تکنولوژی و فناوری ارتباطات در مسیر عدالت قضایی

رئیس کل دادگستری گلستان از توسعه دادرسی الکترونیکی، ملاقات زندانیان به صورت مجازی و استفاده از پابندهای الکترونیک خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گلستان، حیدر آسیابی، رئیس کل دادگستری استان گلستان در گفتگو با خبرنگاران گفت: در تلاش هستیم که با بهره‌گیری از تکنولوژی و فناوری ارتباطات روند رسیدگی به پرونده‌های قضایی را تسهیل کنیم.

 

آسیابی به دادرسی الکترونیکی اشاره کرد و ادامه داد:  میزان دادرسی الکترونیکی زندانیان در استان گلستان به 88 درصد رسیده است و در این نوع محاکم متهمان بدون اعزام به مراجعه قضایی و از طریق ویدئوکنفرانس دادگاه رسیدگی به پرونده آنها برگزار می شود.

 

وی بیان کرد: دادگستری استان گلستان در تلاش است برای دیگر پرونده ها نیز دادرسی الکترونیک را در صورت توافق اصحاب دعوی برگزار کند.

 

این مقام مسئول تاکید کرد: همچنین 102 نفر از زندانیان در استان گلستان از پا بند الکترونیکی بهره‌مند شدند و این مهم به کاهش میزان زندانیان کمک می‌کند.

 

آسیابی خاطرنشان کرد: بستر ملاقات های غیرحضوری بین زندانیان و خانواده آنها نیز فراهم شده تا در این ایام کرونایی از رفت و آمد آنها جلوگیری شود.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹:۴۰

شناسه خبر: 97514

مطالب مرتبط :
بالگرد

توسط نخبه مازندرانی:

تکنولوژی سبد اطفا حریق بالگرد ایرانی رقیب جدی محصولات آمریکایی و روسی/ کسب مدال برنز فدارسیون اخترعات بین المللی در سوئیس

نخبه مازندرانی موفق به تولید سبد اطفاء حریق بالگرد مولتی شکل به روش ساخت مخازن انعطاف پذیر شد و در مسابقات

خلیج گرگان

رئیس کل دادگستری گلستان خبر داد:

پرونده خشکی خلیج گرگان روی میز دادستان کل کشور

رئیس کل دادگستری گلستان گفت : گزارش نتایج حاصل از بازدید خلیج گرگان به دفتر دادستان کل کشور برای طرح در شورای حفظ حقوق بیت المال کشور ارسال می شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب