصادی نام گرفته اما هنوز ۵۰هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد می باشد و بسیاری از مدارس کپری و فرسوده دراین استان وجود دارد که مانع توسعه یافتگی شده است.

۱۲۳

کمبود شرکت های دانش بنیان در آذربایجان غربی/راه اندازی ۳ مرکز رشد در سه شهرستان استان

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی از کمبود شرکت های دانش بنیان در استان خبر داد و گفت:این چالش مهم باید هر چه سریعتر رفع شود.

خبرگزاری علم و فناوری

فعالیت ۳۹ شرکت دانش بنیان در آذربایجان غربی

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی از فعالیت ۳۹ شرکت دانش بنیان در استان خبرداد.

۱۲۳

تمدید سی و سومین رویداد شتاب آذربایجان تا ۲۵ مرداد

مدیر مرکز رشد و موسسات پارک علم و فناوری آذربایجان غربی از تمدید سی و سومین رویداد شتاب آذربایجان خبر داد.

زینی وند

استاندار کرمان مطرح کرد؛

مدیران در راستای اجرای طرح های دانش بنیان، باید توان ریسک داشته باشند/ کرمان در رتبه هجدهم دانش بنیانی است

علی زینی وند گفت : توقع داریم موانع احداث پروژه و مشکل مجوزهای برنامه اقتصاد دانش بنیان پارک علم و فناوری رفع شود و کارها در حد امکان در استان انجام گیرد؛ مدیران استان ارائه مجوزها و پیگیری اجرای پروژه ها را به تصمیم‌گیری های پیچیده در تهران نفرستند و در این خصوص مدیران استان تاجای ممکن خودشان کارها را انجام دهند و ریسک کنند.

ارائه راهکارهای علمی توسط شرکت های دانش بنیان برای رفع مشکلات بی آبی استان

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی عنوان کرد

ارائه راهکارهای علمی توسط شرکت های دانش بنیان برای رفع مشکلات بی آبی استان

امامی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی گفت: شرکت های دانش بنیان می توانند با بهره گیری از ظرفیت های علمی خود به کمک صنعت آب و فاضلاب استان آمده و برای رفع مشکلات و چالش های موجود راهکار ارائه نمایند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب